PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki piec wybrać? Beretta exlusive green 25 opinie



ewenement22
30-10-2016, 19:05
Witam. Mam domek 140 m2 użytkowych. Podłogówka będzie na całym dole tj. 80 m2. Na górze grzejniki i podłogówka w łazience. Zastanawiam się czy ten kocioł będzie odpowiedni. Jestem na etapie wylewania posadzki. Dom z pustaka. Ocieplony Thermoorganiką Fasada plus frez 15 cm.
Na dachu blacho-dachówka. Dach ocieplony będzie pianka około 18-20 cm. Okna 3 szybowe veka.
Czy taki kocioł będzie odpowiedni? Nie wiem czy nie lepiej byłoby jakiś z sondą wewnętrzną a nie zewnętrzną.
Ten model polecił mi sprzedawca w naszym małym mieście 30 tyś mieszkańców.
Do tego serwisant jest na miejscu lecz po tym jak przeczytałem ten wątek
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16027769#16027769
to trochę zwątpiłem w ten model. Chciałbym ustawiać sobie temperaturę na sterowniku w holu i żeby kocioł do niej się dostosowywał.

Wiadomo że zależy mi na ekonomiczności. Czyli żeby mało gazu zużywał a dobrze grzał:) Dopiero zaczynam się rozglądać za kotłem. Może macie jakiś kocioł godny polecenia w podobnej cenie i jakości. Lub nawet droższy. Tylko, żebym wiedział za co ewentualnie będę dopłacał.

ewenement22
31-10-2016, 18:04
Proszę o pomoc w wyborze.

LUP123
01-11-2016, 14:20
Proszę o pomoc w wyborze.

Nie mogę się do niczego przyczepić (być może dlatego ,ze instalator jest kumaty). Kocioł pracuje prawie dwa lata (tuz po drugim przeglądzie gwar. ) . Podłogówka (wyjcie max do 30 st.) i grzejniki ( do 45 st.) jak u Ciebie. W zestawie AT/BT, NTC, zbiornik CWU 200l, sonda zewn., dwa regulatory pokojowe ( bezprzew.), trzy rozdzielacze CO. Po podłogach m/w 210 m.kw, w tym ogrz. garaż 30 m.kw. ( kub. m/w 700 m.sz) styr. szary 15, wełna 25, podłoga 30 ;). Zużycie za pełny przemieszkany rok (4 os.) ok. 1150 m.sz.
Mam w rodzinie ( stary dom) Ciao II 2 funkc., który pracuje na grzejnikach całkowicie bezobsługowo ( brak przeglądów, nawet gwarancyjnych) od ok. 10 lat. dlatego poszedłem w ten obecny Ex Gr. 25 R.S.I. ( też dla modulacji od 2,5 kw). Czytam ten watek z elektrody i będę analizował wewnętrznie bo ciekawostka. Tyle co wiem ( instalator) ,że moc/obroty na CO mam obciętą do m/w 14 kw. Pozdr.

ewenement22
01-11-2016, 20:03
Jak mówiłem chcę mieć możliwość sterować temperaturą jaka ma być w domu a nie gdzieś tam na piecu.
Nie mam kominka więc chyba regulator pokojowy nie ma przeciwwskazań.

Po przeczytaniu tego artykułu
http://instalex-instalacje.pl/abc-ogrzewania/regulator-pogodowy-pokojowy-wybrac/
Cały czas nie wiem co wybrać...
Regulator pogodowy czy podłogowy.
Niby tabela "Porównanie sprawności"
Pogodowe osiągnęły najlepszy wynik tj. 87,3%

Ogólnie to mam też kable sterownicze pociągnięte do każdej rozdzielni podłogówki i grzejników.
Tak samo mam też kabel pociągnięty do każdego pokoju (np do czujnika temperatury) dzięki czemu może udałoby się osiągnąć efekt ustawiania zadanej temperatury w każdym pokoju.

hydro-gaz
01-11-2016, 20:12
Jak mówiłem chcę mieć możliwość sterować temperaturą jaka ma być w domu a nie gdzieś tam na piecu.
Nie mam kominka więc chyba regulator pokojowy nie ma przeciwwskazań.

Po przeczytaniu tego artykułu
http://instalex-instalacje.pl/abc-ogrzewania/regulator-pogodowy-pokojowy-wybrac/
Cały czas nie wiem co wybrać...
Regulator pogodowy czy podłogowy.
Niby tabela "Porównanie sprawności"
Pogodowe osiągnęły najlepszy wynik tj. 87,3%

Ogólnie to mam też kable sterownicze pociągnięte do każdej rozdzielni podłogówki i grzejników.
Tak samo mam też kabel pociągnięty do każdego pokoju (np do czujnika temperatury) dzięki czemu może udałoby się osiągnąć efekt ustawiania zadanej temperatury w każdym pokoju.

ACV HR sterowanie pogodówką i termostatem jednoczśnie....prosty kociol w przystępnej cenie, ceny części zamiennych akceptowalne, wymiennik łatwy w czyszczeniu...

ewenement22
01-11-2016, 21:12
Proszę jeszcze o komentarz w sprawie regulatora pogodowy czy pokojowy... jaki wybrać który w czym jest lepszy od drugiego i który dla mnie może być bardziej odpowiedni

hydro-gaz
01-11-2016, 21:48
Proszę jeszcze o komentarz w sprawie regulatora pogodowy czy pokojowy... jaki wybrać który w czym jest lepszy od drugiego i który dla mnie może być bardziej odpowiedni

Przecież napisalem :)

Możesz korzystać z dwóch jednocześnie:) kocioł będzie używał termostatu i dogrzewał do temperatury na nim zadanej, uzywając pogodówki aby dobrać temp. zasialania którą ma puścić na instalacje.

ewenement22
01-11-2016, 21:51
Beretta exlusive green tak nie może?

hydro-gaz
01-11-2016, 22:02
Nie wiem, osobiście nie montuje tego...mialem styczność z paroma berettami,termetami i uważam że w tej cenie można kupić dużo lepiej wykonane urządzenie, więc nie powiem czy ma taką możliwość...

mistalova
02-11-2016, 09:15
Praktycznie każdy kondensat może być sterowany jednocześnie pogodówką i pokojówką.

A co do polecania konkretnych marek, to trzeba brać poprawkę na to forum. Sporo sprzedawców/instalatorów tu się kręci i będą polecać to, z czego maja zysk.

Generalnie najważniejszy jest rozbudowany serwis "na miejscu".



PS. A ten ACV nie ma przypadkiem Pmin. 7kW? Coś mi się tak wydaje, a to oznacza, że taki "czołg" odpada do tak małego domu.

hydro-gaz
02-11-2016, 11:20
Praktycznie każdy kondensat może być sterowany jednocześnie pogodówką i pokojówką.

