PDA

Zobacz pełną wersję : zapotrzebowanie na energię



marcioszek
22-03-2005, 18:12
Witam wszystkich i proszę o pomoc. Chodzi mi wyjśnienie problemu a mianowicie jaką powinienem mieć moc przyłączeniową prądu w nowo budowanym domu. W projekcie mam 11 KW ale sama kuchnia ceramiczna ma 10 KW a co z innym odbiorikami takimi jak min piec CO, żarówki, zmywarka, pralka i inne?

Bess
22-03-2005, 18:37
Nie wiem jak ma się kuchnia ceramiczna do reszty, ale mogę podać wstępny bilans zrobiony przez elektryka dla domu 230m.
Hydrofor-1,5kW, pralnia -2,2, zmywarka- 2,5, odkurzacz 1,0 (nie wiem czy odkurzacz centralny ma taką samą moc), kuchnia - 2,0, urządzenia garażowe, brama, - 0,8, ogrzewanie podłogowe 2,0, oświetlenie zewnętrzne 0,5, oświetlenie i gniazda wewnętrzne 2,0

Artha
22-03-2005, 19:08
Witam wszystkich i proszę o pomoc. Chodzi mi wyjśnienie problemu a mianowicie jaką powinienem mieć moc przyłączeniową prądu w nowo budowanym domu. W projekcie mam 11 KW ale sama kuchnia ceramiczna ma 10 KW a co z innym odbiorikami takimi jak min piec CO, żarówki, zmywarka, pralka i inne?

Witam, chetnie sie podpinam pod Twoj post bo i mnie ten temat interesuje. Przedwczoraj skaldalam wniosem o warunki przylacza pradu i pan mi zasugerowal abym wystapila o 14 kW - ale dlaczego tego nie wiem....Moj dom to malenstwo - 170 m ale powierzchni mieszkalnej i ogrzewanie gazowe - wiec sama ciekawa jestem czy te 14 kW to duzo czy malo:)

Pozdrawiam
Artha

neuron
22-03-2005, 22:05
11 kW wystarczy