PDA

Zobacz pełną wersję : GEBERIT i GEBERIT a co Z GROHE DAL ?!



lafcadio
30-03-2005, 07:39
Jak ktoś ma zestaw WC podtynkowy to pisze że Geberit a ja nabyłem Grohe DAL czy ktoś posiada i jak sie sprawują. Wydaje się że marka dobra a może tylko mi się tak wydaje?

Cypek
30-03-2005, 09:03
mam i ten i ten. Żadnej różnicy, a Grohe kupiłem tylko dlatego, że był z wystawy i 50% przecieniony.

lafcadio
30-03-2005, 10:55
To super bo wszyscy tylko chwalą Geberita.
A ja kupiłem Grohe ponieważ dostałem na niego dobrą cenę a sprzedawca polecał tylko wspomnianego Geberita i właśnie Grohe a jego zdaniem reszta to wielki szajs.

przemek3
30-03-2005, 11:08
niektórzy mówią geberit, a mają na myśli ogólnie spłuczke poddynkową
...tak jak ze szlifierkami kątowymi-wszystkie bosha

lafcadio
30-03-2005, 12:10
Dla mnie Geberit to Geberit a nie zwyczajny podtynkowy system spłukiwania. Wydaje mi się że świadomość wśród forumowiczów jest jednka w tym temacie duża i wiedzą o czym piszą.
Wybrałem Grohe również dlatego, bo moim zdaniem mają o niebo ładniejsze przyciski niz Geberit (chociaż są mniejsze przez co będzie nieco trudniejszy dostęp do środka w razie awarii - odpukać).

M@M
30-03-2005, 20:35
Grohe ma jeszcze jeden ciekawy patent, pozwala na spuszczenie tylko takiej ilości wody jak jest niezbędna. Robi się to po prostu drugi raz naciskając przycisk spłuczki, co zatrzymuje splukiwanie. Ja do tego doszedłem po 3 miesiącach mieszkania, gdy wreszcie przeczytałem instrukcję :lol:

Grzesiek13
30-03-2005, 21:00
Pionierem w tych sprawach był i jest Geberit. Mankament Hansa to mało miejsca wewnętrz spłuczki, problem z częściami?! na razie, nie wiem jak z jego awaryjnością.

Grzesiek13
30-03-2005, 21:01
Pionierem w tych sprawach był i jest Geberit. Mankament Hansa to mało miejsca wewnętrz spłuczki, problem z częściami?! na razie, nie wiem jak z jego awaryjnością.

invx
30-03-2005, 21:07
tylko GEBERIT nie pytajcie dlaczego :wink: po prostu i tyle :D

ania
30-03-2005, 21:11
Wybrałem Grohe również dlatego, bo moim zdaniem mają o niebo ładniejsze przyciski niz Geberit.

Właśnie.
Ja się na tym oszukałam, bo jakoś ominęła mnie informacja, że do danego zestawu podtynkowego pasuje jeden konkretny model przycisku. :-? :-? :-?
No i teraz mam taki niezbyt ładny geberitowy przycisk

Senser
30-03-2005, 21:18
Pomóżcie mi...
Ja chcę kupić Gebertita... :-)
Po pierwsze, z całej mnogości w ich ofercie...nie wiem co wybrać...oczywiście chcę "kibelek" a nie wiem z jakiej linni wybrać są Dufixy i Unifixy i coś tam jeszcze...mało tego to są jeszcze różne

Nie wiem czym się różni Geberit Duofix H112 od H82 jaka seria lepsza czy dedykowana do domów??

invx
30-03-2005, 21:31
ja mam 2 duofix'y, duo a uni roznia sie spluczka DUO maja dwu dzielna UNI jedno dzielna. Pozostale roznia sie wys. i glebokoscia zabudowy, oraz to do jakiej sie nadaja, bo sa ze sie murkiem odudowuje a sa ze plytami GK :wink: w kazdej ultoce masz dokladnie rozrysowane co i jak :wink:

lafcadio
31-03-2005, 06:00
No i oczywiście są z przyciskami od góry i z przodu urządzenia.
Duofix to rzeczywiście wersja z dwoma przyciskami, ale różnica polega na tym że w przypadku Duofixa masz do wyboru spłukiwanie oszczędne 3l - mniejszy przycisk i "mocniejsze" 6l - większy przycisk a w przypadku Unifixa jest jeden przycisk tzw wersja Start - Stop pierwsze przyciśnięcie chlust! a drugie zatrzymuje.
Systemy są do zbudowy ciężkiej (tańsze) - który trzeba obmurować co pewnie jest bardziej pracochłonne oraz do zabudowy lekkiej (droższe)które wyposażone są w odpowiedni stelaż do którego przymocowujesz płyty GK a nie glazura i już.
Pamiętaj o odpowiedniej izolacji - raz żeby wyciszyć spłukiwanie a dwa żebyś nie miał rosy na płyteczkach.
A ja i tak wygrałem Grohe a nie Geberita bo przyciski są fajniejsze!

lafcadio
31-03-2005, 06:01
Znaczy sie wybrałem...
:lol: :lol: :lol: