PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacja: ile za m2?



windcracker
31-03-2005, 07:49
Prześledziłem parę wątków: co lepsze na ocieplenie - wełna czy styropian i oczywiście, czego się można było spodziewać, zdania są podzielone.
Często padał argument ceny i kosztów, ale mało konkretnie.
No własnie, ile płaciliście za m2 elewacji (materiał + robota, jaki tynk itd). Interesuje mnie oczywiscie sciana dwuwarstwowa.

YEYO
31-03-2005, 08:03
Mam wycenę z wczoraj:

Klej do przyklejenia styropianu Kerakoll KL- 5,00 kg/m2 0,66 zł/kg 3.30zł
Styropian FS15 frez -12cm 1,05m2/m2 128,00zł/m3 16,13zł
Klej do zatapiania siatki KABE KOMBI 4,00 kg/m2 0,95zł/kg 3,80zł
Siatka 145g/m2 1,15 m2/m2 1,80 zł/m2 2,07zł
Grunt pod tynk krzemianowy 0,15l/m2 10zł/l 1,50zł
Tynk polikrzemianowy(silikat) KABE 1010 2,80 kg/m2 5,90 zł/kg 16,52 zł
Kołki 4 szt/m2 0,30 zł/szt 1,20zł
Narożniki przy 300m2 tynku ok 200mb

Koszt materiałów - 44,52+ok 1zł za narożniki czyli 46,52zł/m2
Koszt robocizny - 26zł/m2

rafallogi
31-03-2005, 08:08
Kosmiczne ceny...kosmiczne.

YEYO
31-03-2005, 08:12
Kosmiczne ceny...kosmiczne.

Masz lepsze to dawaj dla porównania

Fugas
31-03-2005, 12:00
Moje koszty elewacji: na dole (cokół) 1m wys styropianem (czesc w ziemi) + tynk mozaikowy okolo 80m2
potem welna + tynk silikatowo silikonowy okolo 330m2
Koszty:
8540,61welna (12cm)
8008,75klej do wszystkiego, styropian na cokol, kolki, siatka
8064,63tynk, grunt terranowa
2974,47dodatki (kolki, listwy narozne itp)
robocizna 10000 zl za elewacje wraz z ulozeniem parapetnikow klinkierowych i 2000 zl robocizna podbitki

4942zł Podbitka marley brazowa okolo 100m2( materialy panele, wentylacyjne narozniki, itp)

Tzak wiec elewacja wyszla okolo 95 zl/m2 i na pewno jest to cena nie zawyzona biorac pdo uwage material welna + tynk silikat/silikonowy
Na wszystkim bardzo mocno targowalem a wszelkie znaczace odstepstwa od ceny to ew. robocizna (ale tutaj prosze uwazac bo mala oszczednosc moze = duza szkoda) albo niedomowienia wychodzace w praniu ze cos trzeba zakupic itp. itd.

Koszty sa podane post factum z dokladnosci ado kazdego gwozdzia foli do zasplaniania okien tasm klejacych itp.

P.S. Wszystko z 7% vat
Pzdr

Fugas

Fugas
31-03-2005, 12:04
Dodam ze wyjsciowe wyceny ocieplenia styropianem nie wiele sie roznily oczywiscie nie liczac roznicy na tynku bo wtedy mozna zrobic akrylowy.
Na robociznie i materiale roznica nie byla zbyt istotna (dobrze kupilem welne podana cena lacznie z welna na bonie szerokie na 20cm - potem obcialem do 15cm).

Pzdr
Fugas

piplape
31-03-2005, 12:21
A rozważałeś wariant: na wełnę tynk mineralny i na to farba elewacyjna silikonowa ?

Fugas
31-03-2005, 12:49
Szczerze mowiac nie gdzy roznica w czesci zostalaby pochlonieta kosztem robocizny malowania poza tym chodzilo mi o tynk barwiony w masie zeby nie bylo potem jakis odpryskow i widokow bialego/szarego tynku/podkladu.

Poza tym miałem nie najgorsza oferte na komplet podkladu tynku + materialy Moj dostawca mial dobre warunki.

