PDA

Zobacz pełną wersję : Pojawia sie rdza



zi_bi
25-03-2005, 17:51
Witam. Proszę o radę. W listopadzie kładłem tynki gipsowe. W początkowym okresie było mocno wietrzone i dopalane kominkiem. Temperatura w domu w okresie największego mrozu nie spadła do -3/C Po okresie zimowym zauważyłem pojawiającą się rdze na narożnikach. Co robić?????

jacekkkk
25-03-2005, 18:00
co dawałeś na narożniki ? gips reaguje ze stalą objawia się to właśnie rdzą w tych miejscach

zi_bi
25-03-2005, 18:31
Narożniki metalowe ocynkowane. Takie jak w każdym składzie budowlanym.
Wszystko z jednej hurtowni( gips ,siatka,narożniki)

jacekkkk
25-03-2005, 21:02
sądze że to narożniki albo jakieś felerne albo uszkodzone, może skuj jeden w najmniej reprezentacyjnym miejscu i dokładnie zobacz czy jest zardzewiały jak jest to niestety wymiana i pamiętaj gips reaguje ze stalą nie może mieć z nią kontaktu bo będzie wychodzić rdza

jacekkkk
25-03-2005, 21:05
jeszcze pomyślałem że mogło być tak że świeże mury wywolały korozję narożników bo napewno musiały mieć sporo wilgoci że zardzewiały

Mały
26-03-2005, 09:12
Narozniki pewnie były cięte szlifierką? to na stykach na pewno będzie rdza (przepaliło ocynk) a jeśli w innych miejscach to zrób zdjęcia i reklamuj-bo przy jakiejkolwiek wilgoci będzie wyłaziło zawsze.
Nie ma to jak najtańsze materiały...
Powodzenia

zi_bi
26-03-2005, 09:37
OK Reklamować w hurtowni???? Pewnie się zdecyduje na wymiane. To na jakie?????

Mały
26-03-2005, 10:30
OK Reklamować w hurtowni???? Pewnie się zdecyduje na wymiane. To na jakie?????
Jakie? Tego to nie powiem ja miałem tynki mokre przez jakieś 2 m-ce ,bo góra nieogrzewana i akurat przyszła zima a nie wyszło mi nic nigdzie-sądzę ,że warto pogadac ze sprzedawcą i przekonac go do lepszych(i z reguły droższych)po czym (gwarancujnie?) wymienić na koszt starego producenta.Kiedyś to bym popuścił ale tyeraz po wybudowaniu 1+1/2 domu juz nie.

Grzesiek13
26-03-2005, 11:06
Mały te 1/2 domu to penie sama instalacja wod-kan-CO-gaz :lol:

Mały
26-03-2005, 11:12
eeee. nie brat sie budował ,ale że zbrakło kasiorki to sprzedał stan surowy i kupił mieszkanie (leniwiec taki).

Wowka
26-03-2005, 18:14
OK Reklamować w hurtowni???? Pewnie się zdecyduje na wymiane. To na jakie?????

Jakie? Weź ze sobą magnes. I kupuj tylko te aluminiowe do których megnes nie będzie się przyczepiał.

Geno
27-03-2005, 13:20
Może pomylono narożniki aluminiowe do tynków gipsowych z narożnikami stalowymi do tynków tradycyjnych - cementowo-wapiennych.

bigmario4
27-03-2005, 14:07
Może pomylono narożniki aluminiowe do tynków gipsowych z narożnikami stalowymi do tynków tradycyjnych - cementowo-wapiennych.
Raczej nie,aluminiowe stosuje sie do regipsów pod gładzie.Stalowe ale ocynkowane do tynków mokrych(grubowarstwowych) moze te kontowniki nie były ocynkowane?Widziałem juz kilka :wink: pomieszczeń otynkowanych gipsami najstarsze miało juz 10 lat i nigdy żadnych problemów(kilka plam rdzy w miejscach gdzie ktos wbijał gwozdzie,
Do Wowki,nie wszystko sprawdzisz magnesem expercie,są nawet gatunki stali do ktorych magnes sie nie "przykleja" :wink:

Geno
27-03-2005, 15:24
Z ocynkowanymi to jest problem - jeśli je przetniesz to masz gwarantowane ognisko korozji.

