PDA

Zobacz pełną wersję : jaka średnica rury kanalizacyjnej ? czy może być mniejsza?



pawelurb
31-03-2005, 09:21
mam wątpliwości dlatego że w projekcie kanalizacja wewnetrzna ma być z rur fi 160 mm , ok ale kanalizacja zewnętrzna tzw. przykanalik od budynku do sieci wg. warunków przyłącza ma być fi 110 mm , czy zatem można w budynku w środku też zrobić fi 110 zamiast 160 mm? bo skoro grubsza rura będzie musiała przechodzić w mniejszą to i tak jej przepustowość będzie ograniczona przepustowością tej mniejszej....

rogi
31-03-2005, 09:32
Wszystko się zgadza ale...
Jeśli masz budynek niepodpiwniczony i kanalizacja bedzie szła w piachu pod twoją podłogą to dla pewności że nic większego nie stanie w rurze (110) to dałbym 160. A na działce zawsze można rozkopać przyłącze.
Osobiscie dałem wszędzie 160.

Majka
31-03-2005, 09:35
rura 160-tka wpada do osadnika, a z tamtąd wychodzi kanalizacyjna 110-tka. Tak jest w projekcie u nas.

Janussz
31-03-2005, 10:52
Jest taka zasada: rury kanalizacyjne montowane w ziemi, niezależnie od tego czy w budynku, czy poza nim, nie mogą mieć średnicy mniejszej niż fi 150.
Jeżeli projektant zaprojektował do studzienki fi 150, a dalej fi 110, to jest on "projektantem".

pawelurb
31-03-2005, 12:19
Jest taka zasada: rury kanalizacyjne montowane w ziemi, niezależnie od tego czy w budynku, czy poza nim, nie mogą mieć średnicy mniejszej niż fi 150.
Jeżeli projektant zaprojektował do studzienki fi 150, a dalej fi 110, to jest on "projektantem".

to nie projektant tak zaprojektowal tylko wlasciciel sieci czyli Zakład Gospodarki Komunalnej podał takie warunki przyłącza , bo widocznie taka sieć jest już w ziemi na nakazali zrobienie przykanaliku właśnie takiej średnicy , projektant natomiast zaprojektował studnie rewizyjną i wygląda na to że kanalizacja z domu wyjdzie fi 160 a ze studni do sieci fi 110 , pytałem czy w domu może też być 110 bo np. rury 110 łatwiej ukryć , są też tańsze , ale w sumie to przekonaliście mnie ze 160 lepiej przynajmniej w domu ze wzdlędu na podłogę na gruncie i ewentualne problemy z jej rozkuwaniem, odcinek poza domem to nie problem bo zawsze mozna w razie czego odkopać..! dzieki!

1950
31-03-2005, 15:07
kanalizacja wewnętrzna fi 110 przykanalik fi 160 i niech idą się paść ciepło się już zrobiło oziminia jest zielona to ci "fachowcy mogą iść na zieloną trawkę"

Jerzysio
02-04-2005, 18:19
... w tym ZGK to istne cuda :o :o :o :o :o :o :o
...no chyba ze przejeli kanal uliczny w spadku i "dlawia" ilosc scieków bo jest przepelniony, albo przepompownia nie odbiera :-?
Warto w ZGK-u poprosic o wyjasnienie :-?
Fi 150/160 dla przykanalika to standart, mniejsza srednica musi miec logiczne uzasadnienie
Pozdro
J