PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptacja poddasza czy potrzebny nowy piec?



tablo888
06-11-2016, 15:52
Witam posiadamy dom około 100letni podwójne mury z cegły z pustka powietrzną wymiary 16m długi na 9m szeroki w tej chwili piec to zwykły zasypowy 17KW palone węglem temp w domu około 23 stopni spalanie w ciągu sezonu nie przekracza 3t piec zakupiony nowy 2lata temu. Chcemy zaadoptować strych na mieszkanie dla córki z rodziną strop drewniany wypełniony trzcina i gliną dachówka na dachu w ogóle nie ogrzewany. Poddasze będzie ocieplone wełną i strop również Czy potrzebny będzie większy piec? W planie również ocieplenie budynku w niedalekiej przyszłości.Wydaje Mi się,że dom jest ciepły zużycie węgla w ciągu zimy jest na przyzwoitym poziomie.U Mnie w okolicy instalatorzy starej daty już mówili,że ten piec jest za mały na sam dół więc pytam Pozdrawiam

SUSPENSER
06-11-2016, 20:06
Poddasze lepiej dociepl pianką to efekt będzie lepszy i większa szansa, że kocioł się wyrobi,

Do tej pory i tak tym poddaszem uciekała większość ciepła, więc po dobrym dociepleniu poddasza i dachu spalanie może nawet zmaleć [chyba, że CWU też nim grzejesz].

Po tym wszystkim kup dobry węgiel i dasz radę - mam nadzieję, że palisz od góry jeśli to górniak ?

tablo888
07-11-2016, 15:34
Tez Mi sie tak wydaje,ze większość ciepła i tak teraz ucieka górą niż murami.palone jest dobrym weglem od góry teraz np około 10 jest rozpalone wsypana weglarka okolo 15kg i do wieczora jest cieplo a kaloryfery poprzykrecane temp w domu 23s do góry bedzie max 5grzejników
Cwu tez będzie grzane dla 3dzieci i 4 dorosłych.Lepiej chyba,że kociol nie jest zbyt duży.fachmani u Mnie najchetniej wsadzili by 30KW

SUSPENSER
09-11-2016, 16:31
Większa moc to większy zasyp, który na dłużej by wystarczał, dlatego tak duże zasypowce proponują, ale to nie znaczy, że ten 17 kW nie wystarczy.

Konto usunięte_1*
09-11-2016, 19:32
ja mam podobny dom z podwójnymi murami , kocioł 20-ka defro GS , i powiem że kocioł mam dwa razy za duży jedyne co mnie ratuje to start zimnej podłogo do zagrzania około 2 godz i potem w kotle ledwo się tli , spalam bardzo mało , jedno wiadro max i w domu 25 st , po wygaszeniu ciepło jest jeszcze dwa dni , dociepliłem ściany styro 12cm grafit oraz wstępnie dach 15 cm podłej wełny , miało to być nierobione jeszcze ze 2-3 lata a zrobiłem i teraz z chęcią bym przygarnał kocioł 7-10 kw na max , na strychu 20 st , masakra , tak mi cymbały fachmany doradzili że najlepiej 25 bo mniejszy nie uciągnie , ale po ptokach i w sumie mało spalam to niech już sobie taki jest , nie dymię