Sp5es
28-03-2005, 09:00
Narozniki rdzewieja, niezaleznie czy ocynkowane (niechlujnie), czy nie - tanio, tanio..
Tez jest mozliwosc ze fachowcy nie mieli narzedzi z kwasówki, żęlazo zwykłesię "wciera" a potem to wyłazi.

Musisz to odizolowac. Inaczej stale bedzie wylazic, tez po zwyklym malowaniu i to parokrotnym też.

Grunt akrylowy , koniecznie ROZPUSZCZALNIKOWY , wodny nic nie da!

Istnieją też farby do izolowania (np. fa. Caparol) lub takie ca sa do malowania restauracji, na nikotynę, bo ta też przełazi.

W ostateczności tzw. olejna (rozpuszczalnikowa, alkidowa).

Malować tylko same plamy, czy "trefne" miejsca + 20 cm szerzej.
Lepsza farba MATOWA, na blyszczacej gorzej bedzie sie trzymać następna (emulsja ?).

ES

zi_bi
10-04-2005, 19:07
Wymieniłem na aluminiowe
:lol: :lol: :lol:

jacekkkk
11-04-2005, 20:01
i problem z głowy a przede wszystkim z narożnika :lol: :lol:

RB
19-04-2005, 06:57
Sp5es - czy mógłbyś podać konkretne nazwy preparatów do zaimpregnowania rdzawych śladów na ścianie po tynkowaniu?

tomek_2
11-10-2006, 22:24
A czy nadproze z dwuteownika (sa na nim slady rdzy), obrzucone zaprawa murarska i wykonczone gladzia tez moze byc zrodlem rdzy na gladzi gipsowej? Jesli tak, czy da cos pociagniecie go np. farba typu Hammerite ew. innym podkladem, ktory mozna stosowac bezposrednio na rdze? A moze sa inne sposoby? Nadproze bedzie dopiero zamontowane - a wiec mozna z nim na te chwile zrobic wszystko, zeby uniknac efektu rdzy na scianie.

GL35
12-10-2006, 05:12
Jeśli będzie obrzucone zwykłą zaprawą cementowo-wapienną, a na to dopiero gładż gipsowa nic się nie stanie. Nie skoroduje.

tomek_2
12-10-2006, 06:28
A jesli najpierw bedzie 'wklejone' zaprawa wyrownujaca do glazury, potem dopiero zaprawa murarska a na koncu gladz - tez nic sie nie stanie?

phans
05-02-2012, 21:33
Narozniki rdzewieja, niezaleznie czy ocynkowane (niechlujnie), czy nie - tanio, tanio..
Tez jest mozliwosc ze fachowcy nie mieli narzedzi z kwasówki, żęlazo zwykłesię "wciera" a potem to wyłazi.

Musisz to odizolowac. Inaczej stale bedzie wylazic, tez po zwyklym malowaniu i to parokrotnym też.

Grunt akrylowy , koniecznie ROZPUSZCZALNIKOWY , wodny nic nie da!

Istnieją też farby do izolowania (np. fa. Caparol) lub takie ca sa do malowania restauracji, na nikotynę, bo ta też przełazi.

W ostateczności tzw. olejna (rozpuszczalnikowa, alkidowa).

Malować tylko same plamy, czy "trefne" miejsca + 20 cm szerzej.
Lepsza farba MATOWA, na blyszczacej gorzej bedzie sie trzymać następna (emulsja ?).

ES

Stary temat :-) ale o jaki grunt akrylowy rozpuszczalnikowy autorowi chodziło (producent/nazwa) ?