PDA

Zobacz pełną wersję : Z czego zrobić ściankę w kuchni



tomaszjacyno
01-11-2016, 21:03
Witam!
To mój pierwszy post na forum więc z góry przepraszam jeśli nie tu dodałem temat.

Teraz pytanie ;)

Kupiłem mieszkanie, trochę je przerabiam.
W kuchni jest wnęka która chce zlikwidować robiąc przy tym samym jednolitą ścianę na szafki stojące (z blatem roboczym) oraz wiszące.
Pytanie co lepiej zrobić? Przykręcić płyty OSB 22mm + płyta gipsowo-kartonowa potem oczywiście farba.
Czy może lepiej płyta wiórowa 22mm i ja od razu malować? (bo słyszałem że tak można i to będzie wyglądać dobrze)
Płyta musi być solidna aby wytrzymała ciężar wiszących szafek.
Cena ma dla mnie znaczenie ale oczywiście wszystko musi być zrobione "zgodnie ze sztuką"
Jakie propozycje?

JarekKRK45
02-11-2016, 13:34
A nie możesz zabudować tej wnęki szafką ? Jak załączysz jakieś zdjęcia , będzie łatwiej pomóc

ag2a
03-11-2016, 14:25
płyta wiórowa do kuchni? wilgoć ?

dzabij
03-11-2016, 17:40
płyta wiórowa do kuchni? wilgoć ?

Korpusy mebli kuchennych są w 99% przypadków wykonane właśnie z laminowanej płyty wiórowej i trwają latami o ile woda się bezpośrednio na nie nie leje. Pytanie jak ta ściana ma być wykończona; jeżeli tylko farba to płyta wiórowa/osb będzie miała inną strukturę niż tynkowane ściany obok i będzie to widoczne, nawet po kilkukrotnym malowaniu. Poza tym może pękać w miejscach łączenia z wnęką. Można się ratować naklejając na całość pas tapety z włókna szklanego na całość i potem można śmiało malować.

Jeżeli wykończenie ma być płytkami / taflą szkła / blachą etc. rodzaj płyty ma moim zdaniem drugorzędne znaczenie; najważniejszy będzie stelaż we wnęce który zapewni odpowiednią nośność dla szafek wiszących.

Ja osobiście, dwa mieszkania temu miałem podobną sytuację; rozwiązałem to w ten sposób że w miejscu wnęki dałem głębszy blat (doklejka z odpadu) i głębszą szafkę wiszącą. Lina całej kuchni była jednolita a dodatkowe miejsce na blacie można fajnie wykorzystać na jakieś półki lub trzymanie tam większego "miksera".

tomaszjacyno
03-11-2016, 20:40
Postaram się jutro zrobić zdjęcia i będzie dużo łatwiej coś poradzić ;)