PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacje i docieplenia Eltersystem



28-03-2005, 09:56
Witam :-)
Czy ktoś z Was zetknął się z firmą Eltersystem? Oferują system elewacyjny z okładziną klinkierową (ściana jest 2W, wygląda jak 3W z cegłą klinkierową) Jak na razie bardzo mi się spodobało. Nie znam cen.
Link do ich strony: http://elter.pl/index3.htm
Czy ktoś z Was może ma cos takiego na ścianie/słyszał coś o tej firmie?
Pozdrawiam
BabaB

Sp5es
28-03-2005, 10:55
Rzeczywiście fajnie wygląda.

Jest parę ale.. Zaznaczam, ocena wstępna, pobieżna, bez merytorycznej analizy.

Materiał izolacyjny PUR (poliuretan - mniejsze przewodnictwo, ale gorsza dyfuzja /"oddychanie". Gorsza nie oznacza niedostateczna!

Grubośći ograniczone. te 8 cm grubszego, to może być za mało. Ale decyzja po przeliczeniu ściany ! To potencjane zastrzeżanie

Wymiary liniowe - Moduły są dość duże i niezależnie co producent będzie twierdził, na moją intuicję, nie wiedzę (!) Moduł będzie pracował i na połączeniach bedzie podciągać kapilarnie. (analogicznie co ma miejsce na styroblokach, tam słyszało się bajki o szczelności. Chyba żeby b. drogo spoinować (fuga silikonowa). Ale da się! Tylko za ile?

Na małych powierzchniach na szanse dobrze zafunkcjonować. Na dużych dobrze się zastanowić.

Widzę tez problemy z wielkością i modułowścią (jak nie zmieści się moduł w ścianę)

Poza tym - ładne.

Za mało o kołkowaniu. To z klejem, czy na sucho? To następny drażliwe miejsce. Obrazki ładne , ale obsługa strony spartańska (trudno wrócić).
Trzeba więcej wiedzieć.

29-03-2005, 18:02
Dzięki za opinię :- ) Nie chcę na sobie testować jakiejś totalniej nowości, pewnie ekipa też musiałaby pochodzić od nich (inna spaprałaby coś takiego jak nic)
Zwróciłam uwagę na jedną rzecz - piszesz, że poliuretan jest mniej paroprzepuszczalny od styropianu czyli polistyrenu, oni w materiałach twierdzą, że bardziej ;-)
Sama nie wiem - podobaja mi się elewacje z klinkieru, ale koszt jest spory i mój domek też :-? Także dlatego rozgladam się za jakimś ciekawym i niej wymagającym finansowo wykończeniem ściany 2W. Poza tym już nie chcę wprowadzać kolejnej zmiany - projekt już poszedł na ZUD, zmiana na ścianę trójwarstwową spowodowałaby zmniejszenie powierzchni domu.
A jak sprawuja się płytki klinkierowe? Mam fragment elewacji z takim wykończeniem, zastanawiam się, czy docelowo nie zrobić całości w takich płytkach. Tylko gdzieś wyczytałam, że połozenie okładziny klinkierowej daje efekt "termosu"
Pozdrawiam
BabaB

Sp5es
29-03-2005, 18:44
Dzięki za opinię :- ) Nie chcę na sobie testować jakiejś totalniej nowości, pewnie ekipa też musiałaby pochodzić od nich (inna spaprałaby coś takiego jak nic)
Zwróciłam uwagę na jedną rzecz - piszesz, że poliuretan jest mniej paroprzepuszczalny od styropianu czyli polistyrenu, oni w materiałach twierdzą, że bardziej ;-)

MARKETING, MARKETING. POLIURETAN MA STRUKTURĘ ZAMKNIĘTYCH PORÓW. WYNIKA TO Z TECHNOLOGII SPIENIANIA. TAKA SAMA JEST DLA STYROPIANU XPS, TEN DROGI, KOLOROWY, ALE NIENASIĄKLIWY.
ZWYKŁY NA INNA STRUKTURĘ I LEPSZĄ PAROPRZEPUSZCZALNOŚĆ.

Sama nie wiem - podobaja mi się elewacje z klinkieru, ale koszt jest spory i mój domek też :-? Także dlatego rozgladam się za jakimś ciekawym i niej wymagającym finansowo wykończeniem ściany 2W.

JEST TAKA TECHNOLOGIA.
KLEI SIE DO OCIEPLENIA NA WEŁNIE PŁYTKI KLINKIEROWE.
KUPĘ FIRM TWIERDZI, ŻE TO ROBI, ZNAM 2 KTÓRE WG MNIE TO POTRAFIĄ (SYSTEM, NIE WYKONAWSTWO).

BARDZO ODPOWIEDZIALNA TECHNOLOGIA!

I WIDZIAŁEM2 OBIEKTY, GDZIE W WYNIKU FUCHY WYKONAWCZEJ, TO ZLECIAŁO. JEDEN TO LATAJACE PŁYTKI Z 4 PIĘTRA...
JEDEN POD ŁODZĄ , DRUGI POD W-WĄ.

DAJ MAILA, DAM SZCZEGÓLOWY OPIS.

MOŻESZ TEŻ NAKLEIĆ NA OCIEPLENIE NIE PŁYTKI A IMITACJĘ KLINKIERU, ŁADNE ALE DROGIE (FA. CAPAROL), CHYBA BĘDZIE KOSZTOWAĆ TO SAMO CO PŁYTKI.

TAKIE SAME (?) CO DO SPOSOBU, NIE WYGLĄDA ROBI KTOŚ NA DOLNYM ŚLĄSKU WIDZIAŁEM , DO PRZYJĘCIA, TYLE ŻE NIE STOSOWAĆ TECHNOLOGII PRODUCENTA, BO WŁAŚNIE TO WIDZIAŁEM JAK ZLECIAŁO.

Poza tym już nie chcę wprowadzać kolejnej zmiany - projekt już poszedł na ZUD, zmiana na ścianę trójwarstwową spowodowałaby zmniejszenie powierzchni domu.


DA SIĘ ZAŁATWIĆ - TO CO CHCESZ BEZ ZMIAN 3W

A jak sprawuja się płytki klinkierowe? Mam fragment elewacji z takim wykończeniem, zastanawiam się, czy docelowo nie zrobić całości w takich płytkach. Tylko gdzieś wyczytałam, że połozenie okładziny klinkierowej daje efekt "termosu"

PRAWDA W SKALI MIKRO (LOKALNIE , POD PŁYTKĄ). JAK CAŁOŚC WŁAŚCIWIE ZAPROJEKTOWANA W TYM WENTYLACJA, TO DZIAŁA I JEST OK. ALE PROJEKT I LICZYĆ , LICZYĆ (FIZYKA BUDOWLI)...

NAJWAŻNIEJSZE TO ROZDYLATOWANIE PÓL I ELASTYCZE FUGI NA KRAWĘDZIACH PROSTOPADŁYCH I WOKÓŁ OKIEN - UPRASZCZAM, ZŁOŻONY TEMAT.
Pozdrawiam
BabaB

JA TEŻ

SP5ES