PDA

Zobacz pełną wersję : parapety zewnętrzne - jakie, z czego, za ile



Arek99
30-03-2005, 14:18
powoli przymierzam się do kupna i montażu parapetów - podzielcie się swoimi doświadczeniami

bruner
30-03-2005, 18:50
ja będe miał z klinkieru bardzo ładnie sie prezentują

traper
30-03-2005, 18:57
ja mam parapety z żywicy epoksydowej , były nie drogie, wyglądają jak z plastiku, przekonano mnie tym że są trwalsze od plastikowych i nie poddają się naprężeniom pod wpływem zmian temperatury, siedzą sobie pod oknami od zeszłego lata i na razie wszystko ok.

Pucek
30-03-2005, 19:18
traper gdzie i po ile kupowałeś parapety? Ja myślę o blaszanych cena 12zł za metr bieżący.

Sp5es
30-03-2005, 22:38
ja będe miał z klinkieru bardzo ładnie sie prezentują


I znakomicie wypłukują się fugi, o ile nie są epoksydowe (cena!).
A pod parapetem ciemne, brudne smugi, tak jak leżą fugi. rozejrzyj się wokół. To wszędzie widać.

Można tak zrobić, ale sporo zachodu (epoxydy, lub hydrofobowanie, gatunkowe fugi + dodatki elastyfikujące).

Nigdy bym sobie tak nie robił.

Dobra blacha tytanowo- cynkowa, lub systemowe papapety z aluminium z systemowymi "boczkami" - zamykające plastiki.

Arek99
31-03-2005, 07:51
a co powiecie na parapety z granitu - trwałość gwarantowana, łatwy montaż, chociaż nie tanie

Kon111
31-03-2005, 14:12
a co powiecie na parapety z granitu - trwałość gwarantowana, łatwy montaż, chociaż nie tanie
U nas właśnie z granitu - Madura Gold z M&S, cena ok. 190 euro za m2 (przy grubości 3cm).

http://republika.pl/manuela/images/064.jpg

Sp5es
31-03-2005, 23:53
Granity można kupić u facetów, co robią nagrobki, cena z m2 od 390-850 pln, standard ok.500 pln. Taniej niż u budowlańców.

Wewnątrz domu mam konglomerat - sztuczny marmur. Tylko grubośc 3 cm, nie zalecam 2cm Rewelacja ! Lepiej się zachowuje niż sam marmur, bo nie pije wody i dobrze sie konserwuje. Wygląda b. efektownie, a względna taniocha, taniej niż kamień naturalny, a lepsze w eksploatacji. jak zadziałałoby to na zewnątrz - nie wiem.

Kon111
01-04-2005, 09:33
Jeśli chodzi wybór konkretnego kamienia (granitu, czy marmuru) proponuję wejść na stronę www.ms.pl i wybrać produkty z kamienia. Są tam zdjęcia i ceny - naprawdę spory asortyment. Jedyny problem (przynajmniej dla mnie) to różnice w kolorze i odcieniu kamieni na zdjęciach i w rzeczywistości - warto przed ostateczną decyzją obejrzeć fizyczną próbkę gdzieś u przedstawiciela.

tunia
15-09-2005, 13:14
Witam
nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi: na co przykleić parapet zewnętrzny z kształtek klinkierowych jak te:
http://www.zcdie-golowczynski.com.pl/offer2.php
Dodam że mamy już parapety z jastrychu (coś ala marmur - nie znam sie), chcemy je zmatowić i przykleić. Może ktoś coś takiego robił? Jakiej zaprawy / kleju / pianki użyć? Jakiej fugi by jak najmniej się wypłukiwała.

KrzysiekS
15-09-2005, 13:30
Ja mam klinkierowe i jestem zadowolony.

Moim zdaniem klinkierowe są o.k., choc granitowe są na pewno najtrwalsze, ale i znacznie drozsze. Sądze jednak, że parapety klinkierowe rowniez wiele lat wytrzymają.

Nie zauwazyłem zadnych wad o ktorych pisał Sp5es. Może w opisywanym przypadku cos było nie tak jak nalezy wykonane?

Grzes z Krakowa
15-09-2005, 13:57
A ja mam granitowe i wygladaja rewelacyjnie.
Koszt ok 400 m2 czyli jeden parapet kosztuje ok 130 zł ale naprawde warto.
przez 2 lata nie mielismy parapetow zewnetrznych bo nie chcielismy prowizorki i wywalac niepotrezbnie kase na blaszane.

rafałek
15-09-2005, 14:44
Ja tak dodam swoje 3 grosze w temacie wyboru kamienia. Jeśli wybieracie z katalogu lub próbek a podoba się wam konkretny wzór, odcień czy uziarnienie to pytajcie czy na pewno dostaniecie parapety wykonane z dokłądnie takiej partii. Kamień to surowiec naturalny i między kolejnymi dostawami mogą być pewne różnice. U nas przy wyborze znaleźliśmy kawałek rewelacyjnego kamienia, ale jak ostrzegał nas kamieniarz nie zagwarantuje nam dokłądnie takiego samego, bo próbka jest sprzed roku, a akurat ten konkretny rodzaj ma dość dużą zmienność i odcienia i wzoru.
Po co macie się rozczarować przy odbiorze, albo co gorsza wykłócać z wykonawcą.

Boowa
15-09-2005, 15:00
a jak montuje się parapet z granitu? ktoś ma może zdjęcia z montażu?