Fugas

markus_gdynia
31-03-2005, 13:09
Dodam ze wyjsciowe wyceny ocieplenia styropianem nie wiele sie roznily oczywiscie nie liczac roznicy na tynku bo wtedy mozna zrobic akrylowy.
Na robociznie i materiale roznica nie byla zbyt istotna (dobrze kupilem welne podana cena lacznie z welna na bonie szerokie na 20cm - potem obcialem do 15cm).

Pzdr
Fugas

Twoje ceny utwierdzają mnie w przekonaniu,że to co nadpłaciłem stawiając ścianę jednowarstwową z YTONG-a zaoszczędziłem na elewacji. Elewacja: obrzutka, tynk mineralny, grunt, tynk szlachetny krzemianowy z TERRANOVY + robocizna + narożniki = 58 zł/m2

Fugas
31-03-2005, 13:28
Nie bardzo to widze bo w mojej cenie jest welna klej kolki itp. co po odjeciu daje mniej niz 58zl/m2

Wiec nie wiem co masz na mysli?

Fugas

rafallogi
31-03-2005, 13:30
Moje koszty elewacji: na dole (cokół) 1m wys styropianem (czesc w ziemi) + tynk mozaikowy okolo 80m2
potem welna + tynk silikatowo silikonowy okolo 330m2
Koszty:
8540,61welna (12cm)
8008,75klej do wszystkiego, styropian na cokol, kolki, siatka
8064,63tynk, grunt terranowa
2974,47dodatki (kolki, listwy narozne itp)
robocizna 10000 zl za elewacje wraz z ulozeniem parapetnikow klinkierowych i 2000 zl robocizna podbitki

4942zł Podbitka marley brazowa okolo 100m2( materialy panele, wentylacyjne narozniki, itp)

Tzak wiec elewacja wyszla okolo 95 zl/m2 i na pewno jest to cena nie zawyzona biorac pdo uwage material welna + tynk silikat/silikonowy
Na wszystkim bardzo mocno targowalem a wszelkie znaczace odstepstwa od ceny to ew. robocizna (ale tutaj prosze uwazac bo mala oszczednosc moze = duza szkoda) albo niedomowienia wychodzace w praniu ze cos trzeba zakupic itp. itd.

Koszty sa podane post factum z dokladnosci ado kazdego gwozdzia foli do zasplaniania okien tasm klejacych itp.

P.S. Wszystko z 7% vat
Pzdr

Fugas A tutaj natomiast zaskoczyła mnie wycena robocizny za podprzybitkę - 2000zł :o U mnie przy obwodzie podprzybitki 70mb i szerokości 0,6m z montażem oświetlenia rur spustowych i wszelkich bajerów: 600 zł. Ludzie, gdzie Wy się budujecie - nie dajcie się doić!!!
Apropo materiałów: styropian Styropmin FS15 frez można już kupić za 110 zł m/sześć. natomiast FS20 właśnie za wspomniane przez Was 128zł.
Klej do styro np. greinplasta kupuje się za 15,50 za worek, natomiast do siatki coś około 19.8 zł. Siatka 85 zł za 50 m/kw. Produkty sprawdzone i dobrej jakości.
Na temat tynków się nie wypowiadam, bo jeszcze nie robię, ale myślę, że zmieszczę się w 5 tys. ...z robotą (mój brat tym się zajmuje) :wink:
Pozdrawiam i nie dajcie się ......doić.

Fugas
31-03-2005, 14:01
Stary 600 zl za 70mb podbitki to na pewno nie jest normalna cena zastanow sie ile osob jak dlugo to robilo i co do tego potrzeba montaz łat na kołki docinki i wycinki (rusztowania itp.)
Dokladnie policzylem mialem 98 mb (szer okolo 60cm + 2 ganki po jakies 6-7m2 podbitki do tego sporo roznych uskokow i wyciec obejsc belek itp.)
I generalnie wyciskam soki z wykonawcow i ja za 600 zl n a pewno nie chcialbym tego robic. Ok moze cena 2000zl jest do zniwelowania ale na pewno poziom 600zl jest raczej gestem rozpaczy Wykonawcy niz wycena konkretnej pracy. I to nawet nie kwestia faktury ktora dostalem ale oplacalnosci robocizny.
Mialem juz takiego do plyt gk na poddaszu wraz ociepleniem i szpachlowaniem za 15zl/m2 do dzisiaj mozna znalezc zdjecia tego co roibil na Forum oraz wiele przestrog od roznych osob przed wykonawca. Wiec nie ryzykowalbym chociaz co prawda podbitka oprocz wyglady schrzanienie wiele nie grozi.