A co do polecania konkretnych marek, to trzeba brać poprawkę na to forum. Sporo sprzedawców/instalatorów tu się kręci i będą polecać to, z czego maja zysk.

Generalnie najważniejszy jest rozbudowany serwis "na miejscu".



PS. A ten ACV nie ma przypadkiem Pmin. 7kW? Coś mi się tak wydaje, a to oznacza, że taki "czołg" odpada do tak małego domu.


Sprawdzałeś przy jakich parametrach (temp. zasilania i powrotu) jest podana moc w tym jak to powiedziałeś "czołgu" ? Doczytaj dokładnie.

ewenement22
02-11-2016, 13:47
Nie wiem, osobiście nie montuje tego...mialem styczność z paroma berettami,termetami i uważam że w tej cenie można kupić dużo lepiej wykonane urządzenie, więc nie powiem czy ma taką możliwość...

jaka firme /model masz na mysli

LUP123
02-11-2016, 16:13
Beretta exlusive green tak nie może?

Oczywiście może.

Nie napisałem tego wyraźnie ( wynika to podanego zestawu) to wyjaśniam - jest ogólnie pogodówka (czujnik zew.) i dwa wew regulatory pokojowe ( dwa obiegi) : dół/podłogówka - w salonie i góra (grzejniki) - w głównej sypialni. Są zupełnie niezależne.
Na marginesie - w moim przypadku sterowanie każdym pokojem to przerost formy,,, drzwi są i tak pootwierane, dzieci biegają a otwieranie i zamykanie za każdym razem przy normalnym korzystaniu z domu jest dodatkowo utrudniające.Poza tym potrzebny jest regulator w każdym pokoju ( koszty). Można to w razie "W" załatwić jakoś głowicą termostatyczną na grzejniku. Do przemyślenia.

qrko
02-11-2016, 18:13
Witam.
Podepnę się, bo dzisiaj uruchamialiśmy u mnie Exclsuive Boiler Green 25 BSI + Connect Base Mix 1 LE + 2 sterowniki besmart.

Mam trochę mieszane uczucia, ponieważ instalator poinformował mnie, że ten connect z tymi sterownikami może współpracować jedynie w trybie on/off, przez co nie mam na sterowniku np. podglądu stanu pieca (pracuje - ikonka płomyka, grzeje cwu - ikonka kranu, grzeje co - ikonka kaloryfera), a także nie mam dostępu do informacji statystycznych z kotła, takich jak:
tSEt = zadana temperatura zasilania ustalona przez termostat.
tFLO = odczytana na kotle temperatura zasilania.
rEt = odczytana na kotle temperatura powrotu.
tdH = odczyt temperatury przez sondę NTC dla obiegu c.w.u.
tFLU = odczyt temperatury spalin przez sondę w kotle.
tESt = odczyt temp. zewnętrznej (z sondy zewn. podł. do kotła lub ze strony WEB)
MOdU = chwilowa prędkość obrotów wentylatora modyfikację parametrów. p ę y FLOr = chwilowe natężenie przepływu ciepłej wody użytkowej.
HOUr = godziny przepracowane w trybie kondensacji.
PrES = ciśnienie w obiegu c.o.
tFL2 = odczyt sondy na zasilaniu drugiej strefy grzewczej

Dodatkowo tylko pierwszy besmart działa całkowicie bezprzewodowo, a drugi jest podłączony do connecta kablem na stykach TA.

Pytanie moje brzmi czy tak ma być, czy może da się jakoś to wszystko ze sobą pożenić w trybie cyfrowym (OT), a nie on/off (TA)?

Trochę o moim zapleczu:
Cały budynek grzeję podłogówka zasilaną z niskotemperaturowego wyjścia connecta.
Dodatkowo w dwóch łazienkach oraz w garażu i kotłowni znajdują się grzejniki zasilane z wysokotemperaturowego wyjścia connecta.
Zamysł jest taki aby jeden besmart wisiał w salonie i sterował niskotemperaturowym wyjściem, a drugi besmart wisiał w łazience i sterował wysokotemperaturowym wyjściem.

PS. To moja pierwsza przygoda zarówno z podłogówką jak i z dwu funkcyjnym kotłem, więc proszę o poradę jak prawidłowo wygrzać podłogówkę przed układaniem kafelek? Póki co (za namową instalatora) ustawiłem na piecu 55C, a na termostacie podłogówki z w connecie 30, besmarta położyłem w salonie i zadałem 16 stopni. Mam przeczucie że to błędne ustawienia. Czy jeżeli nie grzeję cwu tylko samo co jest sens grzać piec co 55 stopni? Nie wystarczyło by np. 40?

mistalova
02-11-2016, 20:18
Sprawdzałeś przy jakich parametrach (temp. zasilania i powrotu) jest podana moc w tym jak to powiedziałeś "czołgu" ? Doczytaj dokładnie.

Nie mam do niego DTRki wiec pisze to co wyczytalem w reklamowce - 7kW przy 50/30'C.
Jak nisko wiec potrafi on zejsc?




Do qrko:
podlacz czujnik t. zewnetrznej do kotla - niech on ustala temperature dla obiegu wysokiej t.
NIestety, ale z BASEm nie wykorzystasz tego kotla - powinien byc ATBT.

Co ciekawe, wiekszosc kondensatow Beretty moze obsluzyc dwa obiegi bez tych modulow connect - i obydwa beda sterowane pogodowka, wystarczy dorzucic dodatkowy zawor 3d, plytke z przekaznikami i pompe, a w kotle uaktywnic specjalny tryb jumperami - niestety, u polskiego przedstawiciela nic o tym sie nie dowiesz, ale, matrialy sa dostepne na wloskich stronach :)

qrko
02-11-2016, 21:20
Cholera, czyli wtopa. Dużo tracę? Burzyć się o to? Podglądu kotła też nie mam ze smartfona, gdyby był connect AT-BT to bym miał?

O czujkę muszę zapytać, bo nie widziałem jej nigdzie. A co ona zmieni w praktyce? Jaką temperaturę na piecu ustawi przy dzisiejszych 7 stopniach na zewnątrz?

mistalova
03-11-2016, 05:18
Connect base - sterowanie bedzie stalotemperaturowe (tzw. ilosciowe),
Connect atbt - sterowanie bedzie pogodowe (tzw. jakosciowe).

Co do podgladu parametrow kotla - nie wiem po co Ci one...

