PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ustawieniem parametrów kotła



tormanik
08-11-2016, 07:30
Wymieniłem w tym roku stary kocioł zasypowy (miałowy) 38 KW na taki z podajnikiem. Trochę dociepliłem dom i przerobiłem instalację więc uznałem, że wystarczy 25 KW.
Niestety nie potrafie go wyregulować, a próbuję od miesiąca. Ciągle mam niespalowny węgiel w pojemniku na popiół, duże spieki itp.
Kupiłem najlepszy groszek jaki znalazłem - Wesoła.
Na sterowniku IRYD mam takieu stawienia
100% mocy - dmuchawa 25, przerwa podawania 20
1% mocy - dmuchawa 10 przerwa podawania 2:30
podawanie 15s

W instalacji mam same grzejniki (stalowe), zawory termostatyczne elektroniczne. Dodatkowo zawór 4d ograniczający ciepła wodę na grzejniki (z siłownikiem).

Jarecki79
08-11-2016, 14:35
hangar jakis bez okien ogrzewasz czy rury bez izolacji po zewnątrz budynku prowadzisz?
"wesoła" ani najlepsza ani łatwa w spalaniu, wręcz przeciwnie. Owszem ma wysoka kalorycznośc, ale gdy trzeba grzać, to bardzo ciężko ją spalić, może zrzucać niedopalony węgiel. To nie jest opał dla początkujących. Opały 24-26MJ te widełki i spalanie powinno być dobre i mniejszy kłopot dla laika.

zacznij od najważniejszego tj. palenisko danego palnika MUSI być uszczelnione danym uszczelniaczem kominkowym na 1200-1500st.C, to podstawa


w kodowym dobrac nr do posiadanego wentyla np. dmuchawa WPa06 wybrac dmuchawę nr 3 (49bieg-prąd o wartości 50%, bieg 1 - prąd o wartości 10%)

podawanie daj sobie wyjściowo na 7sekund

dane 100% wbij pauza 0min:35sekund, nadmuch okolice 15-17bieg , (resztę dograc przysłonka na dmuchawie jak posiadasz)
dane 1% wbij pauza 3minuty : 30sekund i dmuchawa 1bieg

podtrzymanie:
15sekund
co 30minut
krotność 1

tormanik
09-11-2016, 14:09
Dlaczego hangar?
Normalny budynek "kostka" z lat 70-tych ok. 150m do ogrzania.
Latem okleiłem 15 cm styropianu + 30cm wełny w dach+15cm na strop piwnicy.

Uszczelniłem palnik i teraz równiej dmucha - węgiel bardziej na całości się pali, a nie tylko od strony podajnika.
Zastosowałem też podane ustawienia i już mi nie przesypuje tak węgla niespalonego.
Kocioł jednak po dobiciu do zadanej wchodzi w podtrzymanie na godzinę, a potem temperatura mocno spada.

Mario1969/1
09-11-2016, 18:04
Jarecki dał do zrozumienia, że kupiłeś kocioł który da rade ogrzać z 300-400m2 nieocieplonych. Masz tych metrów 150 dobrze ocieplonych to wystarczyłaby 10kW przy -20 przez cały okres grzewczy.
No cóż mleko rozlane i pewnie trudno będzie zmodulować takiego giganta na moc 3-5 kW. Powinieneś teraz spalać strzelę do 0.6kg/h

Ted Bear
16-11-2016, 19:13
A w jaki sposób można uszczelnić palenisko ?

Mam na myśli gdzie nałożyć silikon.

klaudiusz_x
16-11-2016, 19:39
zacznij od najważniejszego tj. palenisko danego palnika MUSI być uszczelnione danym uszczelniaczem kominkowym na 1200-1500st.C, to podstawa

Robi mi się nie dobrze, szlag może człowieka trafić!


Wymieniłem w tym roku stary kocioł zasypowy (miałowy) 38 KW na taki z podajnikiem. T

Z lepszego ma mieć gorsze za masę$$$?

Rynek kotłów u Nas to całkowita porażka, padaczka.
Brak słów...

