PDA

Zobacz pełną wersję : Wkład kominkowy Spartherm czy Cheminees Philippe



bialy
22-03-2005, 15:20
Witam ponownie wszystkich,
mam następną zagwostkę jeżeli chodzi o wkład kominkowy. Wydaje mi sie że obydwie firmy produkują solidne wkłady ale nie jestem pewny na który się zdecydować. Cheminees jest wkładem żeliwnym. Spartherm palenisko ma stalowo szamotowe. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić które palenisko jest lebsze bo każdy zachwala swoje wię liczę na pomoc z waszej strony.
A może macie jakąś inną ciekawą propozycję. Interesuje mnie kominek do ciągłego palenia (sorki nie wszystkie firmy tego pojęcia używają) ponieważ pragniemy rozprowadzić nadmuch powietrza po pokojach.
Pozdrawiam
Biały

ozzie
22-03-2005, 18:40
My mielismy podobny dylemat. Zdecydowalismy sie na Spartherm Varia S. Podobno jest duzo lepszym wkladem, ale w praktyce, to sie okaze zima.

MaBi
23-03-2005, 08:03
Ja też mam Spartherm bo chciałem kominek nie tylko dobry ale i z szamotem . Żeliwo dość szybko odrzuciłem gdyż kominek wyłożony szamotem:
- dłużej trzyma ciepło - tu bazuję na opinii jaką słyszałem ale ja mogę powiedziec tak: trzyma długo ale czy dłużej to nie wiem bo nie mam mozliwości porównania
- jest duuużo ładniejszy (oczywiście dla mnie). Jest to zauważalne nie tylko jak sie pali ale również po sezonie gdy w obudowie nie ma czarnej dziury tylko jest ciepły beżowo-żółty kolor.
Tak więc proponuję najpierw podjąć decyzję czy szamot czy zeliwo a dopiero później wybierać firmę.

RB
23-03-2005, 19:49
MaBi napisz proszę coś więcej - jaki masz model, jak długo trzyma ciepło itp.

MaBi
24-03-2005, 09:00
Mam SPARTHERM AMBIENTE PRISMO. Moja uwaga, że trzyma długo ciepło wzięła się z praktyki, otóż jeżeli danego dnia późnym wieczorem załaduję go drewnem to nastepnego dnia po południu (po powrocie z pracy) jest on jeszcze ciepły. Rekord jaki udało mi się osiągnąć (oczywiście przypadkowo) to załadunek w niedziele (no może już był poniedziałek :) ) a ciepły wkład jeszcze we wtorek.
Może ważniejszym jest to czym się pali - gatunek drewna i jego wielkość niż rodzaj wkładu ale tego nie wiem bo jak wspomniałem we wczesniejszym poście nie mam doświadczenia z innymi wkładami (to mój pierwszy kominek :P ).
Ja jednak powrócę do walorów estetycznych i tu dla mnie szamot zdecydowanie góruje nad żeliwem i odpowiadając na pytanie postawione w temacie - zdecydowanie Spartherm.

bialy
24-03-2005, 09:17
Dzięki bardzo za info. Oprucz estetyki oglądałem też wykończenie i wydaje mi się że Spartherm jest lepiej wykonany.
Pozdrawiam i czekamn na więcej:))