PDA

Zobacz pełną wersję : Uzgodnienie wjazdu na działkę z drogi publicznej



Willie
22-03-2005, 16:04
Czy ktoś robił takie uzgodnienie do swojego PNB???

Taki wymóg pojawił się w wziz w naszej gminie z interpretacja nr 1:
- tylko jeśli planuję zabudować kawałek drogi
i niestety interpretacja nr 2
- niezależnie czy planuję czy nie to musi się wypowiedzieć gmina + architekt miejski

Ciekawy jestem czy ktoś z Was miał podobne problemy :-?

pozdrawiam

bullish
22-03-2005, 17:20
z tego co wiem (u mnie jest zjazd z drogi powiatowej, nie wiem jak jest na drogach miejskich), to trzeba niestety uzgodnic to z zarzadca drogi. tak wiec wychodzi na interpretacje nr.2, a przynajmniej czesciowo.
trzeba przedstawic plan zagospodarowania dzialki wraz z projektem zjazdu.

fiolek
22-03-2005, 18:16
ja mam również zjazd z drogi powiatowej ( o szerokości 1 samochodu :) )
i ta jak bullish wymagane było do pozwolenia uzgodnienie z zarządem dróg powiatowych .

Bess
22-03-2005, 18:46
Kiedy ostatnio dopytywałam się w gminie, co jest potrzebne do pozwolenia na budowę, wyszła sprawa drogi. Ale ponieważ mam drogę gminną, nie wymagają tego ode mnie i kamień spadł z serca. W przypadku drogi publicznej jest to konieczne, jak każde inne uzgodnienia. I jest to niezbędne do złożenia wniosku o pozwolenie. I zdaje się, że trzeba to złożyć w gminie i oprócz tego chyba architekt wysyła coś do drogowców, ale tego już nie jestem pewna. Proponuję porozmawiać z architektem.

partner
22-03-2005, 19:06
u nas też interpretacja nr 2

Iwka N.
22-03-2005, 19:15
Niedawno ten temat był również poruszany w dziale prawo i pieniądze. Ja również musiałam uzgodnić zjazd z działki (na drogę osiedlową) bo bez tego nie chciano wydać pozwolenia na budowę. Ale o dziwo w UMiG Swarzędz całe to uzgodnienie sprowadziło się do ręcznego wyrysowania zjazdu na planie zagospodarowania. Po tygodniu przyszła zgoda i po kłopocie w sumie zbędna formalność i byłam nawet zdziwiona , że załatwiłam to tak bezboleśnie. Może nie będzie więc tak źle.

Pozdrawiam