Kupił dziadostwo, którego pełno na rynku pod szumną nazwą, a ma go poprawiać za własne pieniądze i czas na znalezienie rozwiązania, za który nikt mu nie zapłaci!

Czy nie widzicie tego oszustwa?

Jarecki79
16-11-2016, 20:26
Uszczelnienie danego paleniska to zwykła czynność obsługowa

Kolega się dalej nie odezwał, więc nie wiemy jaki ma palnik, mógłby wkleić fotkę, to by się podpowiedziało jak uszczelnić.

Kupił opał jeden z najtrudniejszych w spalaniu, więc nie dziwi,że jako początkujący ma problem
jak ma wesołej sporo, to teraz dokupić zwykłego Jareta (bez dodatku Plus) i wymieszać 50:50 albo np. zwykły Anmag z Imexu i wymieszać.

Możliwe, że instalator mu skopał instalację przy wymianie kotła a z tym to już gorzej zaradzić na szybko i potrzebne konsultacje i musi albo inny prawdziwy fachowiec poprawić albo ten sam, gdy kolega sam zaczerpnie wiedzy co i jak powinno zostać wykonane i to akurat z marką danego kotła i jego gorszą pracą ma niewiele wspólnego, bo na spitolonej instalacji każdy kocioł może pracować źle.

Ted Bear
23-11-2016, 19:35
Uszczelnienie danego paleniska to zwykła czynność obsługowa

Kolega się dalej nie odezwał, więc nie wiemy jaki ma palnik, mógłby wkleić fotkę, to by się podpowiedziało jak uszczelnić.

Kupił opał jeden z najtrudniejszych w spalaniu, więc nie dziwi,że jako początkujący ma problem
jak ma wesołej sporo, to teraz dokupić zwykłego Jareta (bez dodatku Plus) i wymieszać 50:50 albo np. zwykły Anmag z Imexu i wymieszać.

Możliwe, że instalator mu skopał instalację przy wymianie kotła a z tym to już gorzej zaradzić na szybko i potrzebne konsultacje i musi albo inny prawdziwy fachowiec poprawić albo ten sam, gdy kolega sam zaczerpnie wiedzy co i jak powinno zostać wykonane i to akurat z marką danego kotła i jego gorszą pracą ma niewiele wspólnego, bo na spitolonej instalacji każdy kocioł może pracować źle.

Witam kocioł mam SKAM-P 20 kW z konstalu,

To ze palenisko jest nie uszczelnione to może tez wpływać iż węgiel pali się najbardziej od strony podajnika?

jojoro
24-11-2016, 07:34
Witam kocioł mam SKAM-P 20 kW z konstalu,

To ze palenisko jest nie uszczelnione to może tez wpływać iż węgiel pali się najbardziej od strony podajnika?

Ta konstrukcja już tak ma. Mam kocioł 25 kW tej firmy i co bym nie zrobił to od strony podajnika pali mocno, a od przeciwnej strony sam popiół leży, a pod nim zmielony na miał żar z ekogroszku. Palnik usczelniałem, czyściłem i po całości pali tylko parę godzin po rozpaleniu - dopóki dmuchawa nie zwolni i popiół nie zacznie się odkładać.
Badziewna konstrukcja po prostu.

Jarecki79
24-11-2016, 11:58
Witam kocioł mam SKAM-P 20 kW z konstalu,

To ze palenisko jest nie uszczelnione to może tez wpływać iż węgiel pali się najbardziej od strony podajnika?

Zadzwoń zatem do Konstalu

Oni od dłuższego czasu montują palniki z firmy żeliwny sp z o.o.
wcześniej takie a'la kwadratowe
http://www.zeliwny.pl/pl/produkt/palnik_zeliwny_na_paliwa_stale_typu_wielopaliwowy_ palnik_slimakowy_15_25kw

a teraz okrągłe,
http://www.zeliwny.pl/pl/produkt/palnik_zeliwny_tajfun_v_generacji_na_paliwa_stale

za dopłatą na życzenie jak kojarzę ekoenergia.


nie znam tego z firmy żeliwny z pracy, oglądałem go tylko jak jest wykonany i tyle o nim wiem, sam używam innych.

Dzwoń do nich