PDA

Zobacz pełną wersję : Brama Wiśniowski - wątpliwości odnośnie doboru rozmiarów bramy oraz montażu



barp21
05-11-2016, 19:41
Drodzy,

Będę wdzięczny za wyrażenie swojej opinii na temat montażu bramy garażowej.
Ktokolwiek przyjdzie coś robić do tego domu, mówi ta "brama jest źle dobrana i zamontowana."
Słyszałem to już od kierownika budowy, firmy która budowała dom, elektronika od alarmu, wykończeniowca, mojej Rodziny.
Odmienne zdanie ma tylko firma, która ją dobrała i zamontowała. Po kolei:

1) Pomiędzy bramą a murem występuje szpara na około 10 cm.
Na pytanie po montażu skąd jest ta szpara otrzymaliśmy odpowiedź, że mieliśmy niestandardowej wielkości otwór.
W związku z powyższym należy w szparę włożyć styropian i wszystko będzie ok.
Brama na wymiar miała być o 1 000 zł droższa, gdyby nas poinformowano wcześniej oczywiście dopłacilibyśmy, żeby to tak nie wyglądało.
Na załączonym zdjęciu widać to w postaci żółtego paska foli, którym chwilowo zakryłem tą szparę aby wiatr nie hulał w środku.
372163
2) Prowadnice od bramy poprowadzone są niezwykle nisko. Nie tylko zmniejsza to dostępną kubaturę, bo to jest najmniejszy problem.
W efekcie takiego montażu prowadnic nie ma możliwości otwarcia okna. Brakuje około 1 cm, okno blokuje się na prowadnicy.
372165
3)Niskie prowadnice zabierają też część wejścia z garażu do wiatrołapu.
372167

Sama brama jest bardzo ładna. Natomiast jej montaż i rozmiar budzi wątpliwości. Jak uważacie wszyscy są przewrażliwieni czy dobór i montaż bramy faktycznie pozostawia wiele do życzenia?

Mareks77
10-11-2016, 20:20
Co to znaczy że nie poinformowano was o typie, proponowanym rozmiarze i kosztach bramy.
Brama w rozmiarach niesztandarowych oczywiście że jest droższa od rozmiarów typowych natomiast to nie zwalnia firmy od tego iż po pierwsze powinna poinformować klienta o fakcie iż otwór garażu ma wymiar do którego nie pasuje standartowa brama.
Po drugie to jeśli nawet firma nie powiadomiła was o tym fakcie to odbiór robót po jej montażu lub nawet podczas nie powinien być wykonany a prace wstrzymane.
Niskie prowadnice są efektem prawdopodobnie złego doboru bramy do istniejących warunków w obiekcie.
Sądzę że akurat taka brama była u nich na magazynie i chcąc się jej pozbyć została zamontowana a że klient nie był wymagający to sprawa ucichła.
Producenci mają z regóły różne wersje prowadzenia prowadnic tak więc niestety wciśnieto wam model całkowicie źle dobrany.
Jeśli jest możliwość wymiany i dopłaty to proponuję od razu poczynić odpowiednie kroki gdyż zwlekanie z decyzją zamknie drogę wyjścia z tej sytuacji która z biegiem czasu zacznie coraz bardziej wam przeszkadzać.

barp21
12-11-2016, 22:57
Hej,

Dzięki za odpowiedź.
Opowiadano nam niezwykle długo o roletach, okna itd.
Na temat bramy padło jedynie pytanie o kolor i to byłoby na tyle.
Gdyby powiedziano nam, ze dopłacamy 1000 zł i nie mam dziury, mamy więcej miejsca i tak dalej nie wahalibyśmy się ani sekund.
O tym, że mogliśmy tak zrobić dowiedzieliśmy się dopiero po jej montażu gdy "już nic nie da się zrobić".

Gibbs007
19-03-2017, 12:05
Panowie, podpowiedzcie w takim razie jakie wymiary otworow zachowac aby nie bylo problemow z doborem bramy - aby byly standardowe wymiary. W projekcie mam szerokosc garazu 600 cm a wymiary otwor bramy 480/230. Planowalem ja poszerzyc do 5m.
Jakies podpowiedzi co do standardowych wymiarow?

Busters
19-03-2017, 17:10
Rozne firmy maja rozne standardowe wymiary. Idz do salonu i zapytaj to sie dowiesz. Ja mam hormanna 5000x2250 i to jest standard. wysokosc 230 nie jest chyba standardowa.