PDA

Zobacz pełną wersję : gorsze jakościowo?



duduś
23-03-2005, 20:41
Czy możliwe jest że do marketów w stylu Castorama , OBI towar produkowany jest z materiałów gorszej jakości???????? Otóż spodobała mi sie deska Barlinecka ( za 60 zł i inna za ok. 90 ) ale porównałam w innym salonie ( ten kolor był znacznie droższy) jednocześnie podpatrzyłam tam inny kolor. Pomyślałam, że zamówię w Castoramie to będzie taniej .Jak mi podali cenę to szczęka mi opadła - było drożej niż w salonie . Z czego więc wynika niska cena pozostałych kolorów?? - Czy jednak z jakości?

ww777
24-03-2005, 01:47
Dokładnie tak jest..... w Barlinku jest specjalna linia produkująca dla marketów :( Przeważnie ubytki w warstwie urzytkowej są szpachlowane i takie drobne rzeczy, których laik nie zobaczy. Za 60 zł nie da sie wyprodukowac pełnowartościowego produktu !!!! I do tego sponsorowac market terminem zapłaty 180 dni za towar. A że coś jest droższe w markecie to chyba nie nowość, z czegoś muszą żyć :)

Janewa
24-03-2005, 05:47
W takim razie, gdzie najlepiej kupować? :o

Kon111
24-03-2005, 06:32
Podobnie jest ze sprzętem AGD - duże koncerny jak np. Bosch, czy Electrolux produkują na oddzielnych liniach montarzowych sprzęt dla hipermarketów na tzw. promocje.
A jesli chodzi o ceny, to gdy pierwszy raz kupowałem kibelek i pełny ufności pobiegłem do Leroy Merlin potem okazało się, że w każdej budce na bartyckiej cena była o 10% niższa i można ją było jeszcze negocjować. Czyli metoda: zadać sobie trochę trudu i sprawdzić w kilku punktach ceny, mocno się targować i nie przywiązywać się do za wszelką cenę do jednego sprzedawcy.

MaBi
24-03-2005, 07:50
Dokładnie tak jest..... w Barlinku jest specjalna linia produkująca dla marketów :(
A skąd o tym wiesz? :o

Jacek
24-03-2005, 08:45
O tych dwóch liniach produkcyjnych to absolutna bzdura, kogo by było na to stać i czemu miło by to służyć. Różnica w cenie wynikała z tego, że barlinek z zasady sprzedaje dechy 220 cm. W promocji w Castoramie są deski o długości 110 cm w grupie Famili. Odsyłam do strony barlinka tam są opisane poszczególne grupy. Oczywiście można założyć, że z tych desek 220 jak im coś nie wyszło to pozyskiwali 110. Na ceny zawsze należy paczyć polityka marketów budowlanych nie różni się o polityki innych supermarketów. Jedne produkty są tanie, są promocje, ale jak chcesz coś ekstra to czasami lepiej iść do normalnego sklepu.
Ale wiecie, za co ja kocham Castorame ?? Za możliwość zwrotów absolutnie wszystkiego nawet jednej deski. Na luzie kupuję czegoś więcej mogę nawet sobie przebrać odcienie paneli i to co mi zostaje zwracam do sklepu. Przyjmują bez słowa protestu. W większości sklepów wszyscy są mili do momentu zakupu, ale spróbujcie coś zwrócić wtedy zaczyna się jazda a to towar był na zamówienie, a to inna partia, kafelek w innym odcieniu itd., itp. Policzcie ile kosztują was resztki kafelek, paneli, parkietów, fug, co z tym na koniec zrobić ani wyrzucić, bo szkoda ani zużyć. Swoją drogą mam do podarowania 12 cygar z serii Kobe ceramiki Tubądzin, które kupiłem niestety nie w Castoramie.

