PDA

Zobacz pełną wersję : czy okna połaciowe można montowac później?



pawelurb
24-03-2005, 12:56
Mój dom będzie parterowy z poddaszem, tyle że w pierwszym etapie bedzie robiony tylko parter, bo tyle narazie wystarczy i wszystko co potrzebne jest na parterze, a poddasze pewnie za kilka ładnych lat się dopiero przyda , narazie zamierzam je pozostawić puste, bo wykańczanie go jest bez sensu wywalonymi pieniędzmi bo i tak b ędzie stało puste zastanawiam się czy okna połaciowe montowac odrazu czy tez mozna to zrobić później jak juz jest gotowe pokrycie dachu ( dachówka cementowa )

rafałek
24-03-2005, 13:27
Moi dekarze stwierdzili, że nie robi to różnicy. Moje okna montowali po położeniu prawie całego dachu, w wybranych miejscach zdjęli dachówkę, wycieli deskowanie i założyli okna. Ot i wszystko.

Kangoo
24-03-2005, 14:07
U mnie dom bez okien połaciowych stał sobie przez całą zimę. Później przyjechali dekarze zdjęli kilkanaście dachówek, kilka docięli ręczną szlifierką i po kilku godzinach okna miałem wstawione. :)

kwiatkor
24-03-2005, 14:11
Ja robiłem od razu połaciowe, ale widziałem okna połaciowe wstawione w dach w budynku z lat 30-stych XXw.
- tak więc chyba można - tylko trochę więcej pracy, ale mały kłopot

michal11
24-03-2005, 21:11
jeżeli dach jest przykryty dachówką cementową to nie ma najmniejszego problemu z wstawieniem okien w późniejszym terminie
zapraszam po porady równierz na mojąstronę www.dachy.biz

--
Małopolski Informator Dachowy - dachy i pokrycia dachowe (www.dachy.biz)

Senser
25-03-2005, 00:14
Fakt..nie ma problemu tam gdzie jest dachówka...gorzej jak u mnie jeśli jest blacha...jeśli u ciebie jest dachówka to masz jeszcze kilka innych zalet...jeśli dom w trakcie budowy, niezamieszkany...to masz problem ich potencjalnej kradzieży z głowy...mi ukradli tydzień temu dwie ramy...same ramy... :(

kortezjan
25-03-2005, 08:02
cześć. odradzam wstawianie okien ze względu na kradzieże, technicznie przy dachówce nie ma najmniejszego problemu z wstawieniem ich póżniej cześć.

kodi_gdynia
25-03-2005, 08:17
Jak to mówią wszystko się da. Ja mam blachę na dachu i okno nakładałem później, podobnie jak wyprowadzenie kominów ponad dach. Przy dachówkach po porstu je demontujesz, przy blasze - wycinasz ją. Oczywiście trzeba zachować ostrożność i dokładność. To wszsytko.

Pozdrawiam

nguyen
25-03-2005, 19:17
Cieszą mnie Wasze opinie! Właśnie mam zamiar dołożyć okna dachowe i trochę się bałem, czy wszystko będzie ok.