PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Galmet EKO-GT KWPD-22 Nr kat. 07-221201



JanekKos
06-11-2016, 20:34
Witam Szanownych Palaczy.
Posiadam i używam powyższego pieca od 5 lat. W tym roku pojawił się następujący problem: w osłonie palnika podajnika gromadzi się bardzo dużo drobinek ekogroszku (nie wiem tylko czy te drobinki pochodzą bezpośrednio z worka, czy powstają poprzez miażdżenie ekogroszku przez ślimak), który przedostaje się do wentylatora nadmuchowego, a następnie zostaje rozrzucony wokół wentylatora. Powoduje to hałas, nieporządek wokół pieca i (tak przynajmniej myślę) możliwość zniszczenie wentylatora. Przez poprzednie 4 sezony grzewcze nic takiego się nie działo, a zaczęło dopiero w tym roku. Po odkręceniu pokrywy osłony palnika i wentylatora nadmuchowego, wyczyszczeniu i ponownym rozpaleniu pieca problem powraca po około 2-3 dniach (przez poprzednie 4 sezony nie pojawiał się ten problem, a nawet nie odkręcałam i nie czyściłem pokrywy osłony palnika). Stosuję ekogroszek, którym paliłem w poprzednich latach (Skarbek) o granulacji powyżej 8 mm. Czy jest jakaś bariera, która mogła ulec zniszczeniu, która zapobiega przedostawaniu się drobinek do wentylatora? Ewentualnie czy coś z tym można zrobić?
Trochę dziwne dla mnie jest to, że wentylator jakby zasysał sam te drobinki, ale jednocześnie dobrze dmucha do paleniska. Może jeszcze dopiszę, że w poprzednim roku przed sezonem grzewczym wymieniłem ślimak.

poltowski2000
07-11-2016, 14:44
dziura w kolanie? tak czy inaczej musisz rozebrać żeby zdiagnozować problem. pozdr

JanekKos
07-11-2016, 16:39
Właśnie też mi ktoś to zasugerował.
W takim razie mam dwa pytania dodatkowe:
1) czy nastawiać się na spawanie czy na wymianę?
2) czym uszczelnić blachę, którą jest zasłonięta osłona palnika podajnika (znajduje się na zewnątrz pieca i służy prawdopodobnie do demontażu osłony palnika podajnika)?

poltowski2000
08-11-2016, 08:19
Jak masz spawarke to mozesz posmarkac. Docelowo i tak wymiana bo scianki przezarte i cienkie.
Co do uszczelnien to silikon na temperatury albo spawanie, ale nie wiem o ktore miejsce dokladnie chodzi to sie mie wypowiem

JanekKos
11-11-2016, 18:54
Dzisiaj rozebrałem piec... No i niestety miałeś rację. W kolanie zrobiła się dziura ok. 0,5 cm szerokości i około 5-6 cm długości, umieszczona jak na poglądowej grafice. Tymczasowo dziura jest zaspawana, ale kolano już zamówione w galmecie.372756