PDA

Zobacz pełną wersję : Otwor wentylacyjny w scianie nośnej



Lupak_pl
29-11-2016, 15:49
Witam Wszystkich,

Potrzebuje porady odnośnie poniższego problemu:

Jestem w trakcie remontu domu parterowego. Skończone jest już gladzenie ścian gipsem oraz podwieszane sufity. Problem pojawił się w kuchni, mam sufit podwieszony tylko wokół pomieszczenia w rogach żeby okryć zaokrąglenia na łączeniu ściany z sufitem, muszę zrobić otwór w ścianie możliwie jak najwyżej żeby wyprowadzić wentylację i okap na zewnątrz ale boję się że łączenie płyty popęka poczas prac. Czym polecacie wykonanie takiego otworu żeby nie narobić dużych szkód (a najlepiej wogole ich nie narobic)? Myślałem o otwornicy do betonu o średnicy 110mm, co myślicie?? Wyprzedze sugestie o podłączeniu wentylacji do komina - nie ma takiej opcji ;)

portaga
29-11-2016, 19:16
Chcesz wywalić dziurę w ścianie zewnętrznej, żeby odprowadzić skropliny z okapu kuchennego?

Lupak_pl
29-11-2016, 20:22
Dokładnie, skropliny z okapu plus wentylacja grawitacyjna, myślę o zamontowaniu kratki dwudzielnej -> kuchnia musi przejść odbiór kominiarski w związku z nową istalacja gazowa.

portaga
30-11-2016, 19:22
No takie odprowadzenia bezpośrednio przez mur, to się robi w kuchniach hotelowych/restauracyjnych.

portaga
30-11-2016, 19:26
No takie odprowadzenia bezpośrednio przez mur, to się robi w kuchniach hotelowych/restauracyjnych.
W domu, to po otwarciu okna/drzwi na przelot, będziesz miał tam przeciąg. Żyć się pewnie z tym da, ale zimą będzie ci duło przez te kratkę, nawet jak ją przymkniesz.