Uwazam ze zaplacilem dobrze i nie za duzo.
pzdr
Fugas

markus_gdynia
31-03-2005, 14:06
Nie bardzo to widze bo w mojej cenie jest welna klej kolki itp. co po odjeciu daje mniej niz 58zl/m2

Wiec nie wiem co masz na mysli?

Fugas

95 - 58 daje 37 zł/m2 na moją korzyść jeżeli chodzi o elewację + ocieplenie, natomiast ta różnica została zniwelowana przez wyższe koszty postawienia ścian w moim przypadku.

Artur_Cholys
31-03-2005, 14:50
Za robociznę 18,00 zł, choć mam nieco tańszych i chyba lepszych wykonawców na oku. Styropian 119 zł m3..

Sp5es
31-03-2005, 18:47
Temat rzeka. Zależy od materiałów, kalsy tynków, koloru tynku , do 150%dodatku z kolor względem białego i kto robi.
Z kwitem, bez kwitu, z vat, bez vat, ludzie z ubezpieczeniem , czy bez, ruskie z pod pośredniaka czy nie. jest średni nadzór na budowie, czy brygada sobie starem, żeglarzem i inspektorem.

W Warszawie (najdrożej), za perfekcyjne wykonanie (listwy startowe stalowe, uszczelniania systemowe, w tynkach silikonowych + farba silikonowa) markowy materiał, podwójne siatkowanie, zostawiasz klucze, wyjeżdzasz na urlop, wracasz odbierasz elewacje bez zastrzeżeń, z posprzątanym ogródkiem - to do 130 pln/m2. - materiał z robotą i rusztowaniem systemowym (to też nie bez znaczenia), bo ściana inaczej wygląda.
Wygląd - cacko.

Inna warszawska opcja samo jakościowe wykonawstwo z rusztowaniem ok 55-60 pln/m2 + materiały. Rozsądny stosunek między ceną a jakością.

Przeciwność - lipny materiał (celowo nie chce podawać nazwy tej taniej i rewelacyjnej marki), cena 16,50 pln/m2 klejje, tynk, siatka 1,40 pln/m2,, wykonawca z brygady bezrobotnych w Kielcach, płaci po 4,50 pln/ godz. Wg KNR norma czasowa na ocieplenie 1m2 1h15 min, założ 2 h, bo robią "fachowcy", bez uszczelnień i listew, dodatkowej farby, trzyma się ściany (jeszcze). rusztowanie z desek.

na budowie jesteś 5 razy dziennie.

Cała reszta cenowa leży po środku.

Zależy gdzie mieszkasz, kiedy robisz. Teraz jest względnie tanio, robi się cieplo, a jeszcze nie mają kontraktów. cena powoli rośnie. Najdrożej w październiku, wszyscy chcą zdążyć przed mrozem.


Tak po krótce.

pattaya
31-03-2005, 19:04
Ja położę system Rockwoola Ecorock-L 15cm.Znalazłem za 47,43 zł/m2 netto.Do tego farba-ceny nie znam ,zależy od koloru.No i robocizna.

Sp5es
31-03-2005, 22:40
A rozważałeś wariant: na wełnę tynk mineralny i na to farba elewacyjna silikonowa ?