A czujke bym zalozyl - w Twojej sytuacji chodzi o to, zeby kociol nie grzal czynnika za wysoko - przy np. 7'C na dworzu i KG 1.0 bedzie to ok. 43'C a nie 55 jak masz teraz sztywno ustawione.
Choc wielkich roznic w zuzyciu nie bedzie, to jednak warto wykorzystac to co mozna.

qrko
03-11-2016, 07:54
Hmm, no to w takim razie zagadam o sondę zewnętrzną z instalatorem.
Jeszcze dwie sprawy.

1. Statystyki użycia, bo tego akurat jestem wielkim fanem.
tSEt = zadana temperatura zasilania ustalona przez termostat.
tFLO = odczytana na kotle temperatura zasilania.
rEt = odczytana na kotle temperatura powrotu.
tdH = odczyt temperatury przez sondę NTC dla obiegu c.w.u.
tFLU = odczyt temperatury spalin przez sondę w kotle.
tESt = odczyt temp. zewnętrznej (z sondy zewn. podł. do kotła lub ze strony WEB)
MOdU = chwilowa prędkość obrotów wentylatora modyfikację parametrów. p ę y FLOr = chwilowe natężenie przepływu ciepłej wody użytkowej.
HOUr = godziny przepracowane w trybie kondensacji.
PrES = ciśnienie w obiegu c.o.
tFL2 = odczyt sondy na zasilaniu drugiej strefy grzewczej
Jestem to jakoś w stanie odczytać manualnie na piecu? Instrukcja została niestety na budowie i nie mam jak sprawdzić póki co :(

2. Jak już wspomniałem nigdy nie miałem do czynienia z kotłem CO, chciałem zapytać na co zwrócić szczególną uwagę, co jest dla niego zdrowe a czego unikać? Np. jak próbowałem wcześniej obniżać temperaturę na piecu, np do 43C to działo się tak, że on bardzo szybko nagrzał do 44-45 i szum turbiny (przyjmijmy roboczo taka nazwę, nie mam pojęcia jak się to fachowo nazywa) wtedy stawał się słabszy (ale nie zanikał) po czym szybko temp spadała do 37-38 i turbina znowu przyspieszała aż do osiągnięcia 44-45C (ale płomyk na piecu nie wyłączał się w zadnym momencie cyklu). Czy to dobre rozwiązanie (wydaje mi sie ze nie) czy unikać takiego zachowania?

Dodatkowo przydała by mi sie wskazówka jak podnosić temperaturę podczas wygrzewania podłogówki? Tylko na besmarcie (obecnie mam 16C, jak podniosę na 17C to będzie grzane z taką samą mocą ale dłużej) czy na termostacie w connecie oraz na piecu tez? A może tylko na besmarcie i termostacie, a piec zostawić jak jest?

ewenement22
08-11-2016, 21:58
Witam tak wygląda rozdzielnia
grzejnikow oraz podlogowki
z tego co sie dowiedzialem od instalatorow ta od podlogowki jak widac zreszta ma urzadzenie ktore miesza wode zimna z ciepla i dzieki temu na podlogowke nie leci maksymalna temperatura a tylko taka jaka sie ustawi na tym urzadzeniu mieszajacym. Dobre jest to rozwiazanie? http://obrazki.elektroda.pl/3099378200_1478641869_thumb.jpg (http://obrazki.elektroda.pl/3099378200_1478641869.jpg)

http://obrazki.elektroda.pl/6295890500_1478641942_thumb.jpg (http://obrazki.elektroda.pl/6295890500_1478641942.jpg)


Prosze poleccie jakies kotly ktore by pasowaly do mojego domu
viessman jest troche za droga firma no chyba ze sie myle... i wcale nie jest on taki drogi w porownaniu np do beretty, imergas itd.

ewenement22
09-11-2016, 07:56
Prosze o szybka pomoc bo rury jeszcze nie zalane to mozna ewentualnie cos zmienic

mistalova
09-11-2016, 09:03
Rozwiązanie poprawne, ale uniemożliwiające pracę w trybie pogodowym. Czyli sterowanie tylko stałotemperaturowe, on/off. Czyli kocioł nie wykorzysta pełni swoich możliwości.

ewenement22
09-11-2016, 09:12
Więc jaki mam teraz kocioł wybrać? Z regulatorem/sterowaniem pogodowym i pokojowym czy tylko z pokojowym?

ewenement22
09-11-2016, 09:15
Lub co ewentualnie musialbym zmienic zeby wykorzystac w pelni kociol?

mistalova
09-11-2016, 16:52
Pogodowke to juz ma ten kociol wbudowana.

Zeby wycisnac max z tego (i wiekszosci innych) kondensatow, potrzeba wrzucic connecta w wersji atbt - masz dwa obiegi pracujace na roznych temperaturach, wiec temperatura w obiegach musi byc sterowana dwoma roznymi KG.

Ale obecny uklad tez zadziala, tyle ze to technika z lat 90 ub. wieku.

Ps. a czemu wlasciwie chcesz sobie komplikowac zycie grzejnikami w domu? Pytam powaznie.

ewenement22
09-11-2016, 17:42
Juz mam grzejniki powyprowadzane bo taką podjąłem decyzję na początku. Mam na górze dużo skosów i pod nimi mam je poupychane. Szkoda byloby to teraz likwidować. Co do kotla to czy wystarczy 15kW? Jak bedzie z tydzien albo dwa na dworzu powiedzmy -20 albo -30 to da on radę? A jak da radę to czy nie spali mi dużo więcej gazu niż np. taki co ma 25kW?
Instalator zaproponował mi takie rozwiązanie żebym mógł ustawić sobie na dole tam gdzie tylko podłogówka np. na noc 20 stopni a na dzien 22 stopnie podłaczyć ten regulator pokojowy pod pompkę która jest w rozdzielni podłogówki i wtedy po prostu wyłączy się cała podłogówka na całym dole. Może być takie rozwiązanie?

mistalova
09-11-2016, 18:17
Moze byc.
Ale tam gdzie jest podlogowka, nie stosuje sie obnizenia temperatury - nie ma szans zeby spadla ona o np. 2 Stopnie przez noc.
Co do zuzycia gazu, to nie zalezy ono, od mocy kotla, tylko od powierzchni domu i jego izolacji.
A czy wystarczy 15kW przy -20 to musisz sprawdzic w ozc ewentualnie w projekcie. Generalnie przy solidnie zbudowanym domu powinno wystarczyc i do 300m2. ALe to juz zalezy od tego jak budowlancy przyloza sie do budowy...

