PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż kuchni Ikea przez inna firmę



mada27
05-12-2016, 12:49
Trochę mam kiepską sytuacje, bo mieszkam dość daleko od ikei, i montaż kuchni oraz transport wycenili mi na 3300zł, i szukam alternatywy, jedyne co znalazłam to Ariba, ale nie ma za bardzo nigdzie opinii o ich usługach, no jedynie te na ich stronie, wszystkie pochwalne. Jeśli ktoś korzystał z ich usług, to bardzo proszę powiedzcie jak oceniacie współpracę?

I druga sprawa to proszę o wszelkie podpowiedzi na co zwracać uwagę przy montażu? i czy to prawda ze wycena montażu zazwyczaj baaarrdzoo różni się od wyceny podanej wstępnie? że potem doliczają za montaż cokołów, nóżek, gzymsów, sprzętu, czy za wycięcie dziury na zlew...
O co pytac i co ustalać przed zamówieniem usługi?
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki

Lars
05-12-2016, 17:43
Wycena usługi powinna być wiążąca. Przecież jest projekt i meble, które się składa się przyjemnie jak klocki lego.
Wiem bo sam składałem nie jedną kuchnię, nie tylko z Ikea.
Dodatkowe rzeczy dodatkowo płatne. Naciągaczy nie brakuje niestety i może stąd takie opinie.

Przy montażu nie ma za bardzo co robić z punktu widzenia odbiorcy. Ważny jest poziom, spasowanie i przymocowanie korpusów szafek w kliku miejscach do ściany. Szuflady nie powinny ocierać o siebie przy pełnym wysuwie. Szpary między frontami powinny być równe i proste. Rączki nie powinny być zbyt mocno dokręcone ponieważ może to uszkodzić powłokę lakierniczą, która wokół punktowego nacisku odejdzie z upływem czasu.

JarekKRK45
06-12-2016, 15:31
3300 zł. za montaż i transport ???

asizo
07-12-2016, 11:44
Trochę mam kiepską sytuacje, bo mieszkam dość daleko od ikei, i montaż kuchni oraz transport wycenili mi na 3300zł, i szukam alternatywy, jedyne co znalazłam to Ariba, ale nie ma za bardzo nigdzie opinii o ich usługach, no jedynie te na ich stronie, wszystkie pochwalne. Jeśli ktoś korzystał z ich usług, to bardzo proszę powiedzcie jak oceniacie współpracę?

I druga sprawa to proszę o wszelkie podpowiedzi na co zwracać uwagę przy montażu? i czy to prawda ze wycena montażu zazwyczaj baaarrdzoo różni się od wyceny podanej wstępnie? że potem doliczają za montaż cokołów, nóżek, gzymsów, sprzętu, czy za wycięcie dziury na zlew...
O co pytac i co ustalać przed zamówieniem usługi?
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki


Co do Ariby to korzystałam z ich usług (zakupy i transport) już 3 czy 4 razy. Raz duże zamówienie, głównie meble, na prawie 4 tyś, i 3 razy nieco mniejsze zamówienia, różne drobiazgi i za kazdym razem super. Terminowo, świetny kontakt z kierowcą, który nawet po kilka razy dzwoni sam i informuje, ze ma np. delikatne opóźnienie. Kierowca bardzo pomocny, uprzejmy. Dodatkowo doliczają zniżki za zakupy, które wynikają z posiadania przez nich karty Ikea Family, więc mi za każdym razem wychodziło trochę taniej, gdy przychodziło do płacenia :) Płaci się kierowcy, przy odbiorze. Bardzo polecam Aribę, bo sprawdzałam kilka firm (nawet lokalnie działających, z mojego miasta) i przez Aribę wychodzi najtaniej. I do tego super solidnie i miło :)

interona
08-12-2016, 12:37
Dziwnie pachnie mi w tym wątku reklamą...