MaBi
24-03-2005, 09:05
Jacek Ty chyba czytasz moje mysli albo wyjmujesz słowa z moich ust :) - jak Ty to robisz :o
Wyobraź sobie że mamy wspólną kochankę i na dodatek kochamy ją za to samo. :wink:

Jacek
24-03-2005, 09:24
Może by tak stworzyć na forum płaszczyne wymiany, sprzedaży końcówek a zyskami zasilić np. jakąś fudacja

Honorata
24-03-2005, 09:29
Jacek, a ty czsaem nie pracujesz w Castoramie? :lol:
Z ta miłością do sklepu to trochę przesadziłes :wink:

rumak1974
24-03-2005, 11:40
Czy możliwe jest że do marketów w stylu Castorama , OBI towar produkowany jest z materiałów gorszej jakości???????? Otóż spodobała mi sie deska Barlinecka ( za 60 zł i inna za ok. 90 ) ale porównałam w innym salonie ( ten kolor był znacznie droższy) jednocześnie podpatrzyłam tam inny kolor. Pomyślałam, że zamówię w Castoramie to będzie taniej .Jak mi podali cenę to szczęka mi opadła - było drożej niż w salonie . Z czego więc wynika niska cena pozostałych kolorów?? - Czy jednak z jakości?

Pierwsza podstawowa rzecz: deski o dł. 110 w cennikach Barlinkla dla swoich odbiorców maja oznaczenie BKL tzn bezklasowe - a więc deska o normalnej dłg 2,20 przecięta na pól z wiązku z tym iz np. druga jej poołowa nie przeszła kontrol;i jakosci - takie deski występuja przewanie w klasie famili - kjeśloi chciałas zamówic jakiś fajniewszy towar cos w klasie standard eksklusiw to nie kupuj tego w markecie . I nie wież w to że Castorama tak jak napisalikoledzy w późniejszych postach przyjmie ci rozpakowane paczki z barlinkiem - a napewno nie klase BKL 1,10 - ten towar nie podlega zwrotowi ani reklamacji

mdzalewscy
24-03-2005, 11:47
co do marketów to mam taką opinię:

towary markowe są porównywalne cenowo, lub nawet droższe niż na składach "niemarketowych"
- towar tańszy jest dlatego tańszy, bo "wyprodykowano dla Biedronki" :D

Mały
24-03-2005, 15:53
supermarkety bazuja na cenie jednego towaru na np 10-kupując rurę miedziana kupisz taniej ale dokupisz od razu 100 złączek (bo po co szukac dalej) a te juz są 2*droższe niz gdzie indziej-i biznes sie kręci

ww777
25-03-2005, 04:44
MaBi

ww777 napisał:
Dokładnie tak jest..... w Barlinku jest specjalna linia produkująca dla marketów

A skąd o tym wiesz?

Tak się składa, że mam znajomych którzy współpracują z Barlinkiem i informacje mam z pierwszej ręki.

Janewa
25-03-2005, 06:23
Wydaje mi się, że w dużych markietach trudno wynegocjować rabaty.Zatem i tak będę kupowała w składach budowlanych ( lub w podobnych punktach ).

1950
25-03-2005, 07:31
swego czasu Castorama miała tanie rury miedziane, piętnastka była tańsza i to dużo tylko mało kto wiedział że grubość ścianki to było 0,8 mm a nie 1,0 mm jak normalnie

DwM
25-03-2005, 08:00
"duże koncerny jak np. Bosch, czy Electrolux produkują na oddzielnych liniach montarzowych"

"Przeważnie ubytki w warstwie urzytkowej są"


Czy w szkole podstawowej tez są dwie linie produkcyjne?
A moze tak ocena na koniec roku po rabacie?

