PDA

Zobacz pełną wersję : o?wietlenie klatki schodowej



Alanta
10-01-2002, 09:44
Kładę właśnie elektrykę i zastanawiam się, jak oświetlić klatkę schodową. Jest zabudowana, a więc ciemna, a chciałabym jej ściany wykorzystać na prezentację osiągnięć rodzinki :razz: . Chcę zrobić m.in. przeszkloną półkę na puchary i medale męża, a na ścianach powiesić jego dyplomy i rysunki córki, przy czym zakładam, że kolekcja będzie się stale zmieniać. Podoba mi się też wieszanie map geograficznych na ścianach. Oglądałam ostatnio oświetlenie u znajomych, oświetlili schody u dołu malutkimi lampkami, fajnie to wygląda, ale to za mało. Przypuszczam, ze lampa wisząca wyglądałaby idiotycznie, co o tym sądzicie?

10-01-2002, 09:49
Jak chcesz wyeksponować jakieś prace na ścianach to oświetlenie punktowe. Może halogenki na przewodach rozciągniętych pod sufitem skierowane na prace twojej rodziny?

Pozdr.
Wladek

Alanta
10-01-2002, 10:01
Ale sciany są dosyć wysokie i aż trzy. Jeśli zrobię oświetlenie punktowe, to tych lampek będzie strasznie dużo !!! Zastanawiałam się raczej nad jakimś rodzajekm oświetlenia rozproszonego, ogólnego.

10-01-2002, 10:23
Jak chcesz rozproszone, to pozostają ci tylko plafony (jeżeli nie chcesz lampy z sufitu), a do wydobycia prac z tła możesz użyć takich fajnych lampek mocowanych nad obrazem wysyłających strumień świetlny do dołu (są w kształcie rurki, lub na takim pałąku).

Pozdrawiam.
Wladek.

Frankai
20-09-2002, 08:23
Dla Alanty może już za późno, ale dla innych (dla mnie :wink: ) może nie, więc kontynuujmy.

Są też lampy skłądające się z 3-5 żarówek,które można dowolnie skierować. W ten sposób dostaniesz silniejsze oświetlenie i możesz je też nakierować na to, co inni "muszą" obejrzeć.