PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi przesuwne miedzy kuchnia a salonem



muki
24-03-2005, 12:15
Witam
Chcialbym miec mozliwosc jednoczesnego zamkniecia kuchni jak i jej otwarcia na pokoj. Z wielu mozliwosci wybralem drzwi przesuwne. Jednak nigdzie nie udalo mi sie znalesc przykladowych zdjec gotowych instalacji, ani tez porad jak to wykonac. Mysle o dwioch skrzydlach. Zastanawiam sie czy powinny byc chowane w sciane czy tez nachodzic na sciane ? Zmierzyl sie juz ktos z podobnym problemem ? Da sie to rozwiazac bez wiekszych problemow i czy jest to rzeczywoscie praktyczne rozwiazanie ? Czy da sie ukryc prowadnice tak aby nie wystawaly ponad poziom podlogi i jak takie drzwi chronia przed halasami wydobywajacymi sie z kuchi ? A moze dysponujecie linkami do stron ze zdjeciami i szerszymi informacjami na ten temat ?
z gory dziekuje i pozdrawiam
muki

fiolek
24-03-2005, 13:00
muki , był całkiem niedawno wątek na forum. Poszukaj dokładnie, po pamietam ,że były też tam podane rózne linki .

muki
24-03-2005, 13:20
muki , był całkiem niedawno wątek na forum. Poszukaj dokładnie, po pamietam ,że były też tam podane rózne linki .

Byla debata nad tym jakie rozwiazanie wybrac. Ja juz wyboru dokonalem i na ten konkretny temat szukam informacji, ktorych niestety przegladajac hostorie nie znalazlem :(

pzdr
muki

MaBi
24-03-2005, 13:36
Ja mam przesuwne jedno skrzydło (kuchnia-hol) chowane w ścianę a kolejność robót wyglądała tak:
1. odpowiednia kaseta została zamontowana w otwór drzwiowy
2. obudowanie kasety płytami k-g
3. wykończenie pomieszczeń i malowanie
4. montaż skrzydła i ościeżnicy
Skrzydło porusza się na wózkach jeżdżących w górnej szynie a na dole nie ma żadnej prowadnicy.
Takie drzwi chronią przed hałasami tak samo jak każde inne - to takie samo skrzydło tylko nie zamocowane na zawiasach a powieszone na wózkach.

MURMAN
24-03-2005, 14:19
Muki



system drzwi przesuwnych znajdziesz w wyszukiwarce internetowej pod hasłem WIM

Willie
24-03-2005, 21:58
Ja szukam takiego rozwiazania żeby obyc sie bez g-k - architekt twierdzi że jak pogrubię ściane działową będzie można jej używac jeszcze do paru rzeczy... zobaczę co powie fachowieć jak znajdę jakiegos :wink:

echo
25-03-2005, 07:15
Też będziemy mieli drzwi przesuwne pomiędzy salonem i kuchnią, ale zachodzace na ścianę (nie chowane w ścianie) bo:
- tańsze
- piękne drewniane drzwi i tak będą ładnie wygądały
- w razie problemów z rolkami jest łatwiejszy dostęp

MaBi
25-03-2005, 07:54
Echo a jak w takim przypadku rozwiązuje się sprawę włącznika oświetlenia, bo jak jest jedno skrzydło nachodzące na ścianę to włącznik można dać po drugiej stronie a jak są dwa skrzydła to co włącznik w innym pomieszczeniu?

echo
25-03-2005, 18:50
My bedzimy mieli jedno skrzydło i wyłącznik po drugiej stronie (a w zasadzie włączanie światła bedzie z 3 miejsc).
Jesli masz 2 skrzydła to chyba wyłącznik musi być za przesuwanym skrzydłem.

KrzysiekMarusza
26-03-2005, 10:25
A ja nie mogłem znaleźć fachmana coby miał pomysł, jak zrobić to praktycznie i niedrogo - zrezygnowałem z przesuwnych, dałem normalnie otwierane podwójne i nie narzekam

pozdr - Krzysiek

patunia
26-03-2005, 15:44
Znajomi zrobili drzwi przesuwane na ścianę. Jedna ich część jest na stałe, nieruchoma, druga odsuwa się na ścianę. Prowadnice są tylko na górze, więc na podłodze nie ma żadnych śladów. Drzwi są w miarę szczelne, ogólnie efekt bardzo fajny, no i praktyczne. Też się na coś podobnego decydujemy.