PDA

Zobacz pełną wersję : kotły gazowe



evevet
22-03-2005, 20:21
Kochani zwracam sie do Was z prosba o porade w sprawie kotla gazowego do domu jednorodzinnego.
Moj fachowiec doradza mi takie rozwiazanie: dom 12/9 z uzytkowym poddaszem i z garazem przy domu na dwa samochody plus pomieszczenie nad garazem jakies 60 m2. W domu beda dwie lazienki na poddaszu plus kibelek z umywalka na parterze i oczywiscie jedna kuchnia. Pomieszczenie gospodarcze z piecem ma stac na jednym z koncow domu a kuchnia bedzie na drugim koncu z lazienka nad nia. Moj majster proponuje takie rozwiazanie kociol 24 kW dwufunkcyjny bez zasobnika chyba tak sie to pisze czyli z przeplywowym ogrzewaczem wody obslugujacy centralne ogrzewanie i ogrzewanie wody w lazience nad pomieszczeniem gospodarczym a dodatkowo drugi piec mniejszy jako przeplywowy ogrzewacz wody w kuchni ogrzewajacy wode rowniez w lazience nad kuchnia.
Mysle ze troche zawilo ale jesli ktos zrozumial i moze mi pomoc to bardzo prosze. Czy to ma sens?
Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie opinie...

1950
22-03-2005, 20:22
nie chcę być złośliwy, ale zmień instalatora

evevet
22-03-2005, 20:25
Alez nie jestes zlosliwy. Dlatego zwracm sie do Was z prosba bo mi tez wydaje sie to dziwne. Jakos u nikogo nie spotkalam sie z dwoma piecami w chyba nie za duzym domu??

1950
22-03-2005, 20:32
moim zdaniem, ale to jest tylko moje zdanie powinien Ci zaproponować kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem i cyrkulację. może byłem za bardzo w gorącej wodzie kąpany (z cyrkulacji) :wink: może ma rację ten Twój instalator. najlepsza byłaby wizja lokalna. ale chyba wyszło by na moje

evevet
22-03-2005, 20:43
dzieki, popytam jeszcze i czekam na wiecej opinii

neuron
22-03-2005, 21:56
1. Lepiej kocioł jednofunkcyjny i zasobnik (pełniący rolę magazynu ciepłej wody / energii), podgrzewacz gazowy to problem w pomieszczeniu gdze będzie wisiał
- szpetny
- wymaga dużej ilośći powietrza więc będzie wyziębiał pomieszczenie
- zwiększa poziom komplikacji instalacji przez większą ilość elelmentów
2. Dodatkowy podgrzewacz to również dodatkowe wyprowadzenie spalin i instalacja gazowa
3. Odległóść między pionami i ewentulane oczekiwanie na ciepłą wodę załatwiasz cyrkulacją i dobrą izolacją rur

Grzesiek13
23-03-2005, 05:09
Oczywiście jak poprzednicy.

Janewa
23-03-2005, 07:04
moim zdaniem, ale to jest tylko moje zdanie powinien Ci zaproponować kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem i cyrkulację. może byłem za bardzo w gorącej wodzie kąpany (z cyrkulacji) :wink: może ma rację ten Twój instalator. najlepsza byłaby wizja lokalna. ale chyba wyszło by na moje
Jak wyżej.Pozdrawiam.

evevet
23-03-2005, 07:56
Dziekuje bardzo za dobre rady :)
Pozdrawiam

Mały
23-03-2005, 20:00
Przy takim domu tylko 1 funkcyjny z zasobnikiem

Grzesiek13
24-03-2005, 06:23
Nasze dobre rady sprowadziły się m. in. do "zmiany instalatora" :lol: :lol: :lol:

evevet
24-03-2005, 10:34
Grzesiek13.
Co sadzisz o piecach Beretta??
I z wlasnego doswiadczenia jaki bylby najlepszy zasobnik dla rodziny duosobowej rozwojowej ;)
A moze Ty mi polecisz jakis fajny kociolek??
Niestety cena ma duze znaczenie :(
Pozdrawiam
PS Co do zmainy instalatora to chyba masz racje :(