PDA

Zobacz pełną wersję : Grzejnik w kuchni - jaki i w którym miejscu?



izz
30-03-2005, 10:25
Mam w projekcie kuchni (ok. 20 m kw.) 3 okna i 2 drzwi (wejście od strony salonu i z korytarza).
Kuchnia ma mieć wydzielone miejsce do spożywania posiłków.

Z mieszkaniem w bloku nie ma problemu, bo ma się grzejnik taki jak wszyscy, tam gdzie jest pion.

Ja jestem na dodatek na etapie wyboru wykonawcy-instalatora i każdy, z którym rozmawiam opowiada inne mądrości.
Proponują np. grzejniki za dolnymi szafkami kuchennymi (tylko co one będą ogrzewały) lub ogrzewanie podłogowe-wodne (gdy schody już są wylane dla konkretnych grubości styropianu i wylewki).

Mam pytanie: jak rozwiązaliście ogrzewanie w kuchni w swoich domach?

MarcinM
30-03-2005, 10:27
Hej,
jestem w trakcie kładzenia instalacji.
U mnie będzie grzejnik pod oknem - przy tym oknie będzie stał mały stolik śniadaniowy.
Dodatkowo z powrotu grzejnika zasilane będzie nieduże ogrzewanie podłogowe (ca 5 m2).
Kuchnia ma 10 m2, 2 okna, 2 drzwi.
Pozdrawiam
M

Cypek
30-03-2005, 11:15
Grzejnik za szafkami to porażka.
Mimo zastosowania kratek pod i na szafce.
W kuchni chyba najlepiej sprawdza sie podłogówka.

pawelko
30-03-2005, 11:49
Potwierdzam słowa Cypka: mam w kuchni w bloku grzejnik za szafką i mimo otworów nad i pod, grzał on głównie zawartość szafki, więc go zakręciłem.
U siebie w kuchni będę miał podłogówkę. Nie ma to jak ciepłe kafelki pod bosymi stopami.
:D

Majka
30-03-2005, 11:50
Nasza kuchnia jest połączona z jadalnia. W samej kuchni nie ma grzejnika, jest za to w jadalni.

ewad-12
30-03-2005, 12:06
Witam
U nas będzie podłogówka.
Pozdrawiam

smartcat
30-03-2005, 12:13
20 m2 to jest przyzwoita kuchnia. pewno wszystkich ścian nie zajmiesz na stół i szafki. Może na którejs ze ścian mozna by dac jakis wysoki grzejnik z tych ozdobnych, lub nawet ostatecznie z tych aluminiowych gdzie jeden segment moze mieć i ze 2 metry wysokości.

MaBi
30-03-2005, 12:52
Ja mam kuchnię 15m i dwa okna - w tym jedno w części jadalnej i pod tym oknem mam tradycyjny grzejnik. Podłoge mam z korka więc jest ciepła :)

rafallogi
30-03-2005, 13:02
A czy nie braliście pod uwagę faktu, żę podłogówka ma dużą bezwładność cieplną i zanim się nagrzeje podłoga przydałby się grzejnik naścienny, by nie marznąć w tym czasie? (Nie wiem jaki rodzaj ogrzewania stosujecie?).

echo
30-03-2005, 13:15
kuchnia 8m2 półotwarta na hol i salon (będą drzwi przesuwne) - będzie mała podłogówka oraz mały grzejnik koło drzwi.
Też miałem problem gdzie go umieścić: tu szafki, tak rozdzielacz, jedne drzwi, drugie, itd :wink:

joanka77
30-03-2005, 13:20
Czy można tak zrobić żeby mieć w całym domu grzejniki a tylko w kuchni podłogówkę ? Podłogówka to ogrzewanie wodne czy elektryczne ? Jakie macie na myśli ?

rafallogi
30-03-2005, 14:32
Pewnie, że można - u mnie tak będzie- podłogówka wodna.