Co do sterowania Twoj instalator dobrze mowi - podlacz czujke od pogodowki do kotla, kociol wlacz ze zworka na linii tA (zadnych termostatow), na pietrze na grzejnikach ustaw temperature na glowicach termostatycznych, a na dole daj zwykly termostat on/off do sterowania pompa od podlogowki, na zaworze mieszajacym ustaw 35-45 stopni i.... ciesz sie cieplem :)

ewenement22
09-11-2016, 18:23
czujke od podlogowki? Nie wiem czy w ogóle coś takiego mam mieć.

mistalova
09-11-2016, 21:17
Napisalem " czujke od POGODOWKI " .

ewenement22
09-11-2016, 21:19
Pisalem chyba wczesniej i mysle ze po tym mozna stwierdzic czy wystarczy czy nie dla kogos kto sie zna.
Napisze jeszcze raz. Dom libra2 140m2 użytkowych + garaz 30m2. pustak, ocieplony 15cm szaryatyropian termoorganika fasada frez, okna 3 szyby veka, dach blachodachowka deska papa i membrana bedzie od spodu na dechy i na to 20 cm piany bedzie. Na posadzkach na dole mam w sumie ze styropianem podlogowki 16cm- 14cm zalezy od pomieszczenia. Nazwy dokladnej nie pamietam ale tez cos termoorganiki z dobra lambda. Wystarczy kociloł 15kW ? Jak myślicie? Czy jest ryzyko, że nie? Chodzi mi oczywiście o duże mrozy. Bo z tego co wyczytałem to lepiej kupić 15kW z modulacja do 1.5kW niz 25kW z modulacja do 2.5kW. Proszę o Wasze opinie

ewenement22
09-11-2016, 21:21
Napisalem " czujke od POGODOWKI " .

Najmocniej przepraszam za przeoczenie.

ewenement22
09-11-2016, 21:38
Proszę o odpowiedzi na przedostatniego mojego posta.

ewenement22
09-11-2016, 21:44
Moze byc.
Ale tam gdzie jest podlogowka, nie stosuje sie obnizenia temperatury - nie ma szans zeby spadla ona o np. 2 Stopnie przez noc.
Co do zuzycia gazu, to nie zalezy ono, od mocy kotla, tylko od powierzchni domu i jego izolacji.
A czy wystarczy 15kW przy -20 to musisz sprawdzic w ozc ewentualnie w projekcie. Generalnie przy solidnie zbudowanym domu powinno wystarczyc i do 300m2. ALe to juz zalezy od tego jak budowlancy przyloza sie do budowy...

Co do sterowania Twoj instalator dobrze mowi - podlacz czujke od pogodowki do kotla, kociol wlacz ze zworka na linii tA (zadnych termostatow), na pietrze na grzejnikach ustaw temperature na glowicach termostatycznych, a na dole daj zwykly termostat on/off do sterowania pompa od podlogowki, na zaworze mieszajacym ustaw 35-45 stopni i.... ciesz sie cieplem :)

ze zworka na linii tA
mozesz jasniej ocb? sorry za takie pytania ale ucze sie i lubie wszystko rozumiec.
na mieszaczu az 35-45 stopni? mozna tak? bezpiecznie?
do tej pory bylem przekonany ze na podlogowke maks 30... zeby posadzka nie popekala jak dobrze pamietam

ewenement22
10-11-2016, 08:37
Co myślicie o takim kotle?
Immergas VICTRIX X 12 2 I
http://allegro.pl/kociol-victrix-12-x-tt-2-erp-kondens-1f-immergas-i6585906175.html
cena w porównaniu do beretty dużo mniejsza. Czyli pewnie i kocioł dużo gorszy...
Tylko on ma tylko 12kW. Może to być pewnie za mało...

mistalova
10-11-2016, 14:20
Dobry kocioł. Teraz dopiero doczytłem twoje ocieplenie i 12kW spokojnie wystarczy.
Trzeba tylko dopilnować ekipy, żeby nie zrobili mostków (czyli styro na placki, szczyty do dachu, itp).

ewenement22
10-11-2016, 18:35
Styro jest na placki. Dobrze czy zle? jest do samego dachu.

mistalova
10-11-2016, 21:39
Zle - styropian nie spelnia w pelni swojej roli.

Szczyty (tzn. sciany szczytowe) tez nie moga dotykac polaci dachu, bo nie wcisniesz pomiedzy sciane a dach izolacji.

To takie podstawowe bledy.

Duzo czytania FM jeszcze przed Toba :)

ewenement22
11-11-2016, 10:03
a jak powinno w fakim razie klasc sie styropian jak nie na placki? Przeciez wcisne izolacje od srodka domu. Bedzie tam wszystko ladnie wypianowane.

teres
11-11-2016, 10:53
https://www.youtube.com/watch?v=-l1hJ3PsT_4
https://www.youtube.com/watch?v=crLIV3XP_8s
https://www.youtube.com/watch?v=yYQO-P9DAi0

ewenement22
12-11-2016, 11:38
Nadal nie jestem zdecydowany na żaden kocioł.
Jak na razie godne uwagi moim zdaniem są Immergas VICTRIX 12 X TT 2
oraz Beretta Exlusive Green 25
Szukałem sporo i nic nie znalazłem z modulacją do 1,5 - 2,5 kW.
Zastanawia mnie jeszcze czy nie jest tak, że VICTRIX 12 X TT 2 będzie bardziej się zużywał więcej palił itp. ponieważ częściej będzie pracował przy maksymalnej swojej swojej mocy.
Natomiast taka beretta będzie się mało eksploatowała.

Tak jak jest z samochodami jak do samochodu który sporo waży wrzucą silnik 1,2 to on więcej pali i szybciej się zużywa (jest bardziej wyżyłowany) niż taki co ma silnik 1,6 czy 1,8. Bo on po prostu ma łatwiej radzić tą budę. Jak myślicie ma to chociaż trochę jakiś sens?

