PDA

Zobacz pełną wersję : Otwór pod baterię w umywalce - jak wybić?



Thom35
23-03-2005, 07:43
Witam
Może ktoś z szanownych grupowiczów wie jak wybić otwór w ceramicznej umywalce. Umywalka ma od spodu nacięte dwa otwory po lewej i prawej Do wyboru. Czy da się samemu wybić jeden z nich tak aby nie uszkodzić umywalki?

Dzięki i przepraszam że zawracam głowę takimi głupstwami

Tomek

Wowka
23-03-2005, 07:56
Możesz to zrobic przy pomocy wiertarki zaopatrzonej w odpowiednia wyżynarkę do metalu tzw. otwornicę.

Mozesz te usługę zlecic do wykonania za 5zł w jakimkolwiek markecie budowlanym. Oczywiście, te umywalkę musiałbyś tam przywieźć.
Jestem przekonany, że podobna usługę możesz zlecić każdemu, większemu sprzedawcy armatury kuchennej.

Fugas
23-03-2005, 09:07
Wowka,

człowiek pyta o otwor w ceramicznej umywalce a nie metalowej.
W temacie metalowej w Oninemie mozna pozyczyc otwornice do metalowych zlewozmywakow.
ceramiczna nie mam pojecia.

Fugas

Wowka
23-03-2005, 09:15
Sorry.... :oops: Mea Culpa

echo
23-03-2005, 11:35
Robiłem cos takiego 3 lata temu - założyłem na wiertarkę taki nastawny nóż do wycinania otworów w ceramice (chyba głównie w płytkach ceramicznych) ale w umywalce tez się udało.
Tylko trzeba robić to powoli i ostrożnie aby nic nie pękło i nie odprysło.

jareko
23-03-2005, 12:00
jezeli umywalka ma widczne od spodu wyzlobienie wlasnie na baterie wystarczy lekko mlotkiem wybic
natomiast jesli tego nie ma - albo oddac w cudze rece (market, czy jakkolwiek instalator osprzetu sanitarnego on musi byc przygotowany i posiadac odpowiednie narzedzia) albo samemu kupic otwornice z weglikow spiekanych i samemu powoli (mocno zwilzajac woda) taka dziure wywiercic. Wszak to taka glazura z tym tylko ze grubsza ;)

M@riusz_Radom
23-03-2005, 12:05
Da się ale trzeba mieć dobre narzedzia. Echo już o tym napisał.

PS: podobno jak się polewa wodą w trakcie wiercenia to nie pęka ;)

RolandB
23-03-2005, 12:11
ja tez milem taki problem 8) Niestety ale zaleznie od producenta ( i przygotowania przez niego otworu ) roznie sie do tego podchiodzi ... w niektiorych sie wybija a w niektorych wierci ... nie radze nie wybijac jak producent mowi zeby wiercic ... :-?
Ja akurat mialem wiercone ... poszedlem do pierwszego z brzegu marketu i kupilem takie cos co wyglada jak rurka i z jednej strony ma zapieczone chyba wlasnie te węgliki ... wiercenie trwalo 5 s bez zadnych problemow ... natomiast nozykiem do ceramiki balbym sie to zrobic bo tam nie ma mozliwosci zachowac dokladnej wspolosiowosci ostrza ... mogloby cos wyrwac ... ja wolalem nie ryzykowac bo zlewozmywak do najtanszych nie nalezy ...
Moja otwornica kosztowala cos kolo 8 zł ...

pozdrawiam

Pikuś
23-03-2005, 19:40
Ja takie coś robiłem przed laty kiedy o cudownych narzędziach nikt nie słyszał, a zdobycie umywalki graniczyło z cudem. Ale podjąłem ryzyko i TO zrobiłem owiercając cienką widią zarys otworu / udar wyłączyć :D /a potem resztę delikatnie wybiłem. Ręce drżały z emocji pot kapał chłodząc wiertło ale się udało. Dziś bym nie drżał, umywalek zatrzęsienie ,sposobów i narzędzi wiele, ale radość z dokonania jakaś miałka. Pozdrawiam Pikuś

Thom35
24-03-2005, 05:54
Otwory są przygotowane przez producenta. tzn widać je od spodu i trzeba wybić albo wywiercić. od góry umywalki nic nie widać.
Napiszcię. Wybijać od dołu gdzie są widoczne przygotowane nacięcia czy od góry umywalki?

Tomek

RolandB
24-03-2005, 08:26
a co o tym pisze producent w instrukcji montazu ?

pozdrawiam

Thom35
25-03-2005, 07:35
Producent milczy jak grób. Instrukcji wybijania otworów brak. Pewnie jest to banalnie proste i dlatego.

Tomek

invx
25-03-2005, 08:10
bierzesz jakis kawal grubego preta, z plaskim koncem, przykladasz od gory nad tym miejscem, i uderzasz raz a porzadnie, ma sie wybic. (tylko zeby ten pret nie byl grubszy od otworu!!!)

P.S.
nie biore odpowiedzialnosci za nieumiejetne poslugiwanie sie mlotkiem i pretem :wink: ale tak na powaznie to tak brzmia instrukcje do wibijania (znaczy to powyzej P.S.) :wink: