PDA

Zobacz pełną wersję : Immergas Victrix exa 24 z 1 erp optymalne ustawienia i opinie



gongsaj21
06-11-2016, 06:04
Witam, od tego sezonu jestem posiadaczem ww pieca wraz z zasobnikiem cwu. Dom 140m2, na razie grzany tylko dół a więc 70m2, ponieważ góra jeszcze nie wykończona. Proszę o opinie i w miarę optymalne ustawienia dla tego pieca. Zamierzam dokupić za jakiś czas sterownik car V2. Jak na razie piec chodzi od czwartku, ustawiony na C.O 39 stopni i 35 woda, temperatura w domu 23 stopnie, na dole są jeszcze stare 3 żeliwne grzejniki ale dobrze grzeją i 3 aluminiowe. Serwisant mówił, że optymalne jest 50 stopni dla C.O tyle że przy obecnych temperaturach było ponad 24 stopnie w domu.

montixe
06-11-2016, 10:28
Z tego co widzę w instrukcji, to Victrix EXA ma bardzo podobną elektronikę jak Victrix X2 v. 2011, tylko jego moc minimalna jest wyższa, czy aby nie za wiele do takiego domu, tak słabą izolację domu masz?
Temat do Victrixa masz dość obszerny, możesz śmiało się podpierać treścią tam zawartą.

gongsaj21
06-11-2016, 19:18
W sumie będzie 140m2 razem z piętrem, piętro było dobudowane kilka lat temu, na górze Styropian 15cm, na dole bodajże 8cm bo jest cegła i pustak

gongsaj21
08-11-2016, 18:00
Czy moc kotła ustawia się automatycznie, można zmieniać w tym modelu moc kotla? Zależy mi aby zmniejszyć zużycie gazu ponieważ wychodzi 10-11 m3 na dobę i grzeje tylko jeden poziom :/ temperatura ustawiona j.w.

marioosz
23-12-2018, 18:53
Witam, posiadam od października piec Immergas Victrix EXA 24 X 1 ERP sterowany sterownikiem CAR V2. Do ogrzewania mam ok.190m2. Dom ok. 30 letni: ściany zewnętrzne to: (pustak(MAX), w środku suprema, cegła) ocieplony 15 lat temu styropianem 5cm. Okna wszystkie wymienione 4 lata temu na plastikowe, dach 2 lata temu ocieplony wełną mineralną. W domu same kaloryfery bez ogrzewania podłogowego. Pytanie oczywiście brzmi jak optymalnie ustawić piec, aby spalał jak najmniej gazu. Licząc miesiąc grudzień utrzymując temperaturę w pomieszczeniach pomiędzy 19,5C-20,5C spalanie mam średnio 15m/dobę przy temp. zewn. pomiędzy średniej ok. 0st. Sterownik ustawiałem już różnie raz krzywą 3.5 później próbowałem z mniejszą np.: 1.5. Offset miałem na 0, później włączyłem AUTO ON i OFFSET skakał (było -14 , 10, 2). Temp. min pieca ustawiona na 30 st. Cały czas spalanie wysokie, raz nawet przy temp. w nocy -10 st.C spalanie wyszło 19m3/dobę. Wiem, że każdy dom jest inny i inne ustawienia się sprawdzają, ale proszę o poradę jakich ustawień jeszcze mogę spróbować, żeby zmniejszyć spalanie.