PDA

Zobacz pełną wersję : tynki akrylowe



michalina97
25-11-2016, 11:18
Witam, właśnie był u mnie pan z katalogiem tynków akrylowych firmy Anser.
Użył ktoś z was ich? jak jest z jakością ? może możecie mi polecić coś innego ale w podobnej cenie. będę wdziędczna za wszystkie informacje.

fighter1983
25-11-2016, 17:34
nie da sie polecic dobrego produktu w cenie wyzej wymienionego, taki nie istnieje.
1 - tynk akrylowy...
2 - Anser
polaczenie tych 2 rzeczy powoduje jedno - bedzie tanio...
i nic wiecej nie powoduje.
Nie powoduje bedzie dobrze,
nie powoduje bedzie Pani zadowolona
nie powoduje bedzie trwale.

Powoduje tylko jedno - bedzie tanio

Jezeli chcesz uslyszec cos innego to niestety ale tylko pozostaje sluchac wesolych Panów, ktorzy odwiedzaja takze hurtownie i radosnie oznajmiaja "Jestem z firmy na A....., na B.... na M...., na K....."
I czesc z tych wesolych Panów posluguje sie tekstem: "Mamy produkty jakosci Caparol, STO, Dryvit tylko ze tansze... "
ale wystarczy zadac im kilka pytan i opcje sa dwie, albo Pan probuje wybrnac zmieniajac kolor z czerwonego na bialy lawirujac pomiedzy brakiem wiedzy a klamstwem, albo sie obraza i mowi sie ze sie czepiasz.... i ze "nikt o takie rzeczy nie pyta, a malo tego..." i tu uwaga cytat z takiego wesolego pana: "kupują jak pierdolnięci..."

Balto
25-11-2016, 20:47
Fighter: z karty charakterystyki tynku akrylowego Anser (Ansergrlob) - nie ma w nim nic co by było "Produkt nie zawiera substancji sklasyfikowanych jako niebezpieczne w stężeniach wymagających uwzględnienia w karcie charakterystyki oraz składników, dla których ustalono dopuszczalne stężenia w środowisku pracy:" a o ile wiem i dyspersje akrylowe czy raczej styrenowo - akrylowe do bezpiecznych nie należą, a już biocydy na pewno. Ciekawe jaki jest udział tych składników w całej recepturze i dlaczego śladowy... (znaczy tak minimalny jak się da)

sokratis
25-11-2016, 21:03
Rozumiem, że silikonowy nie został wybrany ze względu na koszty, tak?

michalina97
21-12-2016, 08:16
Przegrzebałam jeszcze fora, i znalazłam kilka bardzo ciekawych wątków, podobno jakiś czas temu firma Anser miała problem z pigmentami w tynkach, i bardzo niefajnie to rozegrali ( na zasadzie milczenia ). Zadzwoniłam do nich jeszcze bo chciałam się dowiedzieć czy wystawią mi gwarancję na piśmie. pytanie do was, czy taka gwarancja zabezpiecza mnie jako klienta? czy jest to bez znaczenia
Ps. sylikonowe też mogą być, do wiosny mam podjąć decyzje

Balto
21-12-2016, 20:35
Gwarancja na piśmie nie da ci nic. Cały dowcip polega na tym jak opisano sposób użycia, warunki i tak dalej. Zawsze można to tak opisać, że inwestor będzie mógł producentowi tam gdzie Pan może Pana majstra...

sokratis
27-12-2016, 22:08
Wybierz po prostu tynk, który broni się w długim okresie użytkowania. WIadomo, że są lepsze i gorsza, a te akrylowe nie należą do najlepszych. Ja zastosowałem u siebie silikonowy Tn 30 i nie spodziewam się jakichś rewolucji - natomiast akrylowy niestety nie dałby mi takiej pewności. Materiały budowlane też się zużywają, więc jak ktoś może Ci dać gwarancję? Na jak długo?