Wczoraj rozmawiałem też z serwisantem brotje i on stwierdził, że lepiej zawsze mieć ten zapas. W sumie to też polecił mi właśnie ten model beretty a o tym Immergasie nie mówiłem mu.

ewenement22
12-11-2016, 12:20
Szczerze to chyba najbardziej chciałbym znaleźć dobry kocioł. z Modulacją od 15kW do 1,5 ale niestety takich nie ma... Jeśli są proszę o takie info.
Co do modeli jeszcze
VICTTRIX chwali się, że ma
-NOWY WYMIENNIK CIEPŁA - Kotły z wymiennikiem aluminiowo-magnezowo-krzemowym charakteryzują się wysoką odpornością na korozję.
-NISKIE OPORY HYDRAULICZNE - Konstrukcja nowego modułu kondensacyjnego gwarantuje wyższe ciśnienie dyspozycyjne na króćcach kotła. Oznacza to, że jest on w stanie obsłużyć bardziej rozbudowaną instalację.
-SZEROKI ZAKRES MODULACJI - Nowa płyta elektroniki zapewnia szeroki zakres modulacji mocy (od 15-100% mocy znamionowej). Dzięki temu kocioł elastycznie dopasowuje się do zmiennego zapotrzebowania na energię w trakcie sezonu grzewczego, co skutkuje zmniejszeniem kosztów eksploatacji w skali całego roku.
ELEKTRONICZNIE STEROWANY ZAWÓR GAZOWY - Zastosowanie nowego, elektronicznie sterowanego zaworu gazu umożliwia dokładną kontrolę składu mieszanki powietrze – gaz. Kocioł za pomocą szeregu czujników samodzielnie dostosowuje parametry spalania w przypadku różnic w gęstości powietrza lub paliwa. Istotną cechą jest to, że kocioł nie musi być przezbrajany na inny rodzaj gazu.

Beretta chwali się:
-wbudowany moduł regulacji pogodowej
-sonda temperatury zewnętrznej (na wyposażeniu kotła)
-separator powietrza z „efektem cyklonu” wyposażony w odpowietrznik o dużej wydajności (zapobiega korozji instalacji; zmniejsza szumy przepływu, co skutkuje cichą pracą instalacji; usuwa zanieczyszczenia zawarte w wodzie – bezawaryjność pomp)
-pompa modulowana – w zależności od typu instalacji wykonanej w domu, można dostosować w bardzo prosty sposób tryb pracy pompy modulowanej, gwarantujący najwyższą możliwą efektywność energetyczną urządzenia. W przypadku domu jednorodzinnego, gdzie występuje np. ogrzewanie grzejnikowe, prędkość przepływu pompy będzie dobierana perfekcyjnie
(w sposób automatyczny) względem mocy, z jaką aktualnie pracuje kocioł. W rezultacie, jeśli zapotrzebowanie na ciepło w pomieszczeniu będzie niewielkie, kocioł będzie pracował nie tylko z minimalną mocą (dzięki modulowanemu palnikowi), ale i z najmniejszą prędkością pompy, a więc oprócz niskiego zużycia gazu, zyskuje się dodatkowo oszczędność energii elektrycznej (pobór mocy już od 56W). Przedstawiony wariant jest tylko jednym z czterech możliwych trybów pracy nowej pompy
-szeroki zakres modulacji mocy 1:10 – istotny wpływ na niskie koszty eksploatacji urządzenia ma szeroki zakres modulacji mocy 1:10. Oznacza to, że moc minimalna stanowi 10% mocy maksymalnej, a więc 25kW model kotła będzie modulował w zakresie już od 2,5 do 25kW. Kocioł, modulując do dolnej granicy zakresu regulacji mocy 2,5kW, znacząco redukuje częstotliwość włącznia i wyłączania się urządzenia, w efekcie zwiększając jego trwałość
-innowacyjny wymiennik kondensacyjny – sercem wysokiej klasy kotła Exclusive Green HE jest innowacyjny wymiennik kondensacyjny. Rurowy wymiennik wykonany jest z aluminium i nie posiada żadnych łączeń spawanych. Przewodność cieplna materiału z jakiego jest wykonany pozwala na równomierny rozkład temperatury na wymienniku, co zapobiega tworzeniu się miejsc przegrzewu, a tym samym zwiększa jego trwałość. Opatentowana struktura wymiennika zapewnia pełny przepływ wody kotłowej (bez spadku ciśnienia) oraz zapobiega osadzaniu się kamienia. Ponadto dzięki jego konstrukcji wykorzystuje sie zjawisko kondensacji (odzyskanie ciepła ze spalin), co skutkuje wysoką wydajnością i sprawnością kotła (do 109,4%)

Co myślicie o nich? Które wyżej wymienione cechy rzeczywiście są godne uwagi i np. dopłacenia za nie w przypadku beretty.
Jakie zdanie macie o tym wymienniku beretty
beretta koszt około 5000
immergas około 3700

Jacek6
12-11-2016, 12:43
Jest też przecież Beretta z mocą max 15kW. Mam, działa. Kotłów szukaj na portalach, można sporo zyskać na cenie.

ewenement22
12-11-2016, 12:50
do ilu modułuje twoja beretta? Podaj dokładny model

Jacek6
12-11-2016, 12:55
Od 3,5 kW. Grzeje 100m2 szeregówki. Zobacz na ich stronie, jest tylko jeden model z taka mocą max.

Jacek6
12-11-2016, 12:58
Nadal nie jestem zdecydowany na żaden kocioł.
Jak na razie godne uwagi moim zdaniem są Immergas VICTRIX 12 X TT 2
oraz Beretta Exlusive Green 25
Szukałem sporo i nic nie znalazłem z modulacją do 1,5 - 2,5 kW.
Zastanawia mnie jeszcze czy nie jest tak, że VICTRIX 12 X TT 2 będzie bardziej się zużywał więcej palił itp. ponieważ częściej będzie pracował przy maksymalnej swojej swojej mocy.
Natomiast taka beretta będzie się mało eksploatowała.

Tak jak jest z samochodami jak do samochodu który sporo waży wrzucą silnik 1,2 to on więcej pali i szybciej się zużywa (jest bardziej wyżyłowany) niż taki co ma silnik 1,6 czy 1,8. Bo on po prostu ma łatwiej radzić tą budę. Jak myślicie ma to chociaż trochę jakiś sens?

Wczoraj rozmawiałem też z serwisantem brotje i on stwierdził, że lepiej zawsze mieć ten zapas. W sumie to też polecił mi właśnie ten model beretty a o tym Immergasie nie mówiłem mu.
Dziwny serwisant Brotje polecający Berette :-)

ewenement22
12-11-2016, 13:00
Ale on też serwisuje inne. Być może też berette imergas itd.

ewenement22
12-11-2016, 13:01
Od 3,5 kW. Grzeje 100m2 szeregówki. Zobacz na ich stronie, jest tylko jeden model z taka mocą max.

To już wolałbym tą berette exlusive green ona modułuje od 2,5 kW

Jacek6
12-11-2016, 13:07
Wg danych na stronie to jakoś od 2,86. Ja bym kupując kolejny kocioł, szukał minimalnej mocy modulowanej. Czyli na dzisiaj jakoś 1,9 do 2,00 kW. No chyba, żeby się znalazło coś o 2- 2,5 tyś taniej i modulowało od np. 3,5...

ewenement22
12-11-2016, 13:12
Nadal nie jestem zdecydowany na żaden kocioł.
Jak na razie godne uwagi moim zdaniem są Immergas VICTRIX 12 X TT 2
oraz Beretta Exlusive Green 25
Szukałem sporo i nic nie znalazłem z modulacją do 1,5 - 2,5 kW.
Zastanawia mnie jeszcze czy nie jest tak, że VICTRIX 12 X TT 2 będzie bardziej się zużywał więcej palił itp. ponieważ częściej będzie pracował przy maksymalnej swojej swojej mocy.
Natomiast taka beretta będzie się mało eksploatowała.

