PDA

Zobacz pełną wersję : okno w pozycji uchlnej- problem z domykaniem i otwieraniem



matekogon
13-11-2016, 11:47
Witam wszystkich mam pewien problem z jedną kwaterą w oknie. Problem polega na tym że okno podczas zamykania z pozycji uchlnej nie domyka się przy zawiasie. Z wstępnych oględzin zauważyłem że w górnym zawiasie jest gniazdo do którego wsuwa się bolec który pozwala na otwarcie normalnie lub wysuwa się aby otworzyć okno w pozycji uchylnej. Problem z tym ząbkiem jest taki że ma luzy. Potrafi czasem się wysunąć i po przekręceniu klamki nie wraca za każdym razem do swojego położenia i w tedy nie wskoczy w gniazdo w zawiasie i nie mogę domknąć okna. To samo dzieje się przy otwieraniu nie za każdym razem wysunie się całkowicie z gniazda i jest problem z otwarcie do pozycji uchylnej. Moje pytanie czy jest gdzieś regulacja tego luzu lub może coś popuściło i powstał luz proszę o informacje .

IVO333
14-11-2016, 21:06
Najlepiej jeśli dasz zdjęcie tego elementu, opis nie jest jednoznaczny a problem może polegać na uszkodzeniu rozwórki, niektóre typy tak potrafią .