PDA

Zobacz pełną wersję : ściany w łazience



Lukrecja
29-03-2005, 12:41
podobają mi się ściany w łazience pomalowane farbą, płytki najwyżej do połowy i nie na wszystkich ścianach. jednakże wykonawca serdecznie mi odradza takie rozwiązanie. twierdzi że płytki powinny być do sufitu. jak macie? czy ta farba faktycznie tak szybko się niszczy/brudzi?

Przekorek
29-03-2005, 13:13
Jest o wiele ladniej bez plytek. Ja mam plytki tylko w strefach "mokrych" a i tu tez nie do sufitu, tylko tyle żeby sie nie pochlapalo. I jest pieknie, niczemu to nie przeszkadza. Powiedz fachowcowi, żeby się nawrócił, tzn oświecił.Swiat idzie do przodu - weż farbe lateksową, szorowalną, to sobie ściany nawet umyjesz.

Lukrecja
29-03-2005, 13:33
Jest o wiele ladniej bez plytek. Ja mam plytki tylko w strefach "mokrych" a i tu tez nie do sufitu, tylko tyle żeby sie nie pochlapalo. I jest pieknie, niczemu to nie przeszkadza. Powiedz fachowcowi, żeby się nawrócił, tzn oświecił.Swiat idzie do przodu - weż farbe lateksową, szorowalną, to sobie ściany nawet umyjesz.

co to jest za farba? masz taką? jak wygląda? ile kosztuje? jak z kolorystyką i trwałością?
dzięki!!!

pattaya
29-03-2005, 16:46
Ja mam farbę lateksową w całym mieszkaniu już 4 lata.No i nic.A w łazience płytki tylko przy umywalce i wannie.A reszta to tynk akrylowy.

fjord
29-03-2005, 17:01
Uzylem tej samej farby do lazienek i pralni.Moim zdaniem oczszednosci na farbie to najwieksza pomylka jaka mozna zrobic.

http://www.benjaminmoore.pl/bmpolska/details/322.htm

Wojty
29-03-2005, 17:31
Jest o wiele ladniej bez plytek. Ja mam plytki tylko w strefach "mokrych" a i tu tez nie do sufitu, tylko tyle żeby sie nie pochlapalo. I jest pieknie, niczemu to nie przeszkadza. Powiedz fachowcowi, żeby się nawrócił, tzn oświecił.Swiat idzie do przodu - weż farbe lateksową, szorowalną, to sobie ściany nawet umyjesz.

co to jest za farba? masz taką? jak wygląda? ile kosztuje? jak z kolorystyką i trwałością?
dzięki!!!

ja tez jestem zwolenniczka kladzenia kafli tylko w "mokrys strefach". W swoim starym domku mialam kafle tylko kolo wanny i umywalki - reszte pomalowalam Dekoralem - tym do lazienek.
W obecnym mieszkanku zrobilam podobnie, tyle ze tym razem nie malowalam (bo sciany nie sa otynkowane - dom z wilekiej plyty) tylko wytapetowalam - i to nazwyklajsza tapeta - no moze troszke grubsza ze wzgledu na ten brak tynku. I wszystko gra - mimo ze lazienka jest malutka to tapeta nie odchodzi, a minely juz 3 lata.

W moim przyszlum domku pewnei zrobie podobnie - nie lubie kafelkowania do samego sufitu bo wtedy dostaje klaustrofibii :D

Lukrecja
30-03-2005, 08:44
Ja mam farbę lateksową w całym mieszkaniu już 4 lata.No i nic.A w łazience płytki tylko przy umywalce i wannie.A reszta to tynk akrylowy.
jak wygląda taka farba? czy jest matowa? gdzie się ją kupuje, ile kosztuje, czy trzeba specjalnych umiejętności, żeby nią malować? jakie są jej zalety - jest bardziej trwała?? zmywalna??

Lukrecja
30-03-2005, 09:15
Uzylem tej samej farby do lazienek i pralni.Moim zdaniem oczszednosci na farbie to najwieksza pomylka jaka mozna zrobic.

http://www.benjaminmoore.pl/bmpolska/details/322.htm

co masz na myśli pisząc "oszczędności na farbie"? czy chodzi ci o zamianę płytek na farbę czy lepszej farby na gorszą??
czy tę farbę z linka można myć????

pattaya
30-03-2005, 09:40
jak wygląda taka farba? czy jest matowa? gdzie się ją kupuje, ile kosztuje, czy trzeba specjalnych umiejętności, żeby nią malować? jakie są jej zalety - jest bardziej trwała?? zmywalna??
Jest gładsza,sprawia wrażenie gęstszej.Ja mam raczej matową.Ile kosztuje teraz-nie wiem,zależy to od koloru.Maluje się bardzo łatwo i przyjemnie.Jest 100% zmywalna,zabitą muchę zmywam po kilku miesiącach bez śladu jednym ruchem ścierki.Jest jakby elastyczna a przez to bardzo trwała,dziecko rysuje kredkami po ścianach i nie zdziera przy tym farby.

Lukrecja
30-03-2005, 10:14
jak wygląda taka farba? czy jest matowa? gdzie się ją kupuje, ile kosztuje, czy trzeba specjalnych umiejętności, żeby nią malować? jakie są jej zalety - jest bardziej trwała?? zmywalna??
Jest gładsza,sprawia wrażenie gęstszej.Ja mam raczej matową.Ile kosztuje teraz-nie wiem,zależy to od koloru.Maluje się bardzo łatwo i przyjemnie.Jest 100% zmywalna,zabitą muchę zmywam po kilku miesiącach bez śladu jednym ruchem ścierki.Jest jakby elastyczna a przez to bardzo trwała,dziecko rysuje kredkami po ścianach i nie zdziera przy tym farby.
ale wygląda normalnie? tzn. tak jak zwykła farba czy widać różnicę gołym okiem? czy to można potem przemalować inną farbą (po kilku latach)? gdzie się to kupuje? może jakąś nazwę lub producenta pamiętasz?

pattaya
30-03-2005, 10:21
Wygląda lepiej niż większość farb,ładniej.Kupiłem to w dobrym sklepie z farbami.Farba kanadyjska firmy Para.Bardzo dobra.

kolia
30-03-2005, 12:34
też jestem zdania, że nie trzeba kafelkować łazienki do sufitu, zwłaszcza jak się to komuś nie podoba. W obecnym mieszkaniu mam kafelki w łazience do 1,5m a przy prysznicu wyżej reszta jest pomalowana najzwyklejszą farba i nie narzekam. W domu zamierzam zrobić to samo, no może kupię specjalną farbę do łazienki, ale nie jestem pewna.

fjord
03-04-2005, 21:31
Uzylem tej samej farby do lazienek i pralni.Moim zdaniem oczszednosci na farbie to najwieksza pomylka jaka mozna zrobic.

http://www.benjaminmoore.pl/bmpolska/details/322.htm

co masz na myśli pisząc "oszczędności na farbie"? czy chodzi ci o zamianę płytek na farbę czy lepszej farby na gorszą??
czy tę farbę z linka można myć????


Oczywiscie ze chodzi o farbe ,nie ma nic drozszego jak tania farba.

Czy jest zmywalna? Jest nie do zdarcia ,mozna zmywac ,zmywac............. w nieskonczonosc.