PDA

Zobacz pełną wersję : Mostek cieplny u każdego!?



aleksik
26-03-2005, 05:49
Jak rozwiązujecie problem z mostkiem cieplnym na szczycie podmurówki, przecież tam zmyka ciepło, ze aż miło. Przecież po zakończeniu murów mamy folięi i resztę dachu.
Nigdzie w muratorze nie znalazłem żadnego odcięcia ciepła w tym miejscu.

hawkmoon
26-03-2005, 06:50
Problem oczywiście dotyczyścian wielowarstwowych. W przypadku Ytonga materiał konstrukcyjny jest równocześnie izolatorem. Można spać spokojnie :D

Pagin
26-03-2005, 08:43
Jak rozwiązujecie problem z mostkiem cieplnym na szczycie podmurówki, przecież tam zmyka ciepło, ze aż miło. Przecież po zakończeniu murów mamy folięi i resztę dachu.
Nigdzie w muratorze nie znalazłem żadnego odcięcia ciepła w tym miejscu.
Witam,
Czy o to (http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/pagin0/detail?.dir=c9f0&.dnm=f945.jpg&.src=ph) chodzi?
Pozdrowienia

FREDY
26-03-2005, 08:53
Mur albo kończy się murłatą, albo w przypadku gdy krokwie biegną wzdłuż muru ściana dochodzi tylko do połaci.
I w jednym i w drugim przypadku można ten fragment dobrze ocieplić.
Jak jest murłata to ocieplenie "okala " tę belkę od zewnątrz i łączy się z izolacją dachu. W przypadku gdy nie ma murłaty - ściana kończy się odpowiednio niżej, i tak jak wcześniej opisałem izolacja ścian łączy sie z izolacją dachu.
Nie wiem w czym problem zatem :wink:

aleksik
27-03-2005, 10:39
Fredy
Problem w tym ,zę jeżeli się dobrze zrozumieliśmy to "murem" dojeżdżasz do folii paroprzepuszczalnej - tak mam na projekcie - więc mam mostek cieplny. więc czy mogę sobie pwkować na ten mur jeszce wełnę - i ewentualnie ile, czy tyle samo co ocieplenie dachu?

FREDY
27-03-2005, 19:45
Wnioskuję że chodzi ci o fragment ściany która przebiega równolegle do krokwi. Taka ściana nie przenosi żadnych obciążeń od dachu. Możesz ją "skończyć" wcześniej np. 20 cm przed folią. W tę lukę pakujesz wełne jako przedłużenie ocieplenia dachu, i łączysz sie z ociepleniem zewnętrznym ścian. Nie ma sensu ciągnąć ścianę az do folii. :D