PDA

Zobacz pełną wersję : Leo Twist - szukam opinii. alternatywa dla HoH i RF?



kermit_theFrog
15-11-2016, 11:53
szukam opinii nt tego systemu, jest to nowość ale moim zdaniem ciekawa alternatywa dla Retra flex czy hide a hose. czy system taki sprawdza się w codziennym użytkowaniu?

czy to prawda ze do retra flex potrzeba bardzo mocnych jednostek zeby wciągneły wąż (typu h2015, hx7515 cyclo vac)? (2x12m gniazda RF instalacja częściowo w suficie, 1 zwykłe)

PAG
15-11-2016, 12:50
czy to prawda ze do retra flex potrzeba bardzo mocnych jednostek zeby wciągneły wąż (typu h2015, hx7515 cyclo vac)? (2x12m gniazda RF instalacja częściowo w suficie, 1 zwykłe)

Bez wątpienia dla systemu Retraflex oraz Hide-A-Hose jedonstki centralne muszą być mocniejsze. Proszę jednak pamiętać, że dobór odpowiedniej jednostki nie jest uwarunkowany jedynie długością węża. Musimy wziąć pod uwagę m.in. najdalej położony punkt ssący, całkowitą długość instalacji, typ i przebieg instalacji (np. na ilu łukach chowa się wąż).

Przy 2 wężach 12m w pokrowcu dla jednej instalacji optymalna będzie H2015 dla drugiej H715 czy nawet H615. Nie ma reguły. Jednostka centralna jest zawsze indywidualnie dobierana do konkretnej instalacji ssącej.

Raczej nie spotyka się aby dla węży 12m potrzebna była jednostka HX7515.
Węże bez pokrowca generują mniejsze opory hydrauliczne zatem teoretycznie możemy do nich stosować mniejsze jednostki.

wojcikm
16-11-2016, 10:46
Ten Leotwist to nowość i sam się nad nim zastanawiam. Naprawdę cięzko będzie znaleść oponie ponieważ jest dostepny od 2 miesiecy w sprzedazy.

Owszem jest to konkurencja dla HAH I RF ale można zrobić to na takim etapie jak ja - wykończenia.


A co do jednostek to nie zgodzę się z Panem powyżej. Było u mnie 2 monterów Retraflexa i jeden lepszy od drugiego. Ale zgodnie każdy z nich najdroższą jednostkę mi oferowali... A do moich sugesti mniejszych modeli mowili że się nie nadaja bo silniki za słabe żeby węże wciągać.


Gdyby ktoś jakieś wiedział informację to chętnie posłucham.

PAG
17-11-2016, 11:47
A co do jednostek to nie zgodzę się z Panem powyżej. Było u mnie 2 monterów Retraflexa i jeden lepszy od drugiego. Ale zgodnie każdy z nich najdroższą jednostkę mi oferowali... A do moich sugesti mniejszych modeli mowili że się nie nadaja bo silniki za słabe żeby węże wciągać.

Na prawdę ciężko mi powiedzieć dlaczego oferowano Panu akurat najmocniejsze modele.
Zawsze warto zaczerpnąć wiedzy z oficjalnego źródła aby rozwiać wątpliwości czy na prawdę taka jednostka jest konieczna.

kermit_theFrog
23-11-2016, 14:27
oglądałam kasetę leo twista i jestem zdecydowana na to rozwiązanie. jak juz będę użytkować to dam znać jak to w praktyce wygląda.

kermit_theFrog
02-12-2016, 16:55
A co do jednostek to nie zgodzę się z Panem powyżej. Było u mnie 2 monterów Retraflexa i jeden lepszy od drugiego. Ale zgodnie każdy z nich najdroższą jednostkę mi oferowali... A do moich sugesti mniejszych modeli mowili że się nie nadaja bo silniki za słabe żeby węże wciągać.

.

to tak jak u mnie

Lukasz_Walo
01-01-2017, 20:23
Witam. Troszkę dopytam. Czyli rozwiązanie retraflex/HaH można łączyć w systemie z Leo Twist? Domyślam się, że przeszkód nie ma...
Do Leo Twist wystarczy podłączenie rurki ssącej, więc jest ona raczej mniejszej średnicy i łatwiej ją schować- czyli jakiej średnicy?
Do rozwiązań retraflex/HaH by schowować rurę średnica ok. 5cm wyczytałem?
Czy już ktoś się podzieli jakie rozwiązanie jest lepsze?

WItam serdecznie, jeżeli chodzi o rozwiązanie Leo Twist to jest to duża kaseta w której jest wąż i chowa się on w tej kasecie, taki duży Vroom 9 lub 12 m.

Łaczyć można bez przeszkód tylko to pewnie bardzo nietypowe budynki już by musiały być zeby był sens.

I to rozwiązanie i to ma swoje plusy i minusy. Hide a hose orginalnego najlepiej założyć w wersji Europejskiej, wtedy jest to najbardziej przyjemne użytkowanie. Mniejsze gniazdo a wąż chowa się pod kątem 45 stopni przez co nie ma potrzeby stosować dużych jednostek.

Speed leo zakładasz jak nie ma możliwości zastosowania HAH lub robisz remont.

kusykzy
29-01-2017, 17:38
Hej,
Ponieważ HAH okazało się lipą to szukam innych rozwiązań. Czy ktoś wie czy LeoTwist można stosować z dowolną rękojeścią?
Mam taką bezprzewodową i chciałbym przy niej pozostac.
pzdr

Odpowiadając na pytania - czemu HAH lipa opiszę w osobnym wątku ale za kilka dni jak będę miał więcej czasu.