PDA

Zobacz pełną wersję : Jak pozbyć się zielska z rowu melioracyjnego



BK
30-03-2005, 13:21
Chcę usunąć zielsko z rowu melioracyjnego który jest granicą działki. W lecie są tam chaszcze, krzaki i jeżyny. Zeszłego upalnego lata miałam wrażenie że widziałam tam żmiję. Mam małe dzieci i nie chcę dziadostwa na działce, szczególnie jeśli zrobimy ładny ogród, zrobimy ogrodzenie, a za płotem będzie nam rosło takie badziewie. W związku z tym, co zrobić z tym co rośnie w rowie? Na jesieni chciałam rów po prostu "wygolić" koparką, ale teraz tam już jest woda, która postoi do lipca. Więc co teraz robić - czekać aż woda zejdzie i potem karczować (są jakieś pniaki drzewek które tam kiedyś rosły) i potraktować roundupem czy teraz - np. w maju jak będzie ciepło popryskać jeżyny i chaszcze roundupem i wykosić jak zielsko padnie? Może jest jakiś inny środek na takie krzaki?
Chcemy to zrobić zanim ogrodzimy działkę, żeby za ogrodzeniem w rowie było czyściutko

Jacek
31-03-2005, 08:37
Koprka z firmy która zajmuje się melioracjami można popytać okolicznych rolników, następnie od czasu do czsu wykosić. Po roundapie zielsko najpierw będzie paskudnie bure a póżniej te bardziej wredne i tak odrosną a wyginie głównie trawa.

agniesia
31-03-2005, 14:26
W mojej przyszlej wsi: zrobiono to tydzien temu- recznie tzn: lopaty, grabie, taczka, nozyce do trawy lub 'kosiarka' na zylke, no i wysokie kalosze
najpierw lopata wyznaczono po bokacch na dnie szerokosc wlasciwa dna rowu - ok 40 cm, to co zostalo naniesione i zgnilo powyrzucali lopatami na taczki, przejechali grabiami po dnie zeby zebrac jeszcze lezace trzciny itp,
z pochylych bokow wycieli narosle trzciny na ok 5-10 cm od ziemi - tymi nozycami do trawy albo kosiarka na zylke,

zostawili kamienie na dnie, bo one regulujaprzeplyw wody,
efekt koncowy - czyste piaszczyste dno, wody na 25 cm

jesli w teren moze wjechac koparka to moze warto zaplacic i miec to zrobione w jeden dzien, w szybkim tempie i bez babrania sie samemu w rowie

u mnie nie mogla wjechac koparka - zalane pola - teraz juz po wyczyszczeniu rowow prawie suche