PDA

Zobacz pełną wersję : 150 kg groszku w 3 dni...



Monija7
28-11-2016, 13:07
Witam. Mam ogromną prośbę o pomoc w ustawieniach pieca. Teść się uparł że wszytko sam zrobi ale nic z tego nie wychodzi. Jeszcze chwila i nie będę miała za co ogrzewać domu. Mianowicie. Jak w tytule w ciągu 3 dób piec spalił 150 kg ekogorszku. To chyba nie jest normalne. Piec agregaat 25 kw. Sterownik st 37 n rs. Dmuchawa dm 80. Podajnik pmg. Ogrzewanie podlogowe ok.150 m2 i 35 m2 pokoj w którym sa grzejniki. I albo grzeje podloga albo grzejniki. Mozliwa za słaba pompa. Ale sęk w tym jak ustawić piec aby grzał ale nie takie ilości groszku. Temp w pokojach 20 st.
Mam nadzieję, że ktokolwiek rozumie to co napisała baba

link2jack
28-11-2016, 13:50
Jest jakaś izolacja ścian zewnętrznych, sufitu itd.

kaszpir007
28-11-2016, 13:59
Witam. Mam ogromną prośbę o pomoc w ustawieniach pieca. Teść się uparł że wszytko sam zrobi ale nic z tego nie wychodzi. Jeszcze chwila i nie będę miała za co ogrzewać domu. Mianowicie. Jak w tytule w ciągu 3 dób piec spalił 150 kg ekogorszku. To chyba nie jest normalne. Piec agregaat 25 kw. Sterownik st 37 n rs. Dmuchawa dm 80. Podajnik pmg. Ogrzewanie podlogowe ok.150 m2 i 35 m2 pokoj w którym sa grzejniki. I albo grzeje podloga albo grzejniki. Mozliwa za słaba pompa. Ale sęk w tym jak ustawić piec aby grzał ale nie takie ilości groszku. Temp w pokojach 20 st.
Mam nadzieję, że ktokolwiek rozumie to co napisała baba

Ehhh ...

Jeśli to nowy dom i ocieplony to styknął by kocioł 12KW .
Szkoda że szybciej nie zapytałaś jaki kupić. BYłby tańszy i lepszy i z elektorniką dopasowaną do zwykłęgo użytkownika ...

Na poczatku ustawić kocioł.

Proponuję dać podawnaie 5s , przerwa 40s.
Nadmuch ustawić taki aby kolor ognia był żółty (nie biały ani nie czerwony) i aby nie dymiło się z płomieni ...

Jesli będzie przesypywał opał - zwiękzasz przerwę.
Jak nie będzie mógł dojść do żądanej temp , zmniejszasz przerwę

Ale uwaga. Kociol nie musi błyskawicznie dochodzić o żądanej temp. , może to trwać dłuższy czas , byle było rosła (nawet powoli) temperatura na kotle aż oczywiści do żądanej ...

Mobe
28-11-2016, 17:09
150kg na 3 doby to daje trochę ponad 2kg na godzinę, czyli kocioł pracuje z mocą 12kW a może nawet mniejszą czyli nie jest tak źle ;) No chyba, że to nowy dom :rolleyes:

Monija7
28-11-2016, 17:17
Nie. Jest to stary dom nie ogrzewany z zewnatrz

Monija7
28-11-2016, 17:19
Mialo być taniej a nie jest. Jak to jest ze stary piec na węgiel kostka palil dużo dużo mniej a ogrzewal o 100 m2 więcej?

Wilchelm
28-11-2016, 18:23
Napisz jakie są w tej chwili ustawienia sterownika: czas pracy, czas przerwy, siła nadmuchu itp.

Monija7
28-11-2016, 19:01
Napisz jakie są w tej chwili ustawienia sterownika: czas pracy, czas przerwy, siła nadmuchu itp.

6

Podawanie 7 s. Przerwa 30 s. Nadmuch 60

Wilchelm
28-11-2016, 19:21
No to nie dziwie się, że tyle pożera.
Ustawienia jak na syberyjskie mrozy!
nie jestem na forum zbyt często, ale zacznij od
podawanie 5 sekund
przerwa 40 sekund
wiatr ze 30% (choć i to w mojej ocenie zbyt wiele)

Nie wiem jaki masz opał...

