PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja poddasza użytkowego w starym domu.



lobudek
10-11-2016, 21:08
Witam. Remontuje stary dom, w którym został wymieniony dach wraz z nowym drzewem i bachodachówką. Dach jest zrobiony standardowo, czyli krokwie, mebrana, kontrłaty, łaty i blacha. Strop jest drewniany tj. belki stropowe (niestety nie są równych wymiarów, ale ok. 18x18cm ( dom przedwojenny ) między belkami było wypełnienie plewami+glina i na to deska. Od spodu pod belkami podbitka z desek i na to stelaż i sufit z płyt GK. Poddasze ma być użytkowe. Wybrałem ten cały syf z pomiędzy belek, na to dałem folię paroizolacyjną i ułożyłem wełnę 15cm o L=0,044, następnie planuję wypoziomować podłogę łatami 6x4cm nabitymi do belek co ok. 50cm lub 62,5cm ( by plyty OSB 2,5x1,25 dobrze pasowały), pomiędzy to znowu wata, ale tym razem 5cm L= 0,044 i rozkładana pomiędzy łatami wzdłuż i na to przykręcane płyty OSB 22mm. Myślicie, ze takie ocieplenie stropu wystarczy i czy w miarę poprawnie to zrobiłem? Druga sprawa jest taka, że planuję tam zrobić 3 pokoje. Krokwie dachowe są 16cm, planuję pomiędzy nie dać wełnę 15cm, potem wypoziomować stelaże pod pyty GK na odległość 15, tak by potem znowu dać 2 warstwę wełny 15cm wzdłuż nabijając je na wieszaki. Do to mi 30cm izolację. Planuję również użyć wełny o L=0,044, (koszty) Czy takie ocieplenie będzie wystarczające? Czy wełna pomiędzy krokwiami powinna być oddalona od membrany dachowej, czy może do niej przylegać? Warto zainwestować w wełnę o L=0,39? Taka wełna jest gdzieś o 40% droższa, a ja niestety mam ograniczony budżet :(.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
10-11-2016, 22:59
30cm wełny ( L=0,045 ) w dachu daje U=0,15, nie potrzeba nic więcej !
U=0,15 będzie obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku ( wówczas dopiero będzie standardem )

adam_mk
10-11-2016, 23:01
Odciążyłeś ten strop - raz że bębenek robisz a dwa, że będzie giął się jak gumowy, Drgał będzie, jak co obok przejedzie.

Jak są warunki - daj tam płytę podłogówki lekko zbrojoną.
Dociąży, usztywni. wyciszy.

Adam M.

lobudek
11-11-2016, 08:47
Mieszkam na wsi, jakieś 50m od asfaltu, na którym ruch jest mały, belki są podparte na ścianach działowych, które dzielą dom wzdłuż na jakby 2 części. Dom nie jest duży, wymiary wewnątrz to ok. 8x10m, Niestety desek nie dam, bo już mam kupioną OSB 22mm-swoją drogą sporo waży, myślę, że też odpowiednio dociąży strop. Może ktoś może polecić jakąś niedrogą wełnę na ocieplenie połaci dachowych? Niedrogą czyli najlepiej w granicy 10zł/m2 za wełnę 15cm.

adam_mk
11-11-2016, 13:16
" myślę, że ..."

Dla mnie - mniemasz!
Strop drewniany to sporo kg/m2 powinien mieć - jak ma być DOBRY.
Tyle miewała ta polepa, którą wywaliłeś.
WATĄ usiłujesz ją zastąpić.
Jedno poprawisz a inne popsujesz.

Adam M

cezary.pl
11-11-2016, 23:18
Chociaż ułóż pasy filcu na belki pod płytę OSB.

Pozdrawiam
Cezary

scrabie
12-11-2016, 11:53
http://allegro.pl/welna-mineralna-ursa-df39-150-15-tani-transport-pl-i6590711051.html#thumb/1 masz, i z lepszą lambdą, trzeba tylko poszukać i chcieć, na allegro wybór ogromny, ale pamiętaj kupisz najtańszą, to będzie badziewie. Słuchaj Adama to mądry gość, Ja mam strop drewniany, spinałem go działówką z dachem, żeby przestał się telepać, drewno pracuje, odciążyłeś je będziesz czuć każdy krok.