PDA

Zobacz pełną wersję : Ile kW na czas budowy?



AxLe
23-03-2005, 16:30
Dzisiaj rozmawiałem z elektrownią na temat przyłącza prądu. Zainteresowany jestem 15 kW, ale gościu który mnie przyjmował powiedział, że na czas budowy nie potrzebna jest mi taka moc i co za tym idzie będę płacił wyższe koszty abonamentu do czasu odbioru budynku. Z tego co mówi wynika, że na czas budowy mogę sobie zamówić mniej a po odbiorze domu, zwiększą mi kW do mocy jaką będę chciał. Stąd moje pytanie: Ile kW potrzeba do budowy?

coolaj
23-03-2005, 16:33
witam
ja bede miał 8 kW na czas budowy (bo prąd budowlany jest drozszy) a później tak jak mówisz na życzenie ile chcesz.
pozdro

remx
23-03-2005, 21:19
Jeżeli planujesz spawanie lub agregat tynkarski zamów taką moc aby móc pociągnąć 20A. U mnie to jest 10KW

Dr.opsik
23-03-2005, 21:37
Jak budowa będzie trwała długo, a w terenie ludziska się budują i prądu niezbyt dużo, to może się okazać, że później nie dołożą prądu aż nie postawią jakiejś trafostacji. (znam taki przypadek )

Wojty
23-03-2005, 21:56
A mi nie dali nawet wyboru - poprostu 15kW tyle chcialam miec do uzytku domowego.

BRYŚ
24-03-2005, 10:24
A może ktoś wie, jak rozumiany jest ten "koniec budowy"
po odbiorach?

EDZIO I ZIBI
25-04-2005, 20:06
docelowo 13 kW na czas budowy 11 kW.
pozdrawiamy

Wojty
26-04-2005, 11:27
Co do kosztów prądu "budowlanego".
Popatrzcie czy naprawdę jest różnica w abonamencie jeśli macie moc zamówioną np 8kW a 15kW ??
U mnie jest to taryfa C11 i za moc zamówioną płacę opłatę tzw "stałą" 0.90zł/kW/miesiąc więc różnica jest 6.30 zł na miesiąc :D (to faktycznie są POTĘŻNE oszczędności)

Oczywiście są i inne składniki energii, ale one zależa juz od zużycia (więc nie ma różnicy czy masz moc 8 czy 15 kW)
I prawdą jest że energia na czas budowy jest droższa niż potem (u mnie jest to taryfa C11-na budowie i G11-potem)

A weźcie pod uwagę to co ktoś napisał, że jak skończycie budowę i wystąpicie o zwiększenie mocy może się okazać ze nia ma "wolnego" w transformatorze. Dodatkowo ważniejsze jest zabezpieczenie przedlicznikowe (jego natężenie) i często jak zwiększa się moc zamówioną to dają większe zabezpieczenie (u mnie z 20A na 25A) i wtedy musisz kupić sobie inny bezpiecznik (koszt ok 50zł) i nie wiem czy przy wymianie nie kasują opłaty za ponowne plombowanie (ale to pewnie zależy od zakładu energet.)

Acha jak pamiętam to rok temu u mnie wystąpienie o każdy dodatkowy kW mocy kosztowało 120zł, a dziś kosztuje 128zł+22%VAT, więc z tym też należy sie liczyć

...każdy kij ma dwa końce...

Pozdrawiam
Wojty (właściwy 8) )