PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplony ale niewentylowany garaż. Warunki po położeniu folii Paroizolacyjnej.



StreamHD
22-11-2016, 21:57
Witam.

Mam blaszaka 3x5m. Ociepliłem go szczelnie od środka styropianem. Wyeliminowałem wszelkie otwory. Garaż stoi na wylewce betonowej. Jest prawie hermetycznie i garaż ładnie i długo trzyma temp jak wjedzie nagrzane auto ale wiadomo studzi się z czasem bo nie ma ogrzewania. Teraz tak: od środka mam wszędzie styropian, wentylacji brak. Jakie auto będzie miało warunki jeżeli na styropian położę folię paroizolacyjną z aluminium? Czy na warstwie aluminium będzie się skraplała woda i garaż będzie mokry od środka tak jak goły blaszak ? Myślę czym go wyłożyć od środka tak aby tylko to jakoś wyglądało i styropian zaraz się nie pokruszył od otarć, kopnięć itp. Czy pasuje dobra folia paroizolacyjna z aluminium ? Styropian odzielony od pary wodnej, dodatkowa warstwa termiczna. Te niby cudne aluminium zapobiegnie utracie ciepła i do garażu na zimę wystarczy dać farelkę albo grzejnik i szybko się nagrzeje.

podsumowując główne pytanie jest takie: Czy w blaszaku bez wentylacji z folią PE z ALU panują warunki zabójcze dla auta ( korozja ) i czy na warstwie ALU będzie się skraplała woda ?


Co do braku wentylacji to co powiecie na pochłaniacze wilgoci ?