Carl
15-09-2005, 15:28
epoxydy, lub hydrofobowanie, gatunkowe fugi + dodatki elastyfikujące

Sp5es, a możesz coś przybliżyć ten temat.
Ja będę miał klinkierowe. Ponieważ zacieki na murach pod parapetami już widziałem, to chciałbym zrobić u siebie najlepiej jak można :-?

Pozdro
Carl

SylwekW
15-09-2005, 17:12
My kupiliśmy takie płytki:

http://www.zpc.com.pl/index2.php?id=11&a=2&b=3

Kładę je na zaprawę do klinkieru. Powiem szczerze, że trochę mnie przestraszyliście tymi zaciekami pod parapetem. Mam nadzieję, że sobie jakoś poradzę - a z drugiej strony ... to przecież gdyby tak było, to jakie musiały by powstawać zacieki na elewacji klinkierowej - tam to dopiero jest dużo fug :-).

A przy okazji może ktoś mi podpowie - czy fugi między tymi płytkami zrobić też ze z zaprawy do klinkieru?? (no ewentualnie z tymi zabezpieczeniami o których pisze sp5es.)

marcelin
17-09-2005, 14:15
a jak montuje się parapet z granitu? ktoś ma może zdjęcia z montażu?
Też jestem zainteresowany.

DeeF
17-09-2005, 23:28
Ja mam blaszane po 18 zł za mb. z zaślepkami na końcach. Proste, funkcjonalne i niedrogie:)

Heliodor
18-09-2005, 00:06
zewnętrzne tytan-cynk-pod daszek nad tarasem , a w piwnicy pod opaskę klinkierowe.wewnętrzne kashmir white granit.

alfa36
05-10-2009, 11:59
A może ktoś ma z kamienia? Jeśli tak, to z jakiego najlepiej? Kamien kamieniowi równy czy nie?

aka-jonek
05-10-2009, 19:54
My wybraliśmy tzw renolity, czyli blacha powleczona okleiną taką samą jak okna, więc super się komponują.
aka

gregory6
21-11-2010, 10:42
Jeśli chodzi o parapety zewnętrzne, polecam Ci tłoczone aluminium, to bardzo solidny materiał

edde
21-11-2010, 13:43
Jeśli chodzi o parapety zewnętrzne, polecam Ci tłoczone aluminium, to bardzo solidny materiał
sądzisz, ze autor tematu czekał 5 lat na twoja poradę? :)

finlandia
22-11-2010, 10:33
Edde,
"początkującemu" forowiczowi można wybaczyć takie wpadki. Nie każdy urodził się na forum. Grunt, że nie wrzucił tu od razu reklamy typu "parapety firmy X" a w kontekście tematu wypowiedź jest trafna.

ktosiek
22-11-2010, 13:34
Jak już ktoś wygrzebał ten temat :D:D

Jakie parapety wstawiacie, żeby była w miarę tanio i dobrze.

edde
22-11-2010, 21:17
ja zdecydowałem się na klinkierowe z przysuchy w kolorze dachu czyli grafit, cena całkiem znośna, efekt mnie w pełni zadowala

_FIX_
22-11-2010, 23:36
Tanio i dobrze ->aluminium.
Tanio i ładnie ->stalowe w okleinie.
Tanio ->stalowe.

78mysz
01-12-2010, 09:09
mi dekarze wyginali na budowie parapety z blachy.Jest tanio i dobrze

finlandia
01-12-2010, 10:53
w sumie to masz rację, np. w Helopalu takie mają, a to znana marka z tego co wiem

Miałem w tym roku okazję "zderzyć się" z porównaniem do Helopalu. Na szybko kupiłem parapety u lokalnego producenta.
Ok5-6 szt parapetów stalowych kosztowało - 250zł, aluminione 350zł. Nic tylko brać ALU, ale na miejscu, po porównaniu do wcześniej zamontowanych Helopalu okazało się, że to co przywiozłem to ubogi krewny. Nie dało się ich porównać - zaczynając od grubości, ksztaltu i koloru zakończeń po cenę.. ten niedościgniony ideał kosztował ok 600zł - ale uważam, że byłby warty..

Za to o parapetach wyginanych z blachy mam zdanie.. takie sobie: tylko żę są i odprowadzają wodę. Bo ani ładne, ani bezpieczne (te ostre krawędzie na zagięciach... )
A i cena - jak porównywalem nie są tańsze niż tania stalówka z hurtowni.

_FIX_
01-12-2010, 12:30
Helopal to klasa sama w sobie i o takie parapety mi chodziło - jedynym minusem w tych parapetach jest wysoka krawędź tzw. płetwa (jeśli jest listwa parapetowa to akurat nie ma znaczenia, bo są już nawet gotowe otwory na wkręty). Stalówka ma o połowę niższą krawędź i łatwiej jest ją wcisnąć pod okno.
Jeśli ktoś chce parapety robione przez dekarzy w kolorze dachu -to niech dokupi plastikowe zakończenia, bo jak pisał Finlandia "Bo ani ładne, ani bezpieczne (te ostre krawędzie na zagięciach... ) ".

kabalarka
02-07-2015, 09:59
Ja też mam takie i od dwóch lat szukam ekipy która by się podjęła wykucie tego badziewia i montaż tradycyjnych parapetów.

Zlecę wymianę 5 parapetów zewnętrznych z płytek na tradycyjne metalowe.
Tj. wykucie ,wymierzenie, zakup nowych i montaż najlepiej tzw. ciepły. MODEROWNAO

brylekpl
10-07-2015, 13:19
Parapety najlepsze granitowe. Granit nie jest bardzo drogi a parapet jest solidny i przy tym ladny