PDA

Zobacz pełną wersję : Ile czasu trwa podłączenie do sieci gazowej.



rafal9
23-03-2005, 10:10
Mając podprowadzoną sieć gazową do samej granicy działki,
ile czasu może trwać podłączenie jej do domu?

Wymaga to wykonania odpowiednich projektów, zud i złożenia
wniosku o pozwolenie na budowę.
Po uzyskaniu pozwolenie zapewne gazownia też coś od siebie przedłuży.

Czyli wychodzi mi tak ze 4 miesiące. Czy to jest realny termin?

Proszę o podzielenie się doświadczeniami.

rafal9
23-03-2005, 13:26
Czyżby nikt nie robił przyłącza gazu do domu?

Willie
23-03-2005, 13:47
Wszyscy się grzeją kominkami :lol:

nie wiem czy pnb jest potrzebne na samo przyłącze od granicy działki do domu - to chyba załatwia uzgodnienie projektu z gazownią.
Ale mogę sie mylić bo to dopiero przede mną - ale projekt i uzgodnienia na pewno trzeba liczyć 2 m-ce

RYDZU
23-03-2005, 13:51
Ja właśnie robię.

W gazowni powiedzieli mi (to było jeszcze przed świętami - w grudniu), że sprawa może
potrwać około 6 miesięcy :o
Ale znalazło się wyjście z sytuacji - wykonawstwo zastępcze. Przyłacze wykonuje firma
zewnętrzna w porozumieniu z gazownią. Oni między sobą negocjują cenę, projekt i warunki.
Potem następuje wykonanie przyłącza po cenie rynkowej, po 30 dniach jest zwrot pełnej
kwoty do zapłaty za robociznę, pomniejszonej tylko o opłatę przyłączeniową.
Wtedy rozliczam się z wykonawcą przyłącza.

Zagmatwane to trochę, ale w efekcie przyłącze zamiast w lipcu będę miał w przyszłymj tygodniu.
Rozmowę z wykonawcą zastępczym rozpocząlem w połowie stycznia.

Pozdrawiam

jolana
23-03-2005, 14:40
Ale znalazło się wyjście z sytuacji - wykonawstwo zastępcze. Przyłacze wykonuje firma
zewnętrzna w porozumieniu z gazownią.
Tak, to doskonałe wyjście z sytuacji, u mnie też tak było. Firma, która robiła przyłącze (u mnie dodatkowo 160 m gazociągu) robiła projekt, uzgadniała go, występowała o pozwolenie na budowę i podciągnęła gaz do domu. Mnie to kosztowało tyle co opłata przyłączeniowa, a wszystkie formalności trwały jakieś 7-8 tygodni.

kaltam
24-03-2005, 06:38
U mnie należało wpierw pociągnąć 82 m magistrali średniego ciśnienia (budowałem jako pierwszy w nowym rejonie i pierwszy składałem wniosek) a potem 15 m - niskiego ciśnienia. W maju podpisałem z gazownią umowę (wszystko jej zleciłem) a 2-go listopada grzałem w domu gazem. Samo wykonanie położenia magistrali i podłączenie mnie trwało w sumie (z przerwą na próby i ich wewnętrzne procedury) 2 dni.

EDZIO I ZIBI
11-04-2005, 13:03
hej po złożeniu papierów o warunki 21 dni na ich wydanie.
po podpisaniu umowy gazownia ma 90 dni roboczych na wykonanie przyłącza do skrzynki. opłata przyłączeniowa to za pierwsze 5 mb 920 zł + 28 zł za każdy następny metr (kwoty netto). w tej cenie jest projekt roboty budowlano montażowe, inwentaryzacja pogeodezyjne, itp. ciebie do budynku nic nie interesuje. w swoim zakresie musisz wykonać projekt inst. wewnętrznej i wykonanie (przez osoby z uprawnieniami)
pozdrawiam :wink:

KKinga
15-04-2005, 13:46
Mając podprowadzoną sieć gazową do samej granicy działki,
ile czasu może trwać podłączenie jej do domu?