Tak jak jest z samochodami jak do samochodu który sporo waży wrzucą silnik 1,2 to on więcej pali i szybciej się zużywa (jest bardziej wyżyłowany) niż taki co ma silnik 1,6 czy 1,8. Bo on po prostu ma łatwiej radzić tą budę. Jak myślicie ma to chociaż trochę jakiś sens?

Wczoraj rozmawiałem też z serwisantem brotje i on stwierdził, że lepiej zawsze mieć ten zapas. W sumie to też polecił mi właśnie ten model beretty a o tym Immergasie nie mówiłem mu.

Co myślicie o tym?

qrko
12-11-2016, 18:24
Nieważne.

ewenement22
12-11-2016, 18:35
Prosze o przeniesienie posta wyzej do odzielnego tematu

ewenement22
13-11-2016, 08:49
W projekcie mam takie info
http://obrazki.elektroda.pl/5293766500_1479027661_thumb.jpg (http://obrazki.elektroda.pl/5293766500_1479027661.png)
czyli według projektu kocioł minimum 18kW?

teres
13-11-2016, 11:26
Tak szczerze, to nie wiem jak ten projektant to liczył, bo na domek 140m2 wyliczyć 18kW no to nie wiem... masz dziury w ścianach czy coś? Kup kocioł z mocą około 15kW i będzie dobrze. A przede wszystkim patrz, żeby dolny zakres mocy był możliwie niski.

ewenement22
13-11-2016, 11:35
Nie znalazlem kotla 15kw ktory modulowalby do mniejszej mocy niz beretta. Dlatego jak na razie beretta chyba jest najblizsza mojemu wyborowi. Ona moduluje do 2.5 mimo ze ma 25kW.

vietcong
13-11-2016, 14:44
Sprawdź Junkers Cerapur Smart ZSB 14-5C - ma podobno zakres 2,3-15,2

Jacek6
13-11-2016, 15:30
Nie znalazlem kotla 15kw ktory modulowalby do mniejszej mocy niz beretta. Dlatego jak na razie beretta chyba jest najblizsza mojemu wyborowi. Ona moduluje do 2.5 mimo ze ma 25kW. Od 2,8 kW.

ewenement22
13-11-2016, 16:00
a co myślicie o Junkers Cerapur Smart ZSB 14-5C
byłby ok?

Jacek6
13-11-2016, 17:45
Nawet chwile bym się nie zastanawiał.

Junkers CERAPUR SMART ZSB 14-5C – jednofunkcyjny (c.o.)

Cena katalogowa: 8.260,68 zł
Cena produktu: 3.879,80 zł
Oszczędzasz: 4.380,88 zł

Zamawiana ilość:
Junkers CERAPUR SMART ZSB 14-5C – jednofunkcyjny (c.o.)

Kliknij aby powiększyć

Numer katalogowy 7 736 901 032
Producent Junkers
Dostępność Na zamówienie

ewenement22
13-11-2016, 18:30
Nawet chwile bym się nie zastanawiał.

Junkers CERAPUR SMART ZSB 14-5C – jednofunkcyjny (c.o.)

Cena katalogowa: 8.260,68 zł
Cena produktu: 3.879,80 zł
Oszczędzasz: 4.380,88 zł

Zamawiana ilość:
Junkers CERAPUR SMART ZSB 14-5C – jednofunkcyjny (c.o.)

Kliknij aby powiększyć

Numer katalogowy 7 736 901 032
Producent Junkers
Dostępność Na zamówienie
Czemu bys sie nie zastanawial?

Jacek6
13-11-2016, 18:34
Przy cenie 3 879,80 PLN nie zastanawiał bym się, gdyby nie to, że mam obecnie berette.

ewenement22
13-11-2016, 19:19
gdzie mozna kupic w tej cenie? jaka masz berette?

Jacek6
13-11-2016, 19:23
Wiesz jaką mam berette. Masz wyżej.
Kocioł choćby tutaj http://warmcom.pl/product_info.php?products_id=5087
A i pewnie w innych miejscach da się znaleźć może i taniej.

ewenement22
13-11-2016, 19:56
http://m.ceneo.pl/sklepy/warmcom.pl-s10148
jak znalazles ta oferte... dobra oferta ale nie z tego sklepu. zobacz na opinie. Wszedzie indziej po 4600 wtedy juz cena nie jest tak atrakcyjna

Jacek6
13-11-2016, 20:04
Opinie faktycznie trochę masakra. Zamów z odbiorem własnym płatność przy odbiorze.

ewenement22
13-11-2016, 20:11
berette mam oferte za 4900 brutto

Jacek6
13-11-2016, 20:18
Beretta ma w standardzie zawór 3gowy ze sterowaniem i pogodowkę. Nie wiem jak Junkers i Immergas. Sprawdz.

ewenement22
14-11-2016, 09:37
Teściu ma kocioł brotje wbs 22 c jak dobrze pamiętam ona modułuje od 7kW
i na rok za gaz płacił 4tyś. Dokładnie chyba 3,800zł.
To chyba nie tak źle.

Ja będę miał lepiej ocieplony budynek. Piec z mniejszą modulacją. Okna 3 szybowe on ma 2. Ja mam dużo podłogówki on tylko łazienki. On ma wełnę do ocieplenia dachu ja będę miał pianę.
Więc mam nadzieje, że w 3 tysiącach się zmieszczę. A może jeszcze lepszy wynik uda mi się osiągnąć. Jak myślicie mogę liczyć na lepszy wynik? 2 tysiące:P ? 2,5?

Link do moje projektu
http://www.dobredomy.pl/projekt/libraII/

kalkulator na stronie dał mi taki wynik.
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/34993280c529.png (https://naforum.zapodaj.net/34993280c529.png.html)

ewenement22
14-11-2016, 09:42
Nie pisałem jeszcze o grzejnikach

nie pamiętam dokładnie ale prawdopodobnie
1 pokój
V22 40/100
v22 40/100

2 pokoj
V22 40/120

3 pokój
V22 40/100
V22 40/100

No i w łazience na dole jakaś nieduża drabinka. Tam jest też podłogówka.

W łazience na górze trochę większa drabinka i też jest podłogówka.

Pralnia podłogówka + V22 40/100
Jaka Wasza opinia?

ewenement22
14-11-2016, 11:25
pok 1 12,4m2
pok 2 11m2
pok 3 17m2

ewenement22
15-11-2016, 09:26
Co do kotła to
JUNKERS CERAPUR SMART ZSB 14-5C
Nominalna moc cieplna 40/30°C [kW] 2,3-15,2
Nominalna moc cieplna 80/60°C [kW] 2,0-14,0

a beretta od 2,8
aż taka różnica może być w zużyciu gazu? Ile na oko na rok można spodziewać się oszczędności? 10zł, 100zł czy 500zł:D

jest jeszcze kocioł
JUNKERS CERAPUR COMPACT ZSB 14-1 DE
ale czym on się różni od CERAPUR SMART ZSB 14-5C (4400zł brutto)to nie mam pojęcia... a jest dużo tańszy (3800zł brutto)
obydwa nie mają w standardzie czujki zewnętrznej. Ile taka może kosztować bo nie mogę znaleźć?

ewenement22
15-11-2016, 12:35
Powiedzcie proszę konkretnie w takim razie co złego się może dziać jakie problemy mogą być z kotłem lub całą instalacją przy takiej złej wykonanej instalacji i rozwiązaniu jakie zastosował mi mój instalator. Czyli bez connect AT-BT. Ręczny mieszacz w rozdzielni podłogówki. Jeden regulator(z parteru) podłączony pod pompkę w rozdzielaczu do podłogówki a drugi regulator(z piętra) do pompki która będzie w kotłowni.
Jakby nie było Connect AT-BT kosztuje około 2500zł.

ewenement22
15-11-2016, 21:28
odpowiedzcie prosze na ostatnie moje pytania. Prawdopodobnie jutro chce kupic kociol. Albo Junkers albo beretta. Chcialbym wiedziec czy rzeczywiscie beda widoczne oszczednosci dzieki tej modulacji do mniejszej mocy w junkersie. No i chcialbym tez Wasza opinie np. o jakosci Junkersa. Czy wymiennik np. jest lepszy w tym konkretnym Junkersie czy w beretcie. Jak inne czesci. Chcialbym znac kazde za i przeciw co do tych konkretnych kotlow.

ewenement22
16-11-2016, 17:22
Pojawia sie kolejne pytanie. Jakiej wielkosci zasobnik kupic? Dzis jeden z przedstawicieli JUNKERS mowil mi ze jednak zeby zastanowil sie nad piecem 24 kW a nie 15kW ze wzgledu na cwu bo zeby nadazyl piec wode grzac przy 4 osobach. Wiec juz powoli glupieje. Jedni mowia piec 8kW Ci wystaczy drudzy mowia wes moze jednak wiekszy niz 15kW. Jakie jest Wasze zdanie i doswiadczenia? Jak to jest z ta cwu? Jaki zbiornik brac i czy nie bede mial takiego dyskomfortu ze nie bedzie mogli kilka osob po sobie sie kapac? Kiedy moze zabraknac tej cieplej cwu? Przy 4, 3 czy 2 kapielach pod rzad?

ewenement22
17-11-2016, 14:14
Czy taki czujnik można na pewno podłączyć do kotła junkersa i będzie działał prawidłowo?
http://www.domer.pl/czujnik-pogodowy-prond.html

Jacek6
17-11-2016, 16:38
Ewenement !

ewenement22
17-11-2016, 17:05
??? takie dziwne pytanie zadalem? skoro sie na tym nie znam to skad mam wiedziec? po to jest forum zeby sie pytac.

autorus
17-11-2016, 19:49
Na jakim ty jesteś etapie budowy bo nie mogę dociec. ?

ewenement22
18-11-2016, 13:15
Posadzki zalane kilka dni temu. Tynki i instalacje wszystkie już są.

ewenement22
18-11-2016, 13:18
2 wanny równocześnie nie możliwe bo mamy jedną.
Ewentualnie razem prysznic i wanna.
Mam zamiar wziąć albo 140 - 160 litrów.
Na co jeszcze patrzeć podczas wyboru zasobnika? Jest coś takiego jak jego odpowiednie ocieplenie dzięki któremu będzie wolniej woda traciła ciepło itp? Czy raczej wszystkie na tym samym poziomie? Może polecić lub odradzicie jakąś firmę?

ewenement22
18-11-2016, 13:19
Do podłączenia czujnika zewnętrznego junkersa potrzebny jest albo cw100 albo cw 400
a jak chyba będę szedł w salus it500 i do tego salus it300.

ewenement22
20-11-2016, 07:04
posadzki zrobione. okazuje sie ze posadzek mam 240m2 z czego 30m2 garazu wystarczy ten junkers 15kW do ogrzania domu i cwu? wole ostatecznie sie upewnic przed zakupem...

ewenement22
20-11-2016, 17:15
Według tego wzoru
http://www.volux.pl/index.php/gdzie-kupic/...row-grzalka-2kw (http://www.volux.pl/index.php/gdzie-kupic/19-pytania-i-odpowiedzi/56-jaki-potrzebny-jest-czas-aby-nagrzac-do-temperatury-70-c-zasobnik-wody-o-pojemnosci-120-litrow-grzalka-2kw)
Wyszło mi ,że około 42min
150 litrów podgrzanie od 10 do 70 stopni kotłem o mocy 15kW
150x4189,9x60/15000
37709100/15000
wychodzi
2513 sekund / 60
wychodzi około 42min
Dobrze zrobiłem?

ewenement22
20-11-2016, 20:22
Nie wiem w takim razie już co wybrać...
Jedni przekonują mnie, żeby brać coś z modulacją od jak najmniejszej mocy. Bo będzie oszczędnie. Drudzy, że 15 kW nie wystarczy. albo będzie na styk i będzie słabo tzn. powoli zasobnik grzał. Teraz doszła jeszcze ta wielkość posadzki (240m2) znacząco większa niż pow. użytkowa (140m2). W takim razie już sam nie wiem. Może jednak nie junkers 2-15kW tylko ta beretta 2,8-25kW. Powoli niestety tracę zapał co do wyboru. A jednak wiem, że to ważny wybór.

ewenement22
21-11-2016, 08:46
Wydaje mi się, że jak kupię junkers 2-15kW i do tego zbiornik jakiś większy tj. 160-200 litrów to będę miał i komfortowo i oszczędnie.
Teraz przypomniało mi się , że od tych 240 m2 posadzek trzeba odjąć jeszcze 3 balkony po 3 m2 czyli posadzek w domu mam około 230 m2. No i ewentualnie garaż 30m2 chociaż mam tam jeden grzejnik. Szkoda, że nie ma na rynku żadnego kotła powiedzmy 1,8-18 kW lub 2-20kW.

