PDA

Zobacz pełną wersję : kotłownia gdzie umieścić komin



creative_21
23-11-2016, 19:47
Witam
374087

tak mniej więcej wygląda moja kotłownia na projekcie
komin rondo plus cwu 300l, piec c.o. z podajnikiem
mam pytanie czy nie za ciasno czy da radę tam rury spokojnie porozprowadzać ?
bo mogę jeszcze komin przesunąć w dół o jakieś 40cm

pozdrawiam

Arturo72
23-11-2016, 23:36
Witam
374087

tak mniej więcej wygląda moja kotłownia na projekcie
komin rondo plus cwu 300l, piec c.o. z podajnikiem
mam pytanie czy nie za ciasno czy da radę tam rury spokojnie porozprowadzać ?
bo mogę jeszcze komin przesunąć w dół o jakieś 40cm

pozdrawiam
A musisz mieć komin i ogólnie bardzo drogi system grzewczy na paliwo stałe ?
Taniej będzie na pewno nie stawiać komina no chyba,że kasy Ci zbywa i lubisz wyrzucać ja w błoto ;)

adam_mk
23-11-2016, 23:54
Uzasadnisz?

Adam M.

LukasDoUrden
24-11-2016, 08:21
Wyjątkowo irytujące jest gdy pytanie jest sformułowane jasno, a odpowiedzi są praktycznie całkowicie o czymś innym. Jak ktoś buduje dom, to zanim to zrobi, rozpatruje wszelkie za i przeciw różnych systemów grzewczych. Jak się na coś zdecyduje to raczej nie poprzez losowanie a jakiś wywiad wśród najbliższych osób co mają dom, fachowców itp. Dlaczego więc zamiast odpowiadać na pytanie, tutaj zawsze musi powstać cała dyskusja o tym dlaczego to a nie tamto?

Co do pytania - kotłownia nie jest taka mała, a co do komina to pamiętaj, że większość kotłów z podajnikiem pozwala wybrać po której stronie ten podajnik się będzie znajdował, więc powinno się dopasować to. Z tego co mnie powiedziano, ważniejsze jest pilnowanie aby dziura w kominie do której się odprowadza spaliny była jak najwyżej. Chodzi o to, że sporo piecy ma (czopuch to się chyba nazywa) wyprowadzenie od góry i musi to potem pasować. Ale mówię tylko to co sam wiem, być może ktoś bardziej kompetentny powie Ci więcej :)

Arturo72
24-11-2016, 09:43
Uzasadnisz?

Adam M.
że w nowym domu paliwo stałe z kominem i specjalną kotłownią jest drogie ?
Oczywiście,że uzasadnie bo komin+kocioł z podajnikiem+ewentualny bufor+specjalna kotłownia pod kocioł to ok.30tys.zl
Więcej szczegółów czy wystarczy dla logicznego myślenia czy nie będzie niczego tańszego rezygnując z KONIECZNYCH w/w elementów systemu na paliwo stałe ?

Jak się na coś zdecyduje to raczej nie poprzez losowanie a jakiś wywiad wśród najbliższych osób co mają dom, fachowców itp.
No jak widać to nie miało miejsca a jak miało to pożal się Boże mieć takich najbliższych i "fachowców" :D
Bo jak miało to poproszę o dane domu z wykonanego OZC czyli zapotrzebowanie domu na ciepło oraz obciążenie cieplne domu które to są podstawą przy wyborze i porównaniach źródeł ciepła.
Głowę daje,że czegoś takiego nie ma bo by wyszło,że paliwo stałe to jeden z najdroższych systemów grzewczych w nowobudowanych domach oczywiscie ;)

creative_21
24-11-2016, 16:52
nie mam gazu w okolicy :)
a ponoć i tak ma iść strasznie w górę od przyszłego roku

Arturo72
24-11-2016, 16:55
nie mam gazu w okolicy :)
I bardzo dobrze,gaz jest drogi i można nawet powiedzieć,że droższy niż prąd ;)
Ja mam gaz przy działce ale nie w domu bo policzyłem,ze ogrzewanie domu prądem będzie tańsze niż gazem i komina też nie stawiałem,kosmos dla niektórych ale głownie dla tych z ekogroszkiem i pseudo "fachowców" ;)
Dlatego powtórzę,że paliwa stałe w nowych domach to bardzo drogi system grzewczy...
I od tego i do tego służy OZC żeby to stwierdzić :)

creative_21
24-11-2016, 17:22
w temacie raczej chodziło mi o to czy będzie miejsce na rurki itp. przy takim ustawieniu komina w stosunku do Co i CWU

portaga
24-11-2016, 17:50
Wyjątkowo irytujące jest gdy pytanie jest sformułowane jasno, a odpowiedzi są praktycznie całkowicie o czymś innym. Jak ktoś buduje dom, to zanim to zrobi, rozpatruje wszelkie za i przeciw różnych systemów grzewczych. Jak się na coś zdecyduje to raczej nie poprzez losowanie a jakiś wywiad wśród najbliższych osób co mają dom, fachowców itp. Dlaczego więc zamiast odpowiadać na pytanie, tutaj zawsze musi powstać cała dyskusja o tym dlaczego to a nie tamto?




Ja mam gaz przy działce ale nie w domu bo policzyłem,ze ogrzewanie domu prądem będzie tańsze niż gazem

Jak widać, do niektórych to nie dociera...

adam_mk
24-11-2016, 18:49
A mało teraz takich co zakazami i nakazami chcą świat zmieniać?
:lol:
A te rurki...
Ściany tam mało, do której trzeba by je "przylepić".
No, ale jakby... zabudować ten zbiornik ścianką z jakiej strony to miejsce się pojawi.

Adam M.

Arturo72
24-11-2016, 19:02
A mało teraz takich co zakazami i nakazami chcą świat zmieniać?
Adam M.
Nie trzeba zakazów czy nakazów w przypadku paliw stałych do nowych domów bo wystarczy umieć liczyć,problem w tym,że niektórzy nie wiedzą co i jak liczyć bo nie sądzę,że dobrowolnie zechcieli wydać kupę kasy za możliwość babrania sie w węglu i trucia siebie i innych :D
Zresztą widać przykład wyżej,nie ma gazu to co ?

adam_mk
24-11-2016, 19:15
Jak to - co?
Dopłata z Unii, pole wierzby energetycznej i śmieciuch lub podajnikowiec jak jest kruszarka do gałęzi.
:lol:

Adam M.

adam_mk
24-11-2016, 19:16
No, można jeszcze rakietowca postawić, ale to już nieco wyższa półka i jest EKO.
Tylko tu już trzeba pomyśleć!

Adam M.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
29-11-2016, 11:11
Witam
374087

tak mniej więcej wygląda moja kotłownia na projekcie
komin rondo plus cwu 300l, piec c.o. z podajnikiem
mam pytanie czy nie za ciasno czy da radę tam rury spokojnie porozprowadzać ?
bo mogę jeszcze komin przesunąć w dół o jakieś 40cm

pozdrawiam

... ten rysuneczek pomieszczenia kotłowni na paliwo stałe ma się NIJAK do wymogów dot. tego typu pomieszczenia.