PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mozna pex-al-pex do co na ekogroszek



brzoza70
24-03-2005, 11:54
Jak w temacie. System otwarty.Proszę o pinie fachowców. Wiem, że rurki te tylko do 95st., ale widziałem tez takie "cudo" :D - schładzacz montowany na kotle zabezpieczający przed przegrzaniem.

Mały
24-03-2005, 13:07
Pewnie ,że można ,wszystko można -tyle tylko że kto sie pod tym podpisze?
A co w razie awarii? Czasem wytarczy tylko jedna i potem masz koszty x 2.

dimas
24-03-2005, 13:40
Mozna mozna mój znajomy ma LING 25kw i juz pali 2 zime ! i wszystko gra a rurka to DIAMOND. Kocioł z podajnikiem jest jedynym z kotłów na paliwo stałe , nad którym można panowac nad temperaturą ! Ja osobiscie założyłem instalacje w Pex alu i tez bede mial taki kocioł ! obecnie w domu w którym mieszkam mam kocioł miałaowy i przez 7 lat niepamietam aby mi sie woda zagotowała !!!!!!! Nie polecam takiej rurki jedynie z kotłami weglowymi czy na drewno gdzie trzeba kocioł trzymac na wysokiej temp. Ludzie któ tzryma na piecu taka wysoka temperature aby gotowała sie woda , a chocby zdażyło sie raz to nic nie stanie sie.

Mały
24-03-2005, 15:42
Mozna mozna mój znajomy ma LING 25kw i juz pali 2 zime ! i wszystko gra a rurka to DIAMOND. Kocioł z podajnikiem jest jedynym z kotłów na paliwo stałe , nad którym można panowac nad temperaturą ! Ja osobiscie założyłem instalacje w Pex alu i tez bede mial taki kocioł ! obecnie w domu w którym mieszkam mam kocioł miałaowy i przez 7 lat niepamietam aby mi sie woda zagotowała !!!!!!! Nie polecam takiej rurki jedynie z kotłami weglowymi czy na drewno gdzie trzeba kocioł trzymac na wysokiej temp. Ludzie któ tzryma na piecu taka wysoka temperature aby gotowała sie woda , a chocby zdażyło sie raz to nic nie stanie sie.
"Można można"-można tez jeździc po mieście 120km/h ...ale do czasu...

AldonkaS
24-03-2005, 17:41
Ja też będę miała cos takiego. Natomiast moja kotłownia składać się będzie z układu w miedzi (przy piecu), następnie wymiennik płytowy i układ zamkniety w rurkach PEX do kaloryferów (a tu to juz zupełnie inne <czyt. niższe> temperatury). Wielu moich znajomych ma takie układy od kilku lat i jest OK :) :) :)

1950
24-03-2005, 20:19
Aldonko Twój układ jest jak najbardziej prawidłowy, co do reszty rozwiazań mam wontplifości :lol:

brzoza70
25-03-2005, 06:49
Też rozważałam pomysł z układem zamkniętym, ale w karcie gwarancyjnej pieca jest zastrzeżenie :( , że układ co musi być otwarty, bo inaczej traci sie gwarancję, piec (prawdopodobnie Kielar Eko jest bardzo drogi), kotłownia w miedzi. AldonkoS- co mówi Twój instalator na temat gwarancji pieca.

VPS
25-03-2005, 07:04
brzoza70
Między kotłem a resztą instalacji jest zamontowany wymiennik płytowy który rozdziela układ otwarty kocioł i układ zamknięty reszta instalacji.
Naczynie wyrównawcze montuje się tuż nad kotłem w pomieszczeniu kotłowni. Wygląda to mniej więcej tak.
Kocioł wraz z naczyniem wyrównawczym / wymiennik płytowy / reszta instalacji w układzie zamkniętym zabezpieczonym naczyniem przeponowym.