ewenement22
21-11-2016, 08:53
Np. taki zasobnik
GALMET KWADRO 200L (26-205500)
znana Wam firma? jakieś opinie odnośnie firmy i konkretnie tego modelu kotła

ewenement22
21-11-2016, 13:33
Piec Junkersa 15kW kupię (ze względu na modulację od 2kW) ii zasobnik około 200 litrów z dwoma wężownicami i myślę, że będę miał ciepło w domu, komfort jeśli chodzi o cwu, no i oszczędnie. Ja wykorzystam te dwie wężownice na ten moment do podłączenia kotła gazowego i dzięki temu będę miał szybciej wodę nagrzewaną w zasobniku tak? 230m2 posadzki x 60W = 13800. Więc raczej ciepło będzie. Niektórzy mówią, że mogę spokojnie liczyć 50W.
Chociaż w niektórych miejscach nad tą posadzką nie ma nawet metra wysokości bo są skosy ale to już jest na korzyść mocy kotła. Więc mam chyba zapas w obliczeniach.

teres
21-11-2016, 13:35
Szkoda, że nie ma na rynku żadnego kotła powiedzmy 1,8-18 kW lub 2-20kW.
Masz Vaillanta 4,2-21kW. Patrz jeszcze na to, że musisz dołożyć sprzęgło, pompę i jakoś to wysterować.


Np. taki zasobnik
GALMET KWADRO 200L (26-205500)
znana Wam firma? jakieś opinie odnośnie firmy i konkretnie tego modelu kotła
Znana, lubiana... podobnie jak konkurencja Bia..., Kos... i Elekt.... To jest ten sam poziom.

ewenement22
21-11-2016, 14:14
To już wolałbym berette exlusive green 2,8-25kW
lub
Termet
ECOCONDENS GOLD
lub
ECOCONDENS GOLD PLUS o mocy 2,8 -19 kW, lub 2,8-24,5
http://www.termet.com.pl/produkt/ecocondens-gold-plus-nowosc/63

Jak Wy myślicie?
porównując berettę do termeta?
lub junkers
cerapur smart ZSB 24-5C 3,0-24,0kW

vietcong
21-11-2016, 22:11
Szkoda, że nie ma na rynku żadnego kotła powiedzmy 1,8-18 kW lub 2-20kW.

Wolf CGB-2-14 od 1,8 do 15,2kW
Viessmann Vitodens 200-W (z 2016r.) od 1,9 do 19kW

Jacek6
22-11-2016, 06:08
Wolf
• Zakres modulacji dla temp. zasilania/powrotu 50/30°C:
CGB-2-14 od 2,1 do 15,2 kW
CGB-2-20 od 4,4 do 20,4 kW
CGB-2-24 od 5,6 do 25,8 kW
Czyli jednak nie 1,8...

ewenement22
22-11-2016, 08:36
Wolf CGB-2-14 od 1,8 do 15,2kW
Viessmann Vitodens 200-W (z 2016r.) od 1,9 do 19kW

Coś takiego jak Viessmann brałbym gdyby cena była 500-1000 zł droższa od innych a nie o 2000-3000

http://www.ceneo.pl/25714316#tab=spec

ewenement22
22-11-2016, 09:08
Co myślicie o
Termet ECOCONDENS GOLD PLUS 20
Moc cieplna (przy temp. 80/60°C) 2,8 - 19,0 kW
Moc cieplna (przy temp. 50/30°C) 3,0 - 21,0 kW
lub
Termet ECOCONDENS GOLD PLUS 25
Moc cieplna (przy temp. 80/60°C) 2,8 - 24,5 kW
Moc cieplna (przy temp. 50/30°C) 3,0 - 27,0 kW

W sumie parametry i cenę mają identyczne więc chyba wezmę ten 25 jak myślicie?
http://www.termet.com.pl/produkt/ecocondens-gold-plus-nowosc/63

W porównaniu do beretty cena jest o około 1500zł tańsza. A różnic jakichś dużych chyba nie ma na niekorzyść termeta?
http://beretta.pl/pr...25-r-s-i-nowosc

termet na ceneo około 3500
beretta na ceneo około 5500
Czemu jest aż taka różnica w cenie???

ja mam oferte na berette za 5000 brutto
jak myślicie? który brać? i dlaczego?

ewenement22
22-11-2016, 09:57
Widzę, że np. taki fajny zestaw jest
http://www.termet.com.pl/upload/upload/cennik/Cennik%2009.2016r.pdf
PAKIET 2 na bazie kotła kondensacyjnego EcoCondens Gold Plus-25 i zasobnika ciepłej wody użytkowej Termet 120
Zobaczymy czy cenowo lepiej będzie wychodziło w zestawie czy bez.

ewenement22
22-11-2016, 09:58
termet na ceneo około 3500
beretta na ceneo około 5500
Czemu jest aż taka różnica w cenie??? Tylko płaci się za firmę, czy termet mniej fukcjonalny? gorszy jakościowo ? czy coś innego?
jak myślicie? który brać? i dlaczego?

kaju
15-11-2017, 09:55
Jak ta Firma to lepiej wybrać MYSMART 8 lat gwarancji w cenie regulator bezprzewodowy ,wifi, kpl. zaworów i przyłączy a z górnej półki i serwisant może ci go zamontować a cena powinna być niższa od exlusive green i to dużo.
Pozdrawiam
Kaju

mistalova
15-11-2017, 21:17
Nie MYSMART a MYNUTE GREEN (czyli dawna conica green) - dobry kocioł, ale sterowanie ma ubozsze niż EXCLUSIVE GREEN .

kaju
17-11-2017, 22:33
Nie wiem dlaczego pisze nie MYSMART znasz ten kocioł?
Chyba nie
Pozdrawiam
Kaju

mistalova
18-11-2017, 18:13
Faktycznie, mój błąd.
MYSMART to nowość Beretty, nie widziałem go jeszcze.

kaju
18-11-2017, 20:13
to nie taka nowość pracują już 3 lata w Polsce

mistalova
18-11-2017, 22:32
Yyy... mysmart'a w zeszłym roku nie widzialem w ofercie na polski rynek. Oczywiście mówię o kotle a nie badziewnym sterowniku.

Mikras
23-11-2017, 23:13
Czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z Berettą MySmart 2f 28 C.S.I? Jak się ten kocioł sprawuje? Jak oceniacie jego funkcjonalność? Bo parametry tego kotła są zachęcające do zakupu, tylko jak to się przekłada na codzienną eksploatację. Faktycznie jest taki dobry?