PDA

Zobacz pełną wersję : Temperatura palnika pelletowego. Temp. spalania pelletu



piotrek7770
20-11-2016, 18:18
Witam forumowiczów.
Wymieniłem piec w tym roku i to jest mój pierwszy sezon grzewczy. Kupiłem piec firmy ECOVARM.
Moje ustawienia:
Bufor 70
Histereza 35
Podawanie peletu czy tlenu, przerwy itd nie ma możliwości ustawiania
Narazie mam mieszane uczucia jeżeli chodzi o spalanie. (DUŻE - 45 KG NA 24H) Z racji że bardzo mało parametrów można przestawić (czytaj. wypróbować) jestem w kropce. Zauważyłem,że temperatura palnika na 6 stopniu to 490 stopni i przyszło mi do głowy zmniejszyć ten parametr np. na 470. Wtedy tak dużo pelletu by nie potrzebował do utrzymania tego nastawu. Czy tylko wtedy nie zaszkodze palnikowi czy coś???
PS. Myślę też założyć regulator ciągu kominowego. Co wy na to??? Jest sens, coś sie poprawi?

Puławiak
20-11-2016, 18:41
Tempeaturą paleniska raczej niewiele zyskasz - parametr dobierany do mocy kotła fabrycznie. Regulator ciągu jak najbardziej wskazany i poszukaj gdzie Ci to ciepło ucieka. Kocioł tylko produkuje energie która musi sie gdzieś podziać. Możesz też mieć jakis słaby pellet.

grohu
23-02-2017, 14:44
mi taki piec ustawiali panowie prz pierwszym rozruchy\u, z analizatorem spalin.

Do menu servisowego się wchodzi przez dłuższe naciśniecie klawisza Menu.
Mogę podesłać fotki z ustawień, tyle, ze ja mam kocioł 12kW, no i mam regulator ciagu kominowego, a powiem tak, ze jak już piec pracuję to komin ma taki ciąg że klapka regulatora jest otwarta na maksa. takze moze być tak ze ciag jest wydajniejszy od wentylatora. Na klapce regulatora ustawione 13kPa, druga sprawa jak się już piec nagrzeje i się wygasza, to klapka jeszcze długa ładuje powietrze do komina, możne w pana przypadku komin wyciąga całe ciepło po wygaszeniu.

Takze jak pan Bocian wspomniał, trzeba zaopatrzyć w regulator ciagu komina, ja mam go zamontowanego zaraz nad piecem.

u mnie 145m2 domu dużo wielkich przeszkleń i pale 0,5t/ miesiąc podłogóka + grzejnik piętro ( bez bufora)