PDA

Zobacz pełną wersję : Elektryczne ogrzewanie podłogowe domu letniskowego (jak oszczędzić na prądzie?)



skalar74
20-11-2016, 12:55
Witam,
Jestem nowy na forum. Mam pytanie odnośnie optymalnego ustawienie termostatu dla elektrycznego ogrzewania podłogowego dla w pełni wyposażonego domku gościnnego 35m2 (tv, lodówka, agd, meble itp). Domek w zimie z reguły jest nie zamieszkały, więc staram się utrzymywać w nim stałą temp. 12 stopni Celsjusza.

Mam pytanie czy lepiej domek codziennie nagrzewać w drugiej strefie prądowej kiedy prąd jest tańszy do np 18 (lub wyżej), a następnie kiedy jest I strefa redukować z powrotem do 12 stopni, i wtedy z reguły domek się wychładza powoli oddając zakumulowane ciepło, tak że nie powinno się załączać ogrzewania w I strefie. Czy to ma sens? czy nie więcej prądu pójdzie codziennie na rozruch i nagrzanie domku do tych 18 stopni, czy lepiej porostu zostawić stała temperaturę 12 stopni.

Mój termostat to cudeńko devireg smart, który umożliwia zdalne sterowanie za pomocą smartfona.

Pzdr.

Mareks77
21-11-2016, 07:39
Można schłodzić ale różnica temperatur nie wpłynie na wewnętrzne sprzęty .
Nie wiem jaki jest ten budynek, murowany czy drewniany, jak ocieplony.
Warto wykonać test i sprawdzić do jakiej wartości spadnie temperatura w domku pomiędzy grzaniami.
Następnie sprawdzić ile kWh pobiera ogrzewanie w jednym cyklu.
Z tych danych oraz różnicy w taryfach można obliczyć czy jest to opłacalne czy tez należy zmniejszyć różnicę.