PDA

Zobacz pełną wersję : Sterownik do ogrzewania podłogowego. Jak to wszystko połączyć?



68mustang
11-11-2016, 20:42
Witam!

Zainstalowano mi ogrzewanie podłogowe w domu (w piwnicy i 2 pomieszczeniach na I piętrze mam zwykłe grzejniki). Na parterze i pierwszym piętrze mam takie rozdzielacze:

372785


W kotłowni mam taki piec. Przepraszam za obrócone fotki ale obróciły się po dodaniu:

372791

A pompy, które są w obu skrzynkach z rozdzielaczami są spięte tymczasowo z główną pompą przy piecu w ten sposób (dwa grubsze kable idące do góry, a właściwie w lewo i na dół bo forum obraca mi fotki):

372793

Jest to rozwiązanie tymczasowe, które zrobiła ekipa instalująca podłogówkę i remontująca mi dom. Powiedzieli, że trzeba tylko do tego dobrać jakiś sterownik. I tutaj pojawia się problem.

Wcześniej (kiedy nie miałem podłogówki) miałem sterownik radiowy wpinany do gniazdka, który sterował główną pompą. Teraz potrzebuję pomocy w doborze i podłączeniu sterownika który ogarniałby zarówno główną pompę jak i te pompy od podłogówki. Bo w tej chwili wszystkie pompy pracują jednocześnie i steruje nimi automatyka pieca w dość niejasny dla mnie sposób przez co temperatura w domu szaleje. Nie ma aktualnie żadnego czujnika temperatury w pokojach.

Byłbym bardzo wdzięczny za polecenie jakiegoś sterownika radiowego i poradę jak to schematycznie podpiąć. Czy jeden sterownik obsłuży wszystkie 3 pompy? czy trzeba to jakoś inaczej rozwiązać?


Z góry dziękuję za pomoc bo idzie zima a ja nadal w lesie ;/ Pozdrawiam :)