PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana ze szkła - jak zaplanować wentylację i klimatyzację.



AmatorBudujeDom
02-12-2016, 23:46
Jak widać na zdjęciu od południowej strony mam praktycznie ścianę ze szkła:

374873

Zdecydowaliśmy już dawno temu z żoną, że nie chcemy rekuperacji - jakie inne rozwiązania proponujecie jako wentylację i klimatyzację dla domu? Czy ktoś ma jakiś pomysł?

ironsmith
03-12-2016, 18:27
rekuperacja to odzysk meżesz mieć wentylację mechaniczna bez rekuperacji ale domyślam się że mają na myśli rekuperację myślałeś o wentylacji, co pozostaje grawitacyjna lub hybryda, co do klimatyzacji to standardowy klimatyzator split lub pompa ciepła z odwróconym obiegem + klimakonwektory, ale najwa zniesze to nie przegrzewać domu a okien masz dużo więc albo żaluzje fasadowe (ja na to się zdecyzdowełm) albo rolety zewnętrzne

Konsultant Viessmann
05-12-2016, 21:32
Zdecydowaliśmy już dawno temu z żoną, że nie chcemy rekuperacji

Witam !

Ciekawi mnie przyczyna takiej decyzji. Czy jest to głównie cena czy wchodzą tu w grę inne czynniki, np. negatywne opnie znajomych. Rekuperacja przy nowym dobrze ocieplonym domu może przynieść na prawdę sporo korzyści ograniczając straty wentylacyjne, nie mówiąc o komforcie dla alergików czy utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgotności.

Pozdrawiam !

Lars
06-12-2016, 12:00
Ciekawi mnie przyczyna takiej decyzji.

Przyczyną chyba jest brak strychu i ogólnie brak miejsca na instalację.



jakie inne rozwiązania proponujecie jako wentylację i klimatyzację dla domu? Czy ktoś ma jakiś pomysł?
Są trzy typy wentylacji mechanicznej - nawiewana, wywiewna i nawiewno-wywiewna.
Przy tej ostatniej odzysk ciepła jest naturalnym wyborem.
Najlepszy i najbardziej komfortowy typ instalacji to ten ostatni.
Klimatyzacji nie powinno się stosować z wentylacją grawitacyjną.