PDA

Zobacz pełną wersję : Odwrotnie zamontowany zestaw szybowy



pawellask
04-11-2016, 22:26
Kilka lat temu firma wstawiająca okna zamontowała mi jedno z okien odwrotnie, to znaczy szyba niskoemisyjna jest od zewnętrznej strony. Wynikiem tego szyba się "poci" . Trwało to kilka lat zanim doszedłem przyczyny (sprawdziełem miernikiem weryfikującym istnienie powłoki). Pytanie, czy po kilku latach jest sens wyciągać zestaw szybowy z ramek i odwracać, czy po takim czasie wartwa termoizolacyjna została zdegradowana? DOdam, że nie są to okna specjalnie zawansowane technologicznie, były montowane przez spółdzielnię w momencie budowy bloku około 8 lat temu.

Oknoplast-Kraków
24-11-2016, 15:32
Szanowny Panie,

Czy zamawiane przez Pana okna, pochodziły z oferty marki Oknoplast? Jeśli nie, sugeruję kontakt z montażystą, który wykonywał prace. Jeśli tak, prosiłbym o podanie modelu okna jakie zostało u Pana zamontowane.

Pozdrawiam,
Grzegorz Bułat
kierownik technologii Oknoplast

pawellask
20-01-2017, 20:21
Nie sądzę, że był to Oknoplast, ale nie wiem jaki to producent, gdyż na ramce okiennej nic nie ma, żadnego nadruku. A jaka jest Pańska opinia odnośnie właściwości termoiolacyjnych tego (przyjmijmy) zwykłego popularnego zestawu szybowego? Jest sens odwracać zestaw, czy raczej już nie ma sensu?