PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie przekonać wykonawce!!!



arti1981
28-03-2005, 15:00
Przeczytalem w Muratorze ze niezdjecie humusu z powierzchni pod domem to razacy blad. Powiedzialem o tym wykonawcy a on sie upiera, ze to nie konieczne bo tyle lat buduje i nie sciaga humusu i ze nic sie nie dzieje. Jakich uzyc argumentow zeby go przekonac. POMOZCIE PROSZĘ!!! :oops:

thalex
28-03-2005, 15:11
Chłopie! gdzieś Ty go wynalazł????
tego wykonawcę

Jeszcze dziś zmien tego wykonawcę.
Dobry byś miał początek.

Wykonawca jest od wykonywania a Ty masz mówić co ma on robić i płacić mu za jego pracę.
Nie wiem jak inaczej miałbyś go przekonać.

Jeżeli słabo znasz budowanie to postaraj się o dziarskiego kierownika budowy który nie będzie dotychczasowym dobrym znajomym twojego wykonawcy.

echo
28-03-2005, 15:15
Zdjęcie humusu to pierwsza ważna robota na budowie jaką ma wykonac wykonawca.
Jeśli już na samym początku upiera się przy błędnej decyzji (i potwierdza swój "profesjonalizm" błędnymi praktykami w przeszłości) to ja bym zmienił wykonawcę.
Podczas budowy wyskakuje wiele niespodzianek i aż strach pomyśleć co będzie później.

mdzalewscy
28-03-2005, 15:38
Jeszcze dziś zmien tego wykonawcę.
Dobry byś miał początek.

pomału, pomału, bo potem będziesz się bujał i szukał nowego wykonawcy w sezonie i budowa ruszy za rok. Bo w sezonie nie ma dobrych wykonawców, albo dobrzy, ale drodzy „kosmonauci”, albo tacy wyrzuceni z innej budowy. Często dobrzy majstrzy tkz. "starej daty", uważają iż nie trzeba zdejmować humusu, bo kiedyś tak nie robili, co nie oznacza iż na murarce się nie znają.

Widziałeś już jego budowy ?, zbierałeś opinię o tej ekipie/majstrze ?

Tutaj teraz do popisania ma się kierownik budowy (masz takowego), masz umowę podpisaną z wykonawcą ?, jeśli tak to zawsze jest punkt iż wykonawca musi słuchać się kierownika budowy, inwestora. Odbądź z wykonawcą przy kierowniku szczerą rozmowę, że ma wykonywać polecenia i budować zgodnie ze sztuką budowlaną. I jeśli akceptuje warunki to niech się bierze do roboty, jeśli nie to się żegnacie.

Sp5es
28-03-2005, 16:41
Najlepiej, ze albo zrobisz jak Ty chcesz, albo go pogonisz.

Myślę, że pomoże.

Ten zawsze będzie przekonywał, że lepsze jest to gdzie mam mniej roboty i mniejsze koszty.

Wowka
28-03-2005, 16:54
Przeczytalem w Muratorze ze niezdjecie humusu z powierzchni pod domem to razacy blad. Powiedzialem o tym wykonawcy a on sie upiera, ze to nie konieczne bo tyle lat buduje i nie sciaga humusu i ze nic sie nie dzieje. Jakich uzyc argumentow zeby go przekonac. POMOZCIE PROSZĘ!!! :oops:

Ręce opadają .......
arti1981 - Ty zatrudniasz tego faceta, Ty mu płacisz, Ty wymagasz.
Nie musisz go przekonywać. Musisz mu polecić.
Zrozumiałbym opory wykonawcy gdybyś np. zarządał by wykonał fundamenty na głębokości 30 cm i bez ławy. Wówczas jego sprzeciw byłby uzasadniony i zgodny z zasadami sztuki budowlanej. Ale zdjęcie warstwy humusu jak najbardziej jest zgodne ze sztuką budowlaną.

Ponadto, przejrzyj projekt swojego domu. Winno tam być zapisane polecenie zdjęcia humusu.

krzysztofh
29-03-2005, 06:48
U mnie zdjęli sporą warstwę ziemi spod całego domu, Później trzeba było zamówić 13 kamazów piachu do zasypania fundamentów. Wtedy narzekałem że sporo kasy poszło na ten piach. Teraz nie żałuję decyzji. Ziemia przydała się na podniesienie poziomu działki. Za piach płaciłem chyba 140 zł za samochód, a za ziemię musiałbym zapłacić 500.

29-03-2005, 09:33
Powiedz mu po prostu, że tak ma go ściągnąć i tyle!!!

Humus będzie Ci przecież potrzebny do urządzenia ogrodu - lepszej ziemi możesz nie znaleźć. Wiadomo, że jest to warstwa ziemi urodzajnej, która przetrzymuje wodę, a z tąd jeżeli go nie ściągniesz możesz mieć problemy z wilgocią. :(

Odłuż go w bezpieczne miejsce - z daleka od gruzu i innych materiałów budowlanych - bo chyba nie chcesz później go przebierać i wyciągać cementu lub drutów z pomiędzy róż lub tulipanów. :wink:

29-03-2005, 09:43
Przeczytalem w Muratorze ze niezdjecie humusu z powierzchni pod domem to razacy blad. Powiedzialem o tym wykonawcy a on sie upiera, ze to nie konieczne bo tyle lat buduje i nie sciaga humusu i ze nic sie nie dzieje. Jakich uzyc argumentow zeby go przekonac. POMOZCIE PROSZĘ!!! :oops:

arti1981

jak przekonac ? :o - postrasz go ... ze mu nie zapłacisz ... :evil:
ale
wpierw zbadaj czy aby na pewno masz na działce humus ... (moze jakiś rolnik Ci to wyjaśni ...)
(bo czasem ... moze sie okazac ze nie ma tam humusu ... :-? a tylko zwykła ... ziemia ... :( :( :cry: )


:D
pzdr

dobrzykowice
29-03-2005, 09:57
Wykonawca, jak sama nazwa wskazuje, wykonuje czynności zlecone przez innych, w tym przypadku przez Ciebie, koniec i kropka.

29-03-2005, 10:06
z tym, ze wykonawca czasem potrafi rózróżnic zwykła ziemie od humusu ...
a czasem nawet ...
chce uchronić od zbędnych wydatków nierozsądnego inwestora ... :(

pzdr

Arek99
29-03-2005, 13:34
wykonawcy się nie przekonuje, tylko mówi mu co ma zrobić