JA mam piec 25 kW i taki sam sterownik jak Ty.
moje obecne ustawienia:
podawanie 5 sekund
przerwa 70 sekund
nadmuch 15%
i jeszcze mi się piec odstawia, także mam spory zapas mocy w razie mrozu.

Piec ma długo dochodzić do zadanej temperatury i stosunkowo krótko być w podtrzymaniu. Wtedy jest najbardziej ekonomiczne spalanie.
Powodzenia!

ps. nie wypowiadam się odnośnie instalacji i czy pompka za słaba itp. Może jest coś skopane. Przy takiej mocy powinna być sauna w chałupie

Monija7
28-11-2016, 19:54
No to nie dziwie się, że tyle pożera.
Ustawienia jak na syberyjskie mrozy!
nie jestem na forum zbyt często, ale zacznij od
podawanie 5 sekund
przerwa 40 sekund
wiatr ze 30% (choć i to w mojej ocenie zbyt wiele)

Nie wiem jaki masz opał...

JA mam piec 25 kW i taki sam sterownik jak Ty.
moje obecne ustawienia:
podawanie 5 sekund
przerwa 70 sekund
nadmuch 15%
i jeszcze mi się piec odstawia, także mam spory zapas mocy w razie mrozu.

Piec ma długo dochodzić do zadanej temperatury i stosunkowo krótko być w podtrzymaniu. Wtedy jest najbardziej ekonomiczne spalanie.
Powodzenia!

ps. nie wypowiadam się odnośnie instalacji i czy pompka za słaba itp. Może jest coś skopane. Przy takiej mocy powinna być sauna w chałupie

A czy przepustnica ma być otwarta cala a regulowac 30% sterownikiem?

Monija7
28-11-2016, 19:55
Kaloryczność groszku 28

Wilchelm
28-11-2016, 19:58
Odnośnie przepustnicy - to też zależy od komina. U mnie jest otwarta tylko na 1,5cm
Opał masz bardzo mocny, więc ustawienia, które podałem mogę być jeszcze zbyt mocne.

Czy grzejniki są ciepłe, gorące czy jakie? Jaka temperatura jest puszczana z pieca na dom?

Monija7
28-11-2016, 20:04
no właśnie problem w tym ze część domu ma ogrzewanie podłogowe które grzeje a grzejniki w dwóch pokojach bez podłogówki są zimne. Temperatura z pieca to 50 stopni

Wilchelm
28-11-2016, 20:13
Odnośnie ustawień pieca tak jak pisałem.
Jeśli chodzi o zimne grzejniki to już nie pomogę niestety. NIe znam się i nie będę wprowadzał w błąd.

Mam nadzieję, że koledzy coś pomogą. Trzymaj się ciepło

Monija7
28-11-2016, 20:23
dziękuję bardzo za odpowiedzi

gersik
29-11-2016, 06:29
Aby stwierdzić dlaczego grzejniki nie grzeją musimy widzieć instalację w kotłowni. Zrób zdjęcia.

bigrw
29-11-2016, 15:34
jeśli wszystko jest w instalacji poprawnie to powodem niegrzania tych dwóch grzejników mogą być źle wyregulowane przepływy w całej instalacji i to powoduje że woda grzewcza nie dociera do tych grzejników ....

Konto usunięte_1*
29-11-2016, 20:05
jeśli wszystko jest w instalacji poprawnie to powodem niegrzania tych dwóch grzejników mogą być źle wyregulowane przepływy w całej instalacji i to powoduje że woda grzewcza nie dociera do tych grzejników ....

dokładnie, sprawdź na pompce podłogówki na jakim biegu ona chodzi , miałem taki przypadek jak chodziła na 3-ce to wyciągała całą ciepła wodę i do innych obiegów jej już nie było wystarczyło dać na 1 lub 2 i było dobrze

gersik
30-11-2016, 06:40
Pompa na podłogówkę musi chodzić za mieszaczem i raczej nie ma możliwości aby brała całą wodę z kotła bo część i to dość dużą bierze z powrotu.

grzech25
30-11-2016, 07:26
Zacznijmy od tego, czy w ogóle jest pompa na podłogówkę?:) Z pierwszego postu wynika, że jedna pompka ogarnia całość - albo próbuje :)