Wymaga to wykonania odpowiednich projektów, zud i złożenia
wniosku o pozwolenie na budowę.
Po uzyskaniu pozwolenie zapewne gazownia też coś od siebie przedłuży.

Czyli wychodzi mi tak ze 4 miesiące. Czy to jest realny termin?

Proszę o podzielenie się doświadczeniami.

W moim przypadku trwało to prawie 7 miesięcy.
Najpierw projektant robił 2 miesiące projekt i kompletował potrzebną dokumentację (może dlatego tak długo, że go nie ponaglałam).
Później wszystkie dokumenty wywędrowały do Starostwa Powiatowego na 3 tygodnie (mieszkam w Markach k/W-wy). Coś tam pozatwierdzali i dopiero wtedy mogłam złożyć papiery w gazownictwie w Warszawie.
Tu dopiero zaczęły się schody! Dokumenty jeździły po Warszawie, do róznych wydziałów Gazowni Warszawskiej, nabierały mocy urzędowej na biurkach kilkunastu osób, aż wreszcie po niemal 5 miesiącach do domu został puszczony gaz. Nie chcę Cię straszyć, ale jeżeli chcesz mieć gaz jeszcze w tym roku, to już szukaj projektanta. On Ci powie jakie dokumenty musisz przygotować. Może Tobie pójdzie lepiej niz mi. Powodzenia.

Kinga

Cezarr
15-04-2005, 13:50
Projekt robiła gazowonia, czy Twój projektant?

KKinga
15-04-2005, 13:56
Projekt robiła gazowonia, czy Twój projektant?

Mój. Nazywa się Szczepanik. Ma swoją firmę, ale w tej
chwili nie mam przy sobie jego blizszych danych.

Cezarr
15-04-2005, 14:02
Szukam raczej wykonawcy z uprawnieniami do położenia rury gazowej itd.Projekt zaczął się rysować. A wykonawca będzie potrzebny latem. Jesli Twój nie był zbyt drogi to poproszę o namiary na priv.

api
15-04-2005, 14:58
Przyłącze gazowe robiła mi firma STD Nosiłowski z Zielonki k/W-wy
w porównaniu do "papierologi" tempo kosmiczne,
40mb gazociągu w ulicy + 2 przyłącza (moje i sąsiada) to 8 godzin pracy ekipy

api
15-04-2005, 14:59
Przyłącze gazowe robiła mi firma STD Nosiłowski z Zielonki k/W-wy
w porównaniu do "papierologi" tempo kosmiczne,
40mb gazociągu w ulicy + 2 przyłącza (moje i sąsiada) to 8 godzin pracy ekipy

przystojny0
19-02-2010, 10:44
projekt i wykonawstwo powierzyłem Szczepaniowi z Marek, ma biuro na Lisa Kuli, tempo prac imponujące, formalności to minimum,bo oni tam wiekszosc zalatwiaja,a poza tym ceny maja lepsze niz konkurencja

zOOr
19-02-2010, 14:23
projekt i wykonawstwo powierzyłem Szczepaniowi z Marek, ma biuro na Lisa Kuli, tempo prac imponujące, formalności to minimum,bo oni tam wiekszosc zalatwiaja,a poza tym ceny maja lepsze niz konkurencja

przystojny0; Dołączył: 19 Lut 2010 Posty: 2 - nie żebym był podejrzliwy ale, ....
dwa posty i oba zachwalające Szczepanika.
Wyciąganie wniosków zostawiam szukającym wykonawcy przyłączy.
JA robiłem z STD sąsiad ze Szczepanikiem. Czas realizacji - sąsiad jakiś tydzień szybciej. (może dlatego, że nie miałem czasu jechać od razu do nich z jednym brakującym kwitem).
Kosztowo- mam taniej.