PDA

Zobacz pełną wersję : Piec BUDERUS LOGOMAX U042-24K



BiankaF
08-11-2016, 12:11
Witam,
mam problem z tym piecem. Jak go ustawić, aby było ciepło, a zarazem ekonomicznie? Na kotle ustawione jest 40°C i a na regulatorze 22°C. W domu mieszkają dwie rodziny, na dole i na górze, w tym malutkie dziecko. Mój tata tak ustawił, a ja przeczytałam gdzieś, że na kotle musi być 50-60°C. Jak to zrobić, aby było ekonomicznie? Ile na kotle i i le na regulatorze pokojowym? I czy w każdym pomieszczeniu ustawione na kaloryferze 2-3? Po co mam grzać sypialnię, jak mnie tam nie ma...?

I jeszcze jedno? Jak wietrzyć pokoje? Uchylnie czy na oścież szybko?


Bardzo proszę o odpowiedz! :(

rybka13
08-11-2016, 18:30
Dużo pytań, mało danych.
Wiemy tylko ze to kocioł turbo. Wiemy też ze mieszkaja dwie rodziny jedna na dole druga na gorze i jednym jest cieplej drugim zimniej( tak domniemam) a sterownik jest jeden ale nie wiemy gdzie czy na dole czy na gorze? Nie wiemy też czy ogrzewanie "wychodzi za drogo"czy w chałupie jest za cieplo czy za zimno? I jak to duza chałupa?
Pytania o wietrzeniu traktujemyz przymruzeniem oka:D

Adam626
08-11-2016, 19:09
Ustawienia nie odgrywaj kluczowej roli dla ekonomii. Na to ma wplyw izolacja domu.

Ustawienia najbardziej ekonomiczne to takie w ktorych kociol pracuje na najmniejszej mocy (czyli najmniejszej tez temperaturze).
Wietrzenie - krotko i mocno zamiast przewleke