To jest rozsądna opcja, tylko po co wełna,o ile nie ma konretnych wskazań technicznych. Opowieści o dyfuzji w wyjątkiem nielicznych wyjątków, włożyć między bajki. Ludziom to działą na wyobrażnię, ale technicznie to niezupełnie. (upraszczając - tylko 1-2% wilgoci z budunku uchodzi przez fasadę - prof. Pogorzelski z Instytutu techniki Budowlanej, Zakład Fizyki Budowli.) Wskazania to hałas, lub bardzo zamoczony dom (wymurówka z duża ilością wody technologicznej, bez możliwości czekania na przeschnięcie oraz lokalizacja blisko hałasu). Wystarcza styropian. Układ tynk mineralny - farba silikonowa znakomicie się sprawdza i jest zupełnie niedocenianą opcją. Jest t zasadniczo optimum stosunek ceny do jakości.

rafallogi
01-04-2005, 09:43
Stary 600 zl za 70mb podbitki to na pewno nie jest normalna cena zastanow sie ile osob jak dlugo to robilo i co do tego potrzeba montaz łat na kołki docinki i wycinki (rusztowania itp.)
Dokladnie policzylem mialem 98 mb (szer okolo 60cm + 2 ganki po jakies 6-7m2 podbitki do tego sporo roznych uskokow i wyciec obejsc belek itp.)
I generalnie wyciskam soki z wykonawcow i ja za 600 zl n a pewno nie chcialbym tego robic. Ok moze cena 2000zl jest do zniwelowania ale na pewno poziom 600zl jest raczej gestem rozpaczy Wykonawcy niz wycena konkretnej pracy. I to nawet nie kwestia faktury ktora dostalem ale oplacalnosci robocizny.
Mialem juz takiego do plyt gk na poddaszu wraz ociepleniem i szpachlowaniem za 15zl/m2 do dzisiaj mozna znalezc zdjecia tego co roibil na Forum oraz wiele przestrog od roznych osob przed wykonawca. Wiec nie ryzykowalbym chociaz co prawda podbitka oprocz wyglady schrzanienie wiele nie grozi.

Uwazam ze zaplacilem dobrze i nie za duzo.
pzdr
Fugas

Nie dość, że drogo to jeszcze Marley- eh, pewnie Twoi fachowcy Ci doradzali? 10 zł za mb/ to normalna cena, ale nie 20zł. Co z tego, że 2 ganki (pewnie są to lukarny), które u mnie też są 2 i to duże, gdzie również wystają murłaty i które trzeba było ładnie obrobić, no i narożniki- przy lukarnach dochodzą przecież dodatkowe Piszesz o montażu łat na kołki - tego nie kapuję.... ale dodam tylko, że krokiewki jak i łaty (oczywiście zaimpregnowane) montowane były na drewnowkręty a nie na gwoździe natomiast tzw. "elka" przyścienna jak i panele równiż były mocowane wkrętami hartowanymi jak i zszywkami. Było z tym trochę pracy. Mowa o rusztowaniu jedynie mnie ubawiła- to jakieś ogromne przedsięwzięcie- ze Słowacji je ściągali czy co? :lol: Całość robót trwała 5 dni. To Twoja kasa Fugas nie moja więc zakończmy ten temat. A co powiesz na 10 zł za m/kw tynku cementowo-wapiennego, gdzie tynkarz musi zrobić szprycę, zarzucić tynk i zatrzeć pacą a później gąbką. Chcesz porównać to do mb. podprzybitki??? Kpisz z ludzi , którzy wykonywali u mnie podbitkę nie znając ich umiejętności ani nie widząc efektu końcowego porównując ich do jakiegoś partacza od GK. Zastanów się co piszesz i nie daj się więcej naciągać.

xavi
01-04-2005, 12:51
raffaloggi ostre słowa ale prawdziwe 8) [/b]

grzegorz2
01-04-2005, 16:17
Aktualnie jestem umówiony z majstrem na:
tynk cem-wap - 9zł/m2
struktura + malowanie - 8 lub 9 zł/m2
ceny za robociznę, netto
Grzegorz
PS. zaczynają w poniedziałek

Sp5es
01-04-2005, 20:48
Szczerze mowiac nie gdzy roznica w czesci zostalaby pochlonieta kosztem robocizny malowania poza tym chodzilo mi o tynk barwiony w masie zeby nie bylo potem jakis odpryskow i widokow bialego/szarego tynku/podkladu.


Poza tym miałem nie najgorsza oferte na komplet podkladu tynku + materialy Moj dostawca mial dobre warunki.

