PDA

Zobacz pełną wersję : elastyczny przewod gazowy - zbawienie czy utrapienie ??



invx
28-03-2005, 18:40
chce podlaczyc kuchenke gazowa w/w przewodem i zbieram opinie, moze ktos z was to ma ? ktos to montowal ? jak to sie sprawdza, i czy w powietrze nie wylece :wink: bo jak z tym jak z elastycznymi do wody, to dziekuje za to :-?
bo moge albo to zrobic tym gietkim, albo na sztywno stala skrecana, ale w tedy mi wychodzi ze bede miec min. 10 laczen, a wiadomo kazde laczenie to ryzyko wieksze. :wink:
co byscie wybrali na moim miejscu te 10 polaczen czy ten przewod.

1950
28-03-2005, 18:52
invix jak sądzisz dlaczego one tyle kosztują. dodatkowo każdy ma atest

beno11
28-03-2005, 19:06
witam
mam tak podlaczona kuchnie juz od 19 lat i widze tylko same zalety takiego rozwiazania (np przy porzadkowaniu lub odnawianiu kuchni spokojnie bez rozlaczania mozesz wysunac kuchenke )
fakt ze dawniej mialem problemy z tym polaczeniem ale byly one ze strony "fachowcow" ktorzy jak moze jeszcze ktos pamieta sprawdzali szczelnosc instalacji gazowych woda z ludwikiem
spokojnie mozesz inwestowac w takie polaczenie tylko ze inwestujac w ten gietki przewod musisz go kupic z atestem a nie jakas podrobke
pozdrawiam

thalex
28-03-2005, 19:10
Kup sobie przewód i raczej dłuższy bo one mają duże promienie zginania i czasem mógłby być za kr.ótki

Ewunia
28-03-2005, 19:15
mam taki przewód od kilku lat
co rok przychodzi fachman i sprawdza szczelność
wszystko jest zgodnie z normą

a jaka wygoda ze sprzątaniem ZA kuchenką

pchelek
28-03-2005, 19:27
Zeby nie długi przewód elastyczny - co mi zaproponował gazownik przy instalacji kuchni nowej - to bym teraz miał kłopoty z instalacją zmywarki - a tak dzięki temu przewodowi - jedno przesunąłem, drugie odsunąłem i zmywarka wlazła w poszerzoną dziurę a kuchnia poszła trochę w bok.
Zakładaj - drożej - ale wygodniej.

invx
28-03-2005, 19:33
dzieki wszytskim za opinie, na was zawsze mozna liczyc :) kupuje ten elastyczny :P