PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja termiczna i przeciwwilgociowa piwnicy????



me1
27-03-2005, 14:05
Mam problem a mianowicie dwa. Pierwszy to taki że moja piwnica z powodu wód gruntowych ma 190cm wysokości (od chudziaka do otynkowanego stropu) jaką zastosować na podłodze izolację termiczną żeby jak najmniej stracić na wysokości. Drugi problem to jaką zastosować izolację przeciwwilgociową na podłodze i ścianach żeby było dobrze i pewnie zaizolowane, dodam że piwnica jest zagłębiona na 1m w ziemi. Pozdrawiam Mikołaj[/i]

mdzalewscy
28-03-2005, 17:36
Czy piwnica jest mieszkalna ?

będzie problem gdyż minimalnie ocieplenie to 10cm (liczac z 5cm styropianu i 5cm wylewki).

Jedynym rozwiązaniem jest bardzo pracochłonne:

- zbicie chudziaka
- wywiezienie 20cm ziemi ze środka i odkopanie fundamentów do ławy, bardzo dokładne zaizolowanie fundamentów od wewnętrz izolacją przeciwodną/wilgociową
- wylanie nowego chudziaka o 20cm niżej niż stary był, dokładne zaizolowanie chudziaka, położenie styropianu z 8cm i wylanie jastrycha z 7cm.
- na zewnątrz też trzeba odkopać fundamenty i dać dobrą izolację przeciwodną.

- jeśli problem z wodą jest duży warto jeszcze zastanowic się nad drenażem na zewnątrz i widziałem tez taką piwnicę gdzie był jakś system odwilgociowy, była dodatkowo studzienka i pompa, ale jak to działa to nie wiem, było to w USA

Sp5es
02-04-2005, 09:25
Jesli walka o sam material izolacyjny to styrodur.
Twardy, ma wyzszą izolacyjność lambda 0.027 -0.031 zamiast 0.040 FS 15 i...drogi. Zysk na grubości ok. 1/3.

jacekpiatkowski1
13-04-2005, 21:43
płytka ((gr.5 cm))o wym..0.60 na 1.25 kosztuje ok 20 zł,dla porównania styropian dziesiatka 5 zł,ale niestety styropian sie podobno nie nadaje...ja by zaoszczedzic połozyłem 40 cm (fundolit czy cós takiego)w ziemie,zaizolowałem izolbetem,obłożyłem folia i zagruzowałem plus piach...a teraz czekam na wizyte inspektora...hmmm