PDA

Zobacz pełną wersję : A może..., ściany jedno, czy dwuwarstwowe?!



MMD
28-03-2005, 12:15
Witam- może ktos powie, że temat juz nudny i wiel się o tym pisze, ale mam problem i nie wiem co zrobić. Chodzi mi o rodzaj ściany zewnętrznej(jendno, czy dwuwarstwowa).Jestem po ostatnim artykule w 4/muratorze i dalej nic nie wiem, broszura Porotermu pisze co innego w muratorze tez inaczej, idzie zgłupieć :o . Juz niedługo musze podjąć decyzję co do ścian(fundamenty równiez), a tu dalej dylemat.
Proszę o radę-może zechce się komuś napisać :roll: , może ktoś kto ma juz ściany takie lub taki-coś króciutko- plis!!.Teraz jestem na etapie wyboru ściane jednowarstwowej ( 44 cm.) ale..., dodam jeszcze ,że mam dziełkę na wzgórzu - dość wietrznie ( piękny widok!)

Co sądzicie o projekcie z muratora 4/2005 - C 77a. Napiszcie coś !?

Nie "olewajcie"( lany poniedziałek ) tego postu.

echo
28-03-2005, 14:30
Witam- może ktos powie, że temat juz nudny i wiel się o tym pisze, ale mam problem i nie wiem co zrobić. Chodzi mi o rodzaj ściany zewnętrznej(jendno, czy dwuwarstwowa).Jestem po ostatnim artykule w 4/muratorze i dalej nic nie wiem, broszura Porotermu pisze co innego w muratorze tez inaczej, idzie zgłupieć :o . Juz niedługo musze podjąć decyzję co do ścian(fundamenty równiez), a tu dalej dylemat.
Proszę o radę-może zechce się komuś napisać :roll: , może ktoś kto ma juz ściany takie lub taki-coś króciutko- plis!!.Teraz jestem na etapie wyboru ściane jednowarstwowej ( 44 cm.) ale..., dodam jeszcze ,że mam dziełkę na wzgórzu - dość wietrznie ( piękny widok!)

Co sądzicie o projekcie z muratora 4/2005 - C 77a. Napiszcie coś !?

Nie "olewajcie"( lany poniedziałek ) tego postu.

Pisałem już wiele razy na podobne tematy, więc powiem krótko:
Wg mnie Pth to dobry materiał. Sam z niego wybudowałem i znam wielu ludzi, którzy mieszkają w takich domach i bardzo sobie chwalą.
Jeśli se zdecydujesz na ściany jednowarstwowe to muruj na zaprawie ciepłochronnej, zamów sprawdzona ekipę i będziesz zadowolony.
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=43865

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=43448

koks
28-03-2005, 15:58
Witam,

jestem sceptycznie nastawiony do informacji w ulotkach firm-producentów; dobrze sprawdzić na forum opinie na dany temat
z tego co wiem, Wienerberger, jako jeden z producentów porothermu, wydaje ogromną ilość pieniędzy na reklamę, co nie znaczy, że jego materiały są najlepsze...

życzę udanego wyboru
koks

echo
28-03-2005, 16:17
Witam,

z tego co wiem, Wienerberger, jako jeden z producentów porothermu, wydaje ogromną ilość pieniędzy na reklamę, co nie znaczy, że jego materiały są najlepsze...

Porotherm jest marką handlową firmy Wienerberger, a nie wyrobem wielu producentów

Sp5es
28-03-2005, 16:47
Sciana bez docieplen? (1-warstowa Wienerberger) Co Wy na to?

Trochę niżej masz sporo dyskusji na ten temat, to temat grupy na tym forum. Czytaj.

Ja nigdy nie zrobiłbym jednowarstwowej. Teoretycznie to funkcjonuje, ale życie na budowie i fuszerka to drugie.

Ocieplenie zawsze ziweluje mostki, przykrywa wady, mniejsze ryzyko na wrażliwych punktach, wieńce , nadproża. Nie pękają tynki na połączeniach materiału.

Zrób cieńszą ścianę, zaoszczędź na tym, a kasę daj na ocieplenie. Na tym samym fundamencie dostaniesz więcej metrów powierzchni.
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=43448

mdzalewscy
28-03-2005, 17:17
Sciana bez docieplen? (1-warstowa Wienerberger) Co Wy na to?

Trochę niżej masz sporo dyskusji na ten temat, to temat grupy na tym forum. Czytaj.
nawet mamy tutaj funkcję szukaj
http://murator.com.pl/forum/search.php

koks
28-03-2005, 17:40
echo,
masz całkowitą rację. Często gęsto używa się tej nazwy ogólnie do ceramiki poryzowanej, więc stąd takie a nie inne sformułowanie; o porothermie niektórzy piszą tez wtedy, kiedy budują z thermoporu Leiera itp.

MMD
28-03-2005, 20:46
Dzięki wszystkim za odpowwiedzi - dalej się zastanawiam, przeglądnę wszystkie odnośniki i może wtedy....
Jutro wyruszam wytyczać dom na działce, zbieranie humusu itd. - akcja budowa rusza! Hej :D

MMD
29-03-2005, 21:33
HEj, co sądzicie o betonie komórkowym - ogólnie. Ja mam dojcie do b.k. z firmy Prefabet Bielsko Biała. Pa Ach - myśle o 36 cm. bez ocieplenia no to Pa