Fugas

To się taką fasadę robi w kolorowym tynkui i 1 raz maluje. JEST SUPER.

izat
21-04-2005, 16:03
a ja płacę 60 PLN/m2 za ocieplenie 15 cm wełną, ścianę osłonową K3 i tynk cementowo- wapienny na gotowo (robocizna)
co Wy na to??? :lol:

Senser
21-04-2005, 17:59
U mnie 12 cm FS15 Organika + tynk silikatowy (wszystko w Terranovie) + robota = 98 zł/m2

Rezi
23-04-2005, 15:54
Poznań - technologia Ceresit -caly kompletny system - kolejne warstwy

gruntowanie wstępne
styropian FS15 8 cm x2 na zakładke (pierwsza warstwa punktowo klejona druga na całej powierzczni paca 10mm
kołki+listwy narozne
2xklej +siatka ( siatka podwójna przy oknach i naroznikach)
impregnat pod tynk mineralny
tynk mineralny 2,5 barwiony
farba silikonowa jako zabezpieczenie elewacji
materiał za 1m2 - ok 48 zł netto
robocizna ok 30 zł netto
całosc liczona na 240 m2

ALE JESZCZE WALCZĘ O NIŻSZE CENY !!

tom soyer
26-05-2005, 13:26
Poznań - technologia Ceresit -caly kompletny system - kolejne warstwy

gruntowanie wstępne
styropian FS15 8 cm x2 na zakładke (pierwsza warstwa punktowo klejona druga na całej powierzczni paca 10mm
kołki+listwy narozne
2xklej +siatka ( siatka podwójna przy oknach i naroznikach)
impregnat pod tynk mineralny
tynk mineralny 2,5 barwiony
farba silikonowa jako zabezpieczenie elewacji
materiał za 1m2 - ok 48 zł netto
robocizna ok 30 zł netto
całosc liczona na 240 m2

ALE JESZCZE WALCZĘ O NIŻSZE CENY !!


Rezi
ta oferta wydaje mi sie juz atrakcyjna. Ja jednak jeszcze nie jestem zdecydowany na rodzaj tynku i farby (mam na razie zatarty styropian). Jakie masz zdanie o tej firmie i marce twojego systemu? Jesli mozesz polecic swoja firme bede wdzieczny za namiary (tynkowanie planuje na jesien).

Pzdr

Sp5es
26-05-2005, 18:34
Rezi,

Ty lepiej nie walcz o te klejenie punktowe, bo będziesz mógł mieć kłopoty.
ŻADEN Z PRODUCENTOW ocieplen nie dopuszcza takiej technologii.
A klejenie dwóch warstw na siebie , to tylko daremne wywalanie kasy na drugą warstwę klejącą i robociznę z tym związaną. Tu masz PRAWDZIWE oszczędności.

Rezi
27-05-2005, 10:19
Sp5es
Zgadzam się, wprowadziłem zmiany za namową wykonawcy i forum , zamiast 2 warstw styropianu bede kładł jedną o grubości 16 cm + obowiazkowe ew uszczelnianie spoin pianką . (faktycznie szkoda pieniędzy na druga warstwę) Co do klejenia punktowego ..oczywiscie miałem na myśli standartowe klejenie czyli 5 placków + klej na obwodzie płyty.

tom soyer
bazuję na rabatach w hurtowni w której zaopatruje się od roku. Wykonawca sprawdzony widziałem jego prace i jako jedyny stosuje tasmy rozprężne np Soudal czy Illbruck przy obrabianiu okien.
Wykonawca zachwala mi Ceresit pommo tego iz jest droższy od Atlasa, Kraeisla etc, porównywalny jest z Knaufem i niewiele tańszy od STO, na elewacje jednak położe chyba farbę silikonową STO zamaiast Ceresit ( chyba najlepsza na rynku ...zresztą był wątek o tym na forum)

robocizna doszła do 28 zł za 1 m2, materiały bez zmian

Sp5es
27-05-2005, 12:05
Do umowy dopisz jeszcze listwę cokołową i uszczelnienie wokół otworów - połączenia ocieplenia i oknami i drzwiami oraz narożniki - stalowe, lub plastikowe lub z włókna szklanego, ale nie aluminium (rozszerzalność), podwójne siatkowanie w sektorze cokołowym i przy wejściach, siatka 160 g/m2 - tu też wykonawcy kombinują.

Farba Sto jest rzeczywiście ok.