PDA

Zobacz pełną wersję : Zagospodarowanie działki



smolarz
22-11-2016, 21:20
Witam

Planuje budowę domu na działce 8.6ar (28x30).
Dom bez garażu, obok wiata na 2 samochody (6x6) oraz budynek gospodarczy.(6x3).
Czy dobrze rozplanowałem sobie ułożenie na działce domu oraz wiaty?
Jaka minimalną odległość wiaty od domu ustalić ? - planuję 1.5m-2m
Odstęp wiaty i budynku od granicy ustalam na 3m (brak okien) - chyba że moge zejść mniej. Ale z tego co wiem to ze względu na budynek gosp. to nie mogę.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
374013
374014

Aaricia23
23-11-2016, 06:47
Po co ci w ogóle ten odstep wiaty od domu? Marnowanie miejsca, poza tym musisz budować dodatkowe podpory z lewej strony wiaty a mozna ja zaktowić przecież o ścianę domu.

JarekKRK45
23-11-2016, 13:58
Proponuje przesunięcie wiaty do ściany domu .

ag2a
23-11-2016, 15:38
a zgłoszenie zrobilleś?

smolarz
23-11-2016, 20:26
Zeby wiate 'przyspawac' do domu to musialbym zmienc w niej dach - na kalenice jak ma dom. Ale wtedy budynek gospodarczy nie byłby przedłużeniem wiaty. Chodzi o to że wiata i budynek gospodarczy bedą to 2 osobne konstrukcje tak by spełniać przepisy odnośnie wielkości wiaty (do 50m2) i budynku gospodarczego do (35m2). Jeśli wiatę chciałbym przyspawać do domu to musiałbym to zrobić na etapie pozwolenia na budowę - a wtedy powierzchnia zabudowy nie będzie mi spełniać WZ - dlatego chciałem zrobić wiatę osobno. Gdyby wiata była na 1 auto to bym ją pewnie 'przyspawał'
Zgłoszeń jeszcze nie robiłem - plan jest taki - najpierw dom, potem wiata. Obecnie jestem na etapie uzyskania pozwolenia na budowę.

Potrzebuje jeszcze pomocy gdzie ulokować miejsce składowania odpadów - czy po prostu zaznaczyć byle gdzie o potem i tak będę składował gdzie mi pasuje. Chodzi o to że musi to być 2m od granicy a właśnie tam chciałbym to umieścić.
Tak jak na zdjęciu - chcę mieć wydzielone miejsce na skrzynki Gaz, Prąd i śmietnik.
374089

Fleszu1
26-11-2016, 22:32
mnie trochę dziwi t a scieżka do domu. idąc z wiaty do domu trochę na około ;)

smolarz
08-01-2017, 15:44
Witam ponownie.

Jak poprowadzić kanalizacje do budynku.
Mam 2 warianty:
- 1 studzienka na działce i kanalizacja po skosie do budynku
- 2 studzienki na działce i kanalizacja prostopadle do budynku.

Od sąsiada mogę tylko prostopadle przeprowadzić kanalizację.
Czy będzie jakiś problem z puszczeniem kanalizacji po skosie ?

Skrzynki na prąd, gaz chcę umieścić przy wjeździe.
Generalnie jak ktoś ma jakieś sugestie odnośnie poprowadzenia mediów to proszę.
377939