PDA

Zobacz pełną wersję : Wygłuszenie ściany



cheerup
22-03-2005, 20:45
Chciałbym wygłuszyć hałasy dochodzące z łazienki do sypialni. Zależy mi żeby warstwa wygłuszajaca była w miarę cienka.
Czy ktoś może mi poradzic czym to zrobić.

serdecznie pozdrawiam

goreckimichal
04-12-2019, 14:46
Przypuszczam ze najprościej bedzie Ci przerobic sciany w sypialni. Ja polecam zrobienie konstrukcji z kantówek, a nastepnie przymocowanie do nich paneli gipsowych. A pod nimi np. wełna akustyczna, która dobrze wycisza

cezary.pl
04-12-2019, 18:53
Chciałbym wygłuszyć hałasy dochodzące z łazienki do sypialni. Zależy mi żeby warstwa wygłuszajaca była w miarę cienka.
Czy ktoś może mi poradzic czym to zrobić.

serdecznie pozdrawiam

Tu masz świeżą dyskusję na interesujący Cię temat: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?360143-Przyklejone-regipsy-a-wp%C5%82yw-na-izolacj%C4%99-akustyczn%C4%85&p=7880600#post7880600

Pierwszy wpis po 15 latach. Ja bym tyle nie wytrzymał.:D

Pozdrawiam serdecznie
Cezary

Okocz
04-12-2019, 18:54
Najpierw opisz dokładnie problem.

Z czego jest zrobiona ściana dzieląca pokój i łazienkę?

Jak duża jest ta ściana?

Co przeszkadza? Szum wody w ścianach, dźwięki padającej wody w prysznicu, "biologiczne odgłosy ludzkie"(:D)?

Jak podchodzimy do tematu? kopleksowo (drogo), czy po prostu staramy się trochę pomóc?

Pamiętaj też, że przy cienkiej warstwie wygłuszającej to zawsze będzie tylko maskowanie problemu.

Edit: O Boże. Co tu się wydarzyło? Dopiero teraz widzę po ilu latach odkopano ten post.