rafałek
25-03-2005, 09:58
Prędzej uwierzę, że towar nie spełnia jakiejś tam normy przez co idzie do supermarketu na promocję niż w 2 linię. Uwierzę jeszcze w to, że firma kupi gorszej jakości towar i przeznczy go na promocję, ale nie w to, że zainwestuję grubą kasę w linię która raczej nie będzie przynosiła zysku... Pomyście, że w waszej pracy ktoś zatrudni grupę ludzi po to by do nich dokłądać bo ich praca polega na robieniu bubli na promocje. A co się dzieje z materiałąmi pozaklasowymi z normalnej linii? czy ktoś się zastanawiał? Nie tak dawno był wątek o parkiecie z tej samej firmy z chodnikami owadzimi? Czy to też z tej linii dla supermarketów? Raczej nie. Mieli taki materiał, przerobili go i poszedł w odpowiednią partię, ale nie na osobnej linii, czy ww777 zapytaj tych znajomych ile kosztuje cała linia do produkcji deski? Potem zastanów się czy kogoś stać na to by robić taką inwestycję tylko po to by robiła po kosztach lub poniżej dla robienia promocji przez supermarkety, zapytaj też o to co się dzieje z towarem który nie przechodzi kontroli jakościowej? Może tu znajdzemy odpowiedź na niektóre nasze pytania...
A Barlinek potrafi robić reklamacje na drewno które nie spełnia norm, tylko, że polaga to na obniżeniu jakości i ceny, a potem robi się z tego partię którą tylko dokładniej się klasyfikuje i robi promocję w C...e, ale nie na osobnej linii do tego celu.

Waldon
25-03-2005, 11:26
sprawdz grubosc. widzialem na promocji w kastoramie deske podlogowa cena byla atrakcyjna ale grubosc 28 mm nie 34 mm jak u konkurencji

rumak1974
25-03-2005, 12:09
sprawdz grubosc. widzialem na promocji w kastoramie deske podlogowa cena byla atrakcyjna ale grubosc 28 mm nie 34 mm jak u konkurencji

Chyba pomerdałeś .... nie mówimy tu o deskach podłogowych z litej np. sosny tylko o produkcie który posiada nazwe handlową "Deska Barlinecka" rodzaj panela podłogowego (chociaż spece od drewna nie lubia jak sie mówi o desce panel)- faktyczna grubość "deski Barlineckiej" - 15 mm.
A swoją drogą w litej desce co to za różnica 28 mm a 34mm ...i tak przez cały swój żywot nie do zajeżdżenia

Waldon
25-03-2005, 12:19
to kwiatek tkwi na pewno w innych parametrach wyrobu :D
28 a 34 to duza róznica w koszcie wytworzenia

jacekkkk
25-03-2005, 16:19
pracuję w handlu znam wielu producentów nie chodzi tu o branżę budowlaną ale zasada żądzi i w tych budowlanych. prawie każdy produkt na promocji ma obniżoną jakość aby obniżyć cenę [nawet coca-cola] także uważajcie na podejrzanie niskie ceny

Mały
25-03-2005, 16:40
Swego czasu kupowałem panele podłogowe w obi czy castoramie i niby wszystko było ok.Jakis czas potem mój kuzyn kupił (niby)takie same panele(ale nie w markecie) i traf chciał że zabrakło mu dosłownie 2 sztuk-wiedząc że mi trochę zostało przyjechał i wziął je.Dojechał do domku a tam ...panele cieńsze o jakieś 3mm.A niby to samo...

rafałek
25-03-2005, 17:16
Czyli prawo serii lub jakości a nie całej linii produkcyjnej. Ciekawe czy ktoś wię z was zastanawiał jakie parametry mają produkty wyprodukowane choćby dla sieci "Żuczek" (i tak chyba wiecie o jakiego owada chodzi :wink: ?)

piotr.o
25-03-2005, 20:28
Trochę nie ta branża ale w telewizji wypowiadał się rzeźnik na temat parówek dziwne że trzymają się kupy. Cena robi swoje a jakoś ć? to bedzie. Dla matketów rzeczywiście nie ma innych linii produkcyjnych tylko specjalne normy marketowe.

nurni
25-03-2005, 21:58
...towar tańszy jest dlatego tańszy, bo "wyprodykowano dla Biedronki" :D

W Biedronce jest zawsze drożej. :wink: :-?

patunia
26-03-2005, 15:57
W Castoramie może i mają najniższe ceny, ale nie mają rabatów. Po przeanalizowaniu cen tych samych produktów, wyszło mi dużo taniej w niedużej hurtowni, w której mogliśmy długo i dobitnie negocjować rabaty na każdy towar